Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symasym Zibiego II

dj_zibi 16 Kwi 2009 22:37 5852 15
  • Założenia.

Wzmacniacz zrobiony dla kumpla.

Budowa:
    Wzmacniacz zasilany jest z transformatora 300VA. Zasilacz 4x8200uF mostek na szybkich diodach 15A.

Sam układ wzmacniacza jest zbudowany bardzo dobrych komponentach dostępnych w Polsce, Kondensatory: Rubycon ZL, WIMA, Jantzen Audio rezystory o tolerancji 1% 0,6W firm: BEYSCHLAG, VISHAY, YAGEO.

Wzmacniacz posiada zabezpieczenia własnej roboty: opóźnione załączanie kolumn , szybkie wyłączanie kolumn , kontrola napięcia stałego na wyjściu wzmacniacza.

Obudowa kupiona od Mikiego, niby wygląda ładnie ale widać ze projektował ja lekarz :mrgreen: .

Kosztów wykonania nie podaje ponieważ dużo gratów miałem. Za obudowe dałem 350zł.

Kilka fot.

Symasym Zibiego II Symasym Zibiego II Symasym Zibiego II Symasym Zibiego II
    Symasym Zibiego II Symasym Zibiego II Symasym Zibiego II

Zdjęcia proszę zamieścić zgodnie z tym http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    (joy_pl)

Fajne!
  • #2 16 Kwi 2009 22:58
    Piotrek#G
    Poziom 21  

Jaką mocą dysponuje ten wzmacniacz?

dj_zibi napisał:
    Za obudowe dałem 350zł.

:?: Chyba 35zł.

• #3 17 Kwi 2009 08:27
    Eliminator
    Poziom 24  

Wykonanie bardzo ładne ale opisz wiecej danych.

• #4 17 Kwi 2009 10:21
    dj_zibi
    Poziom 18  

Piotrek#G dla Ciebie możne być i 10*10^6 W mocy jak zadajesz takie pytania.

Idź panie do sklepu kup aluminium cięte laserem, potem idź do y ci to malowali proszkowo, a front anodowali. Jak zmieścisz się w 35zł ode mnie dostaniesz drugie tyle.

Eliminator co Cię interesuje.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic727414-0.html tutaj masz poprzedniego mojego syma w wersji Hi End:)

• #5 17 Kwi 2009 21:37
    Piotrek#G
    Poziom 21  

dj_zibi napisał:
    Piotrek#G dla Ciebie możne być i 10*10^6 W mocy jak zadajesz takie pytania.

To znaczy że ten wzmacniacz ma sprawność grubo powyżej 100%? Jeżeli nie to znaczy, że masz za słaby transformator. A może to moc PMPO?

A tak na serio to po co ta ironia? Moc sprawdziłem sobie już po tranzystorach.
    Obudowa jest wykonana bardzo starannie, jednak nie jest jakaś szczególna (widziałem już dużo ładniejsze wykonania). Elektronika także na wysokim poziomie, w środku wszystko ładnie poukładane.

Tak mnie zdziwiła ta cena, ponieważ jako osoba która nie zarabia jeszcze własnych pieniędzy nie wydałbym tyle na samą obudowę. Chodzi mi o to, że za mniejsze pieniądze można by uzyskać zbliżony efekt.

Pozdrawiam.

• #6 17 Kwi 2009 23:00
    jack17
    Poziom 17  

super konstrukcja.

piękne C-0 na front panelu. Jaka powłoka? 20-25µm ?

pozdrawiam

• #7 17 Kwi 2009 23:15
    dj_zibi
    Poziom 18  

Piotrek#G moc nie zależny od tranów a od napięcia zasilania jest ono tutaj 2x30VAC :)

Moderowany przez Faces:

Regulamin punkt 10.9
    Co to są trany?

• #8 19 Kwi 2009 00:53
    Piotrek#G
    Poziom 21  

dj_zibi napisał:
    Piotrek#G moc nie zależny od tranów a od napięcia zasilania jest ono tutaj 2x30VAC

Informacji o napięciu nie było w pierwszym poście, więc zapytałem o moc.
    Tranzystor posiada pewne parametry, których nie da się przeskoczyć. Pozostaje jeszcze sprawa impedancji obciążenia.
    dj_zibi skoro moc wyjściowa nie zależy od tranzystorów to po co je w ogóle stosować? :idea: (pytanie retoryczne)

Pozdrawiam.

• #9 19 Kwi 2009 09:20
    ALTON
    Poziom 38  

Przeczytaj najpierw co to jest tranzystor, jak działa itd. Zaoszczędzi to pytań typu "skoro moc wyjściowa nie zależy od tranzystorów to po co je w ogóle stosować?".

• #10 26 Kwi 2009 14:08
    Hefajstos
    Poziom 35  

Może w takim razie ja zadam jakieś normalne pytanie. Jak to brzmi - w porównaniu z innymi konstrukcjami, które znamy z elektrody i innych forów.

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #11 26 Kwi 2009 16:20
    wilku_sc
    Poziom 21  

Wyszedł Ci bardzo dobry wzmacniacz, ale potencjometr również daj porządny (np Alps Blue)

• #12 26 Kwi 2009 17:49
    dolphin123
    Poziom 21  

alps mija sie z celem... wyrzucenie kasy w bloto.. taka sama rozrzutnosc miedzy kanalami jak w zwyklych potencjometrach... jesli juz to drabinke zastosowac ale nie kazdemu jest potrzebna

• #13 26 Kwi 2009 18:08
    Shootah
    Poziom 11  

dj_zibi: masz może schematy opóźnionego załączania kolumn i zabezpieczenia przed napięciem stałym na wyjściu?
    Szczególnie to zabezpieczenie przydałoby się dorzucić do mojego wzmacniacza.

• #14 27 Kwi 2009 11:07
    wie8
    Poziom 16  

Witam,
    Piękna konstrukcja, wykonanie wprost mistrzowskie. Gratuluję projektu. Czy mógłbyś udostępnić tutaj na forum schematy + płytki układu wzmacniacza i wykonanych przez Ciebie dodatków ? Chyba że to problem, to prosiłbym o samą płytkę wzmacniacza z schematem, bo dostać sprawdzoną wersję syma w stereo to chyba problem :)

Pozdrawiam,
    Łukasz

• #15 02 Maj 2009 20:03
    sheeeep
    Poziom 25  

Hefajstos napisał:
    Może w takim razie ja zadam jakieś normalne pytanie. Jak to brzmi - w porównaniu z innymi konstrukcjami, które znamy z elektrody i innych forów.

--
    pozdrawiam
    Hefi

Idę o zakład że dźwięk jest mięsisty, bass aksamitny z nutką szopena :D

Jakieś problemy ze składaniem tego wzmacniacza? Czy odpalił odrazu?
    Ponoć mają te wzmacniacze czasem problem ze wzbudzaniem i oscylacjami...

Jakieś pomiary?

• #16 15 Maj 2009 17:11
    dj_zibi
    Poziom 18  

uruchomiłem kilkanaście/kilkadziesiąt symasymów i tylko raz miałem problem bo źle wlutowałem tranzystory. Jak ktoś zrobi wszystko z głowa nie pomyli sie to nie ma szans na źle działający układ. Warunek sprawdzone komponenty.

Co do potencjometru to to jest Alps ale "zwykły za 15zł".

Co do schematów jesli ktoś chce zapraszam na PW podam wszystko.

Tak wygląda układ zabezpieczeń:

Symasym Zibiego II

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME