Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

FAP w Peugeot 407 1,6 HDI

lucas74 13 Kwi 2009 09:54
  • #1 13 Kwi 2009 09:54
    lucas74
    Poziom 8  

Witajcie. Zacząłem właśnie użytkować swojego Peugeota 407 z silnikiem 1,6 HDI. Samochód był kilka miesięcy nieużywany gdyż czekałem na dokumenty z ubezpieczalni we Francji. Zaraz po odpaleniu auta pojawia się komunikat: PARTICLE FILTER REGENERATION CYCLE URGENT. Nie świeci się kontrolka silnika, samochód ma przejechane w tej chwili 107 tys. km. Poradzcie mi proszę co mam zrobić w miarę możliwości unikając serwisu, bo ten w moim miejscu zamieszkania jest taki sobie (wiem z doświadczenie bo mam też partnera) Z góry dziękuję i pozdrawiam

• #2 13 Kwi 2009 10:10
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Autostrada lub inna szybka droga i rura przez pare kilometrów. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Chodzi o to aby w Fapie wytworzyła się na tyle wysoka temperatura aby możliwe było wypalenie cząstek stałych

• #3 13 Kwi 2009 10:29
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Duże obroty silnika to duża ilość gorących spalin więc po kilkudziesięciu km może się udać przepalić nawet bardzo zaśmiecony FAP.
    Jeżeli kontrolka zapala się i po 15s. (od ruszenia) gaśnie jest to wiadomość o kończącym się płynie "ekologicznym" .
    Do zbiorniczka wchodzi 5 l. - powinien być uzupełniany po przejechaniu ok. 120 tys.

• #4 13 Kwi 2009 12:06
    lucas74
    Poziom 8  

dz, czyli jest to coś normalnego i nie nie grozi mi na razie jego wymiana??

• #5 13 Kwi 2009 12:09
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak wyswietlanie informacji jest normalne, ale jest ona wyświetlana po to abyś zrobił to co pisałem ja i CameR, więc nie ma na co czekać tylko działać

• #6 13 Kwi 2009 13:20
    lucas74
    Poziom 8  

Dzięki - pozdrawiam Łukasz

• #7 03 Wrz 2009 19:24
    kisiel76
    Poziom 9  

Wszystko pięknie... ale odpoczątku:
    Samochód mam 4 tygodnie, przebieg 160 tys km. 2 dni po zakupie zaświeciła się kontrolka silnika i komunikat: Depollution system failed. znajomy mechanik stwierdził :pusty zbiornik z dodatkiem. pojechałem więc na uzupełnienie. po badaniu kompem i okiem okazało się, że płyn jest ok, pełny zbiornik, natomiast zdechł ładnie nazwany motylek, wpuszczający powietrze do turbiny. Koszt 220 funtów. po naprawie reset błędów i papa. 2 tygodnie potem wyjazd do polski. w dzień wyjazdu komunikat: Particle filter regeneration cycle urgent. Sprawdziłem w necie- powinno zniknąć po paru kilometrach na autostradzie, więc zero problemu. 2210 kilometrów i nic... komunikat dalej świeci. włążę więc pod samochód... i co??? ano fapu niet. zbiornik z płynem jest, kable jakieś podłączone + jedna 2 pinowa wtyczka lata luzem i to wszystko..i wydech jakby nie od tej wersji... mam się ba, że auto stanie??

• #8 03 Wrz 2009 20:45
    Usunięty
  • #9 04 Wrz 2009 15:46
    georgesgr
    Poziom 40  

Rada jest tylko jedna : kierunek ASO.
    Kisiel, nawet jesli masz FAP (a masz prawie na pewno), to pod samochodem go nie znajdziesz. Chyba, ze sie urwal...
    Pozdrawiam

• #10 06 Wrz 2009 11:51
    kisiel76
    Poziom 9  

ok Fap znaleziony:)). Spędziłem cały dzień próbując wykonać "particle filter regeneration cycle". sam filtr wygląda w środku znośnie.Niestety doszedłem do tego, iż pompa paliwa nie pobiera dodatku ze zbiornika. Zbiornik z dodatkiem jest absolutnie pełny, co przy 160k jest raczej dziwne. Czy ktoś może mi powiedzieć czy przyłączne elektryczne w zbiorniku dodatku to zasilanie pompki??

• #11 15 Maj 2010 23:40
    1135814
    Usunięty  
  • #12 15 Lis 2010 03:06
    kisiel76
    Poziom 9  

Bardzo ciekawe.... nawet nie wiedziałem że tam jest jakiś czujnik...:) jutro rankiem obejrzę... Póki co auto śmiga rok i 3 m-ce bez problemów - tylko ten komunikat.. "Particle filter..." lub "Depollution system foulty".

Dzięki i pozdrawiam..

• #13 22 Gru 2010 21:15
    kisiel76
    Poziom 9  

czujnik działa:( więc to musi być coś innego...

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty