Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

COMPAQ LTE Elite 4/75 CX - nie działa stacja FDD na PCMCIA

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> COMPAQ LTE Elite 4/75 CX - nie działa stacja FDD na PCMCIA
Autor
Wiadomość
raca3
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 16 Kwi 2009 19:32   

COMPAQ LTE Elite 4/75 CX - nie działa stacja FDD na PCMCIA

Witam!
Tak jak w temacie mam trzy problemy z laptopem firmy Compaq.

Laptop ma uszkodzoną mechanicznie stacje dyskietek.Zamiennika do tej pory nie znalazłem ani na allegro, ani w sklepach komputerowych, wiec zakupiłem stacje na PCMCIA model 2833, też firmy compaq i tu pojawił sie drugi problem, mianowicie po podłączeniu tego urządzenia komputer wykrywa kontroler stacji dysków 1,44mb i instaluje sprzęt bezproblemowo, ale przy próbie jakiejkolwiek operacji (odczyt, zapis, format) wyskakuje błąd: napęd niegotowy.urządzenie jest sprawne bo było testowane na sprzęcie kolegi (starszy model też compaq niestety oznaczeń laptopa brak).w między czasie zakupiłem kontroler 4x USB 2.0 który powinien współpracować z laptopem, jednak komputer go nie wykrywa, co jest trzecim problemem.

Wiem że wiele osób doradzi mi zakup innego tupu urządzeń, jednak celem tej całej zabawy jest odbudowanie partycji bios,która została na starym dysku który sie po prostu spalił, a jedyna możliwość to instalacja ze stacji dyskietek.

Może ktoś miał już podobny problem z podobnym sprzętem, lub wie w jaki sposób utworzyć tą partycję w inny sposób.Od razu zaznaczam ze próba instalacji poza laptopem jest bez sensu, gdyż instalator partycji wykrywa ze komputer nie jest z nim zgodny.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i sugestie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Kwi 2009 19:32   

Powrót do góry

arturavs
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: podlasie

Post#2 16 Kwi 2009 19:55   

Re: COMPAQ LTE Elite 4/75 CX - nie działa stacja FDD na PCMC

Posiadam LTE 4/33 C. I z tego co wiem , to na dysku nie ma żadnej partycji BIOS . Jedynym sensownym wyjściem jest wyjęcie nowego dysku i podłączenie go do stacjonarnego komputera. Następnie ustawienie w BIOSie aby był rozpoznawany standardowo tzn. CHS (Cylinder/Head/Sector). Potem format i instalacja zwykłego DOSa np. 6.22. Robisz sobie katalog do którego wrzucasz wersję instalacyjną np. Win 95 ( na upartego i 98 by poszedł). Wkładasz z powrotem do LTE i odpalasz ; jak załaduje się DOS odpalasz instalację Win i dalej to chyba wiadomo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Kwi 2009 19:55   

Powrót do góry

raca3
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 16 Kwi 2009 22:57   

Re: COMPAQ LTE Elite 4/75 CX - nie działa stacja FDD na PCMC

Akurat nie dokładnie o to mi chodziło. LTE ELite 4/75 cx taką partycje posiadał. co do instalacji windowsa to nie stanowi żadnego problemu. metoda z przekładaniem dysku to podstawa w takich przypadkach. Partycja biosu jest potrzebna ze względu na możliwość konfiguracji portów itd ale w głównej mierze ze względu na możliwość ustawienia trybu 32bit dla gniazd pcmcia. w tym momencie porty są ustawione w trybie 16bit co uniemożliwia korzystanie z kontrolera USB.

Dzięki

Dla zainteresowanych:
softpack bios dla Armada 1100 , 4100 Series, LTE 5000 Series, LTE Elite, Contura 400 Series, Contura Aero
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> COMPAQ LTE Elite 4/75 CX - nie działa stacja FDD na PCMCIA
Strona 1 z 1