Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

nie dziala pilot w kluczyku Renault megane

piotr-87 17 Kwi 2009 21:25
  • #1 17 Kwi 2009 21:25
    piotr-87
    Poziom 14  

Witam, od pewnego czasu jeden z kluczyków do samochodu renault megane mi nie dziala, chodzi mi o to ze po wcisnieciu przycisku nic sie nie dzieje a powinny mi sie drzwi zablokowac (właczene immobilajzera) lub odblokowac (wylaczenie immobilajzera). przekladalem baterie od drugiego kluczyka i nic to nie dalo czyli to nie jest wina baterii. Podejzewam ze mi sie kluczyk rozkodowal i slyszalem ze mozna go jakos zakodowac ponownie ale nie wiem jak. Jesli wie ktos jak to mozna zrobic to prosze o napisanie.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

• #2 17 Kwi 2009 21:28
    autoas
    Poziom 41  

Jestem w szoku, że przyznałeś się, że to megane

• #3 17 Kwi 2009 21:28
    balonika3
    Poziom 36  

Było tu wielokrotnie opisywane. Wiem, bo sam szukałem.

• #4 17 Kwi 2009 21:33
    kobra-k16
    Poziom 12  

Jeśli posiadasz pin pojazdu zakodujesz pilota.Sprawdz najpierw czy pilot wysyła sygnał.

• #5 17 Kwi 2009 21:56
    autoas
    Poziom 41  

Nie wiem po co próbujecie cokolwiek podpowiadać
    Mój ironiczny komentarz miał spowodować, aby autor przyznał się do rocznika i rodzajów pilotów
    Najlepiej nic nie opisać tylko POMOCY!!!!

• #6 17 Kwi 2009 22:22
    piotr-87
    Poziom 14  

Rocznik to 1997 a jak sie nazywa rodzaj tego pilota to nie wiem. czytalem ze sa dwa rodzaje pilotów jeden rodzaj to do wylaczanie immobilajera a drugi to do wylaczania immobilajzera i do otwierania drzwi, ja mam ten drugi

• #7 17 Kwi 2009 22:33
    balonika3
    Poziom 36  

Pilot jest na podczerwień, a o kodowaniu pisałem parę postów wyżej. Trzeba oczywiście znać kod czterocyfrowy. Jeżeli żaden kolega-dekoder nie pomoże, będzie konieczna odpłatna wizyta w serwisie. Ale wiem, że kod można wygenerować na podstawie VIN. Może ktoś pomoże.

• #8 17 Kwi 2009 22:42
    piotr-87
    Poziom 14  

Teraz sprawdzilem pilot i zobaczylem ze nie wysyla sygnalu przez podczerwien ale kontrolka czerwona sie zaswieca na okolo 2 sekundy. Drugi pilot wysyla sygnal i kontrolka czerwona zaswieca sie na krócej, okolo sekunde lub troszke krócej

• #9 17 Kwi 2009 22:55
    balonika3
    Poziom 36  

Zdarza się pęknięcie druku na płytce w "zmęczonych" kluczykach. Lupa i ...dobre oko. Po naprawieniu, raczej konieczne może być kodowanie.

• #10 17 Kwi 2009 22:55
    zichu
    Poziom 1  

Najpierw sprawdz czy kluczyk wysyła falę, jeżeli posiadasz telefon komórkowy z aparatem to włącz funkcję aparatu i naciskaj pilota kierując diodą w obiektyw, jeżeli na wyświetlaczu komórki widzisz że dioda działa to jest ok (jeżeli nie działa to może się odlutowała).Jak wysyła falę to możesz zakodować kluczyk. Potrzebujesz do tego 4 cyfrowego kodu pin-uzyskasz go tylko w serwisie.
    Procedura kodowania:
    -jeżeli immob. się uaktywnił wkładasz kluczyk do stacyjki i wtedy dioda mruga szybko
    -wciskasz przycisk c.zamka (w środku na desce rozdzielczej) i trzymasz
    -liczysz wolne mrugnięcia diody które odpowiadają liczbie,np liczba 3 to trzy wolne mrugnięcia i puszczasz przycisk wciskasz go ponownie i liczysz następną liczbę itd
    -po 4 liczbie powinna zaświecić się dioda (stale) i możesz uruchomić pojazd
    Przyuczenie fali radiowej:
    -po powyższej procedurze wyciągasz kluczyk ze stacyjki i wciskasz przycisk c.zamka (ok 5 sek) aż c.zamek strzeli zamkami i zaświeci się kontrolka immob.
    -naciskasz na przemian kluczyki kierując nimi w oczko koło światełka podsufitowego(czuli w odbiornik) masz na to ok 5 sek (aż dioda zgaśnie)
    Jeżeli kluczyki są sprawne to powinny się przyuczyć

• #11 18 Kwi 2009 17:40
    piotr-87
    Poziom 14  

Witam ponownie. Wszystko juz naprawilem i dziala w 100%.
    Nie wiem co bylo przyczyną nie dzialania pilota w kluczyku ale po wyjeciu bateri na dluzszy czas pilot sie naprawil i zaczol dzialac a mianowicie wysyla sygnal podczerwieni(wczesniej nie wysylal). Musialem pilot jeszcze raz zakodowac, potrzebowalem do tego kodu do immobilaizera który sam sobie wygenerowalem. Jesli by ktos potrzebowal takiego kodu to napisac kod kluczyka to napisze kod do immobilaizera.

Pozdrawiam

• #12 25 Maj 2009 23:50
    suchytom
    Poziom 10  

a gdzie znajduje sie ten nr kluczyka bo obawiam sie ze tez bede potrzebował PIN. Ja mam tylko jeden kluczyk i ostatnio otwierał juz sporadycznie a dzis juz wcale. Po nacisnieciu dioda mrugnie dwa razy i niestety nic sie nie dzieje i auto stoi, Wyciagnełem baterie i poprawiłem luty na nadajniku i dalej echo. Czy po wyjeciu baterii moze sie rozkodowac pilot? Jest to scenic z 97 roku. Pozdrawiam

• #13 26 Maj 2009 19:07
    balonika3
    Poziom 36  

Numer jest w kluczyku - trzeba rozebrać. No i ktoś chętny do wygenerowania kodu.

• #14 26 Maj 2009 19:36
    tomrom1985
    Poziom 27  

Trzeba pamietac, ze kluczyk powinien wyslac 2 impulsy przy kazdym wcisnieciu plopa. To tylko tak a propo :-)

• #15 27 Maj 2009 20:55
    nikkka81
    Poziom 8  

Witam, mam podobny problem z megane 97, dziś kupiłam były słabe baterie w pilocie, no i w pewnym momencie przestał reagować. Rozkręciłam kluczyk i znalazłam kilka numerów. Czy ktoś może mi wygenerować kod? Tylko nie wiem o który numer chodzi. Bo mam albo pięć cyfr, abo siedmem liter i cyfr, bądź 10cyfr z literą na początku. Byłabym wdzięczna za pomoc.

• #16 27 Maj 2009 21:13
    piotr-87
    Poziom 14  

Witam, ja moge wygenerowac ten kod, ja w swoim kluczyku mialem ten kod na takiej malej naklejce w srodku kluczyka, kod powinien zawierac 5 znaków, wyslij mi ten kod, jesli masz inaczej go zapisany to wyslij wszystkie jakie masz kody 5 znakowe to z nich wygeneruje kod, zobacz najlepiej na obu kluczykach.

• #18 28 Maj 2009 10:48
    tomrom1985
    Poziom 27  

piotr-87 za pomoca jakiego kalkulatora generuje sie kody do immo?

• #19 28 Maj 2009 11:25
    piotr-87
    Poziom 14  

Nie wiem jak sie on nazywa ale kolega kiedys pracowal w serwisie renault i mi go zalatwil.

• #21 31 Maj 2009 16:58
    nikkka81
    Poziom 8  

Dzięki piotr-87 za wygenerowanie kodu, udało się i obydwa kluczyki działają :)

• #22 31 Maj 2009 21:38
    wojtek24411
    Poziom 2  

witam wszystkich mam problem mianowicie w sobote przyjechałem do domu włonczyłem alarm przez kluczyk ałto stało cało noc na dworzu w burze w niedziele wychodze chce otworzyć z kluczyka i nie moge wogule nie reaguje.prosze o pomoc

• #24 31 Maj 2009 22:03
    janusz2008
    Poziom 33  

Teraz mamy pogodę burzową, ale tak zganiać na nią wine? Może coś prędzej się działo z autem ,,nie tak,,?.

• #25 01 Cze 2009 06:47
    wojtek24411
    Poziom 2  

w megance 96 wszystkie bezpieczniki sprawdziłem są dobre tylko z pilota mi nie działa i nie moge imobilajzera wytłonczyć ani alarmu. a wcześniej było wszystko ok. tylko po tej nocy się stało

• #26 02 Cze 2009 16:41
    piotr-87
    Poziom 14  

A sprawdzales czy pilot wysyla sygnal? Moze to byc wina pilota bo mogly baterie sie rozladowac lub pilot sie rozstroic. Próbowałeś kodem awaryjnym wylączyc immobilajzer?

• #27 04 Cze 2009 23:11
    romoo
    Użytkownik obserwowany

A nie czujesz jak ci kapiena czoło z szyberdachu?
    Mokro masz ale nie z podniecenia tam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty