X
  • #1 17 Apr 2009 14:54
    nemo666
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam taki problem a mianowicie mam wysłać radio samochodowe na allegro za pobraniem. Radio jest warte 180 zł a przesyłka 25 zł. Ale mam taki problem. Nie mam obecnie kasy na wysyłkę a słyszałem że można iść na pocztę i wysłać za darmo ale później to jest ściągane od odbiorcy. Czy jest to prawda? Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam
  • #2 17 Apr 2009 14:56
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Helpful post? (0)
    Pierwsze słyszę, ale może się coś pozmieniało...
    Zawsze było tak, że Ty opłacasz wysyłkę.
    Może sprawdź na stronie PP

Wyobraź sobie sytuację, że koleś nie odbiera paczki, paczka wraca do ciebie, a ty mówisz że sorki, ale on miał za nią zapłacić. Kto w końcu ma ponieść te koszta? Raczej mało prawdopodobne.
  • #3 17 Apr 2009 14:57
    filioman
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Przy kurierze można taką opcją się posiłkować...
  • #4 17 Apr 2009 15:01
    Removed
    Helpful post? (0)
    Nie ma takiej opcji przy poczcie... za wysyłkę płacisz Ty, później oni ściągają kasę od gościa i Ci oddają. Inaczej się nie da. Pytałem niedawno.
  • #5 17 Apr 2009 15:02
    filioman
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Kurier typu Pocztex, UPS itp...
  • #6 17 Apr 2009 15:12
    LuckyDj
    Helpful post? (0)
    Czym się różni Pocztex od Poczty? To tylko firma w firmie, ale zasady wysyłki są takie same ;) Wszystkie paczki idą przez Pocztex.

Może UPS, DHL, czy Siódemka tak, ale Poczta niestety nie.
    Tak samo jest z przesyłkami które możesz otworzyć przy kurierze - prawo takie jest, ale jest też mały "myk" bo doręczyciel ma prawo się na to nie zgodzić i jak chcesz to dostaniesz awizo i paczkę otworzysz sobie na poczcie.
  • #7 17 Apr 2009 15:14
    filioman
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Ja dostaję paczki na mój koszt przez Pocztex...
  • #8 17 Apr 2009 15:16
    LuckyDj
    Helpful post? (-1)
    No tak, każdy dostaje, ale tą przesyłkę opłaca nadawca na poczcie, Ty płacisz za to co w środku + koszt wysyłki jaki pokrył nadawca.
    Mało tego pokrywasz też dodatkowy koszt jaki poczta potrąca sobie za transfer pieniążków w drugą stronę. Dla tego przesyłka "Za pobraniem" jest droższa od zwykłej.
  • #9 17 Apr 2009 15:18
    nemo666
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    czyli muszę na chamca kołować 25 zł :D
  • #10 17 Apr 2009 15:19
    LuckyDj
    Helpful post? (0)
    Na to wygląda :P
  • #11 17 Apr 2009 15:50
    Taenia_Saginata
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Jesli masz taki problem z zalatwieniem 25zł to skąd radio samochodowe masz? Przypadkiem nie na jakimś parkingu wyciągnąłeś?
  • #12 17 Apr 2009 16:10
    nemo666
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Taenia_Saginata wrote:
    Jesli masz taki problem z zalatwieniem 25zł to skąd radio samochodowe masz? Przypadkiem nie na jakimś parkingu wyciągnąłeś?
    Za przeproszeniem czy moje sprawy finansowe tak bardzo Cię interesują? Raz się ma pieniądze, raz się nie ma ;) Życie ! A co do radia to moje z auta :D
  • #13 17 Apr 2009 16:21
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Wiesz co, ja wysyłam Pocztexem paczki na koszt odbiorcy i NIGDY za taką usługę nie płaciłem. Zaznaczasz tylko na przekazie "Opłatę uiszcza odbiorca" i to wszystko.
    Oczywiście musisz taki sposób wysyłki uzgodnić z "drugą stroną", bo jest ona chyba dwukrotnie droższa (za przesyłkę radia odbiorca zapłaci ok. 30PLN). A co będzie w przypadku nieodebrania paczki to nie wiem - nie miałem takiego przypadku.
  • #14 17 Apr 2009 16:30
    filioman
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    sharp wrote:
    Wiesz co, ja wysyłam Pocztexem paczki na koszt odbiorcy i NIGDY za taką usługę nie płaciłem. Zaznaczasz tylko na przekazie "Opłatę uiszcza odbiorca" i to wszystko.

Właśnie o tej opcji pisałem...
  Search 4 million + Products
Browse Products