Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pytania i materiały na egzamin kwalifikacyjny do 1kV

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Początkujący -> Pytania i materiały na egzamin kwalifikacyjny do 1kV
Autor
Wiadomość
Qiubiac
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#31 30 Mar 2008 16:14   

Re: Materiały na egzamin SEP do 1kV - z nimi zdasz

Polecam książki Tadeusz Uczciwka "102 pytania i odpowiedzi" z zakresu instalacji elektrycznych i ochrony przeciwporażeniowej w urządzeniach i instalacjach o napieciu do 1kV. Tadeusz Uczciwek - Dozór i eksploatacja instalacji oraz urządzeń elektroenergetycznych w zakładach przemysłowych i innych jednostkach gospodarczych.

Ja zdałem kategorie E i D do 1 kV na razie powyżej tego napięcia nie pracowałem :)
Powrót do góry

zyta
Poziom 7
Poziom 7

Post#32 30 Mar 2008 16:21   

Witam, potwierdzam to co napisał "slogan" - nie można rozpakować plików (uprawnienia SEP mam ale chciałem zobaczyć z ciekawości) - prośba do "krisyo" Możesz to sprawdzić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2008 16:21   

Powrót do góry

Zenek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#33 30 Mar 2008 18:12   

Nie można było tego dać w PDF? Np trzeci temat wygląda po konwersji tak: ( zresztą moim zdaniem dość ubogo jak za ponad 25 punktów)
Po drugie- poszczególne części RAR powinny się różnić w nazwie tylko jednym- pojedynczą cyfrą po słowie "part" - Łatwiej rozpakować ;).

Załączniki:
Powrót do góry

kulinka88
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Mysłowice

Post#34 04 Kwi 2008 23:05   

Re: Pytania i materiały na egzamin SEP do 1kV

jak to jest teraz z ważnością SEPu?
bo szczerze powiediawszy jest małe zamieszanie, jedni mówią, ze 5 lat, a ponoć na stronie sepu jest napisane, ze są bezterminowe.

wie ktoś coś na ten temat?
Powrót do góry

dino7
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Tychy

Post#35 05 Kwi 2008 13:54   

Zawsze było ważne na 5 lat. Około 2000r - 2001r (nie wiem dokładnie) powstało rozporządzenie, ze są dawane dożywotnie jak prawo jazdy. No ale ktoś sie cale szczęscie puknął w łeb i przywrócił stary system ( około 2 lat temu). Teraz znowu dostaje sie potwierdzenie kwalifikacji na 5 lat. Zdawałem w lutym tego roku i mam napisane, ze ważne do lutego 2013.
Pozdrawiam
Powrót do góry

lesiu1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Tarnow

Post#36 29 Kwi 2008 14:39   

Witam, Panowie mam pytanko, byłem właśnie zorientować sie odnośnie kursu
skończyłem zawodową szkołę(elektromonter), nie pracowałem w zawodzie, ale teraz chciałbym iść na kurs i egz, potrzebuje jakieś materiały bo jestem kompletnie zielony, większość rzeczy zapomniałem. Co mam we wniosku zaznaczyć, jakie uprawnienia warto mieć? Dziękuję Wam za jakieś materiały
bialy_l(małpa)o2.pl
Powrót do góry

Krisma07
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#37 09 Maj 2008 08:26   

Oprócz www.sep.com.pl dużo opracowań jest też na stronie www.bezel.com.pl
Ja mam dziś egzamin, szkolenie miałem w firmie ( pracodawca funduje kurs ) 2 dni po 3 godz i dziś trzeci dzień szkolenia i zaraz po nim egzamin. Troche się stresuje, ale mam nadzieję, że jakoś to będzie.:D
Powrót do góry

Krisma07
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#38 14 Maj 2008 09:30   

Miałem w ubiegły piątek egzamin. Zadali mi tylko jedno pytanie, rola i zadania dozorującego.
Powrót do góry

romanuk
Poziom 1
Poziom 1

Post#39 19 Cze 2008 23:52   

Pracowałem w innym zawodzie kilkanaście lat i zamierzam ponownie odświeżyć uprawnienia i wrócić do starego dobrego fachu, oczywiście interesują mnie do 1kV, zastanawiam się tylko czy robić tylko eksploatację czy również dozór , a może wystarczy zrobić sam dozór , żeby wykonywać eksplotację. Może ktoś kompetentny podpowie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2008 23:52   

Powrót do góry

krzy-g
Poziom 2
Poziom 2

Post#40 20 Cze 2008 00:23   

W tym roku zdałem egzamin E1 do 1 kV. Wg mnie teraz było łatwiej, niż pięć lat temu. Pytania obowiązkowe: układy sieci, ochrona przeciwporażeniowa, pierwsza pomoc przedlekarska oraz pytania z zaznaczonych pozycji. Egzamin oczywiście ustny.
Powrót do góry

niegowic
Poziom 8
Poziom 8

Post#41 13 Lip 2008 22:26   

ja mam mieć jutro szkolenie 6h i potem od razu egzamin i boje sie jak to będzie, kurs sponsoruje szef dla całej ekipy... Jak widzę wiele zależy od prowadzących i mam nadzieje teraz tez tak będzie.. fakt ze pół ekipy to niezbyt błyskotliwi, ale kolorki kabelków odróżniają;) Dzięki wielkie za materiały.
Powrót do góry

Michał Chmura
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Mysłowice

Post#42 22 Lip 2008 18:42   

Panowie jaki koszt jest takich uprawnień i czy warto iść na przeszkolenie wcześniej tam gdzie odbywa się egzamin ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2008 18:42   

Powrót do góry

pigpen
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Gdansk

Post#43 06 Wrz 2008 17:06   

Witam
Czy aby podejsc do SEP1 trzeba skonczyc szkole?
Jestem w szkole policealnej ale mozliwe ze kierunek moj zostanie rozwiazany ze wzgledu na zbyt mala liczbe osob chetnych:/
bardzo chcialbym przystapic do egzaminu SEPowskiego ale wlasnie nie wiem czy do tego jest potrzebna szkola czy mozna zrobic po prostu kurs i przejsc do egzaminu..?
pozdrawiam i prosze o szybka odp
Powrót do góry

pieniak
Poziom 1
Poziom 1

Post#44 23 Wrz 2008 18:27   

dkabala napisał:
Mam problem z rozpakowaniem plikow;/

Rozpocznij od pliku 1 tz.
instalacje_elektryczne.part1_1096 - jak w trakcie rozpakowywania spyta o drugi to wskaż mu kolejny (wybierz) - instalacje_elektryczne.part2_2032 i później ponownie - instalacje_elektryczne.part3_1701.

Nie patrzcie czego szukają poszczególne archiwa, bo mają błędy i szukają inaczej nazwanych plików.

Pozdrawiam
Powrót do góry

dachu9
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Nowa Sól

Post#45 17 Lis 2008 22:51   

Panowie (i Panie), zasłyszałem, że fachowiec to fachowiec, że uprawnienia powinni otrzymywać tylko odpowiednio wykształceni. Fakt jednak, że egzamin jest wielopoziomowy, jeżeli konieczne są uprawnienia do obsługi, to wystarczy chyba tylko nauczać się, nauczać zasad, przepisów, BHP! Podzielę, się z Wami pytaniami, jeśli tylko poznam .. niestety jak napisałem, na obsługę urządzeń.

Powodzenia!
Powrót do góry

vip-remik
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Polkowice

Post#46 30 Lis 2008 00:01   

Bardzo przydatny ebook do zdania egzaminu SEP. POLECAM!!!

Załączniki:
Powrót do góry

kubapigora
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Sobótka k/Wrocławia

Post#47 02 Gru 2008 09:13   

Czy komuś udało się rozpakować powyższy ebook? Mi przy każdej próbie wypakowania wyrzuca błąd. Proszę o pomoc.
Powrót do góry

kotek4
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Chełm

Post#48 13 Gru 2008 18:36   

w 2005 roku kosztował 100 zł umnie w szkole atak ogulnie to teraz niewiem może na stronie sepu jest?? .
Powrót do góry

socket
Poziom 12
Poziom 12

Post#49 19 Gru 2008 13:43   

Witam. I chciałbym nadmienić ze udało mi sie zdać na uprawnienia SEP E1. Pan egzaminator wykazał sie inwencją twórcza co do pytań a więc: Dobrać zabezpieczenie nad prądowe i termik do silnika 3f 15Kw jako ciekawostkę podam ze rozruch średni czyli do wzoru za α podstawiamy 2; co to są obostrzenia gdzie stosowane po co no i jakie rodzaje, jakie powinny być słupy z obostrzeniami, rola dozorującego i poleceniodawcy, kierownika robót, napięcia bezpieczne, układy sieci, jak zmierzyć przepływ prądu ponad 500A no i to chyba wszystko egzamin trwał ok 15 minut, myślałem ze będzie gorzej. Bardzo pomogły mi posty na elektrodzie oraz wykłady. Powodzenia wszystkim zdającym. Poniżej wrzucam troszkę materiałów z wykładu sa to kserówki folii odnośnie BHP.

Załączniki:
Powrót do góry

Zenek
Poziom 22
Poziom 22

Post#50 17 Sty 2009 00:15   

Nie ma problemów z rozpakowywaniem powyższego, obie ściągnięte części mają być w jednym folderze na dysku. (Używam winrar 3.20)
Powrót do góry

huggo
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Ruda śląska

Post#51 20 Sty 2009 13:51   

W szkolach kurs jest tani bo płaci się za sam egzamin (np na Politechnice Slaskiej) by do niego przystapic trezba byc studentem conajmniej 3 roku i wtedy taki koszt to 10% minimalnego wynagrodzenia
Powrót do góry

Pawcio89
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Przewrotne

Post#52 02 Lut 2009 16:01   

Co do tego że taniej jest zrobić SEPa w szkole to nie ma co do tego wątpliwości. Ale co do tego że płaci się tylko za egzamin to już nie do końca. Przynajmniej u mnie w szkole. Co prawda jeszcze w tamtym roku cały kurs był darmowy i płaciło się tylko za egzamin to już w tym roku za kurs trzeba zapłacić 100zł plus 130zł za egzamin.

Jeśli ja miał bym polecić jakąś książkę która dobrze przygotuje Cię do egzaminu SEP to była by to książka Władysława Orlika "Egzamin kwalifikacyjny elektryka w pytaniach i odpowiedziach"

Posty scaliłem. [Akrzy]

Załączniki:
Powrót do góry

rrybka
Poziom 1
Poziom 1

Post#53 16 Lut 2009 14:02   

Podobno aby zaliczyc ten egzamin wystarczy zapoznac sie z ktoras z ponizszych publikacji (lub stron)

"Nowy poradnik elektroenergetyka przemysłowego" Jerzy Laskowski
"Skrypt dla osób dozoru i eksploatacji"

www.sep.com.pl - tu podobno mozna znalezc opracowania
www.bezel.com.pl - tu podobno calosc materialu sie znajduje
Powrót do góry

akrynski
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Szczecin

Post#54 20 Lut 2009 14:33   

Materiały do nauki - ochrona p.poraż.

Całkiem niezły artykuł na temat ochrony przeciw porażeniowej w formacie .doc

Załączniki:
Powrót do góry

RafiX_85
Poziom 4
Poziom 4

Post#55 08 Mar 2009 16:43   

Re: Pytania i materiały na egzamin SEP do 1KV

Zestaw obszernie opracowanych pytań dotyczących instalacji elektrycznych i ochrony przeciwporażeniowej w urządzeniach i instalacjach o napięciu do 1kV.

Załączniki:
Powrót do góry

hell_ip
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#56 06 Lis 2009 14:27   

Re: Pytania i materiały na egzamin SEP di 1KV

te materiały z egzaminów co daliście tu do sciągnięcia można sobie włożyć w buty. Na egzaminie na sep 1kv egzaminator pyta się o zakres jaki sobie zaznaczyłeś w podaniu, tudzież są pytania o rodzaje oświetlenia w przypadku oświetlenia ulicznego, pytania o sposoby uniknięcia dotyku bezpośredniego i pośredniego, o pojemności ogniw akumulatorów i napięć na ogniwach w przypadku zaznaczenia akumulatorów i prostowników, pytania o urządzenia znajdujące się w rozdzielnicach w przypadku zaznaczenia rozdzielnic i przede wszystkim pytania o silniki, sposoby ich zabezpieczania i rodzaje tych zabezpieczeń, pytania dotyczące sposobu włączania w układ woltomierza i amperomierza oraz zasade ich działania np jaka jest rezystancja woltomierza i amperomierza i co mierzy w obwodzie wpięty amperomierz (jak by się mogło wydawać nie mierzy prądu tylko spadek napięcia na elemencie bocznikującym) i standardowo pytania o pierwszą pomoc i sposoby jej udzielania oraz o znane rodzaje gaśnic. Także zanim przystąpisz do egzaminu dowiedz się najpierw co tak naprawde ci jest potrzebne w tych uprawnieniach i co zamierzasz zaznaczyć, poniewaz egzaminator nie bedzie sie ciebie pytał czy wiesz co to prąd albo napięcie tylko będzie rządał wiedzy na dany temat, w którym to chcesz uzyskać uprawnienia.
Powrót do góry

koliuk
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Lubomierz

Post#57 11 Lis 2009 23:07   

Pod koniec listopada zaczynam Kurs SEP do 1KV.

Takie pytanie te wszystkie materiały są aktualne?
Nie ma sensu ściągać i uczyć się nieaktualnych danych.
Pytam gdyż nie wiem w jakim stopniu mogło się coś pozmieniać.

Ps.
Dla zaciekawionych koszt to 250zł.
Według BHP'owca jest taniej iż nasza grupa liczy ponad 15 osób w szkole.
Moja szkoła to Technikum Elektroniczne (3 rok)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2009 23:07   

Powrót do góry

lechm56
Poziom 23
Poziom 23

Post#58 12 Lis 2009 16:26   

WITAM.
Generalna zasada jest taka, że na egzaminie pytania są z materiału przerobionego na kursie.
Powrót do góry

koliuk
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Lubomierz

Post#59 26 Lis 2009 00:28   

Właśnie siedzę nad zeszytem z SEP i nie rozumiem stwierdzenia "zasada selektywności (wybiórczości) zabezpieczeń", należy ją stosować w instalacjach elektrycznych, mógłby ktoś w skrócie powiedzieć na czym to polega?

I Pytanie drugie:
Przewód 10mm2-50A, bezpiecznik 35A, kolor- ???
Powrót do góry

narki1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Swarzędz

Post#60 27 Lis 2009 10:58   

Zasada selektywności zabezpieczeń jest to np.dobór zabezpieczenia głównego (przedlicznikowego) tak ,żeby w przypadku zwarcia wyłączyło najpierw zabezpieczenie najbliżej odbiornika. Dlatego stosuje się jako zabezpieczenia główne zabezpieczenia zwłoczne (najczęściej topikowe) ale niektórzy producenci produkują wyłączniki nadmiarowe selektywne gdzie na podstawie tabeli dobiera się zabezpieczenia.
Kolory zabezpieczeń:
Tutaj
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Początkujący -> Pytania i materiały na egzamin kwalifikacyjny do 1kV
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  123456  Następny