Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwrotka basowa.

macioeczek 18 Kwi 2009 22:40 6586 23
  • Witam !!!

Dzisiaj chciałbym przestawnic Państwu moja odwrotkę powstała z powodu zbliżającej sie dyskoteki i tez wolnego czasu . Zacząłem od zakupu 2 płyt wiórowych o grubości 20 mm o rozmiarach 120 x 250 . Zacząłem zabierać sie powoli i wyrysowałem po kolei każdy kawałek . W późniejszym czasie zakupiłem głośnik zastanawiałem sie nad wyborem lecz Alphard to sprawdzona dla mnie firma , wiec wybrałem ALPHARD 15'' MAGNUM w 8 ohm i mocy 300 W Rms , O mocy maksymalnej 600 W w 97dB . Później zaczęło sie składanie płyt w jedna całość i wszystko pasowało idealnie . Zakupiłem także koc i obicie , raczki , narożniki . Iz jestem początkującym DJ tak wiec nie mam jeszcze tyle pieniędzy aby zakupić crossover wiec zdecydowałem sie na filtry basowe które są zachwalane . Wszystko zostało pokryte kocem i daje rade . Wszystko zajęło mi około 2 tyg. Jest to mój pierwszy projekt .
    Prosze oceniać.
    Projekt zaczerpnięty z http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic449525.html

Pozdrawiam !!!

Odwrotka basowa. Odwrotka basowa. Odwrotka basowa. Odwrotka basowa.

Fajne!
  • #2 19 Kwi 2009 09:13
    _eddie_
    Poziom 32  

Zrobiłeś tubę pod STX dla MAGNUMA? Oj. A nie lepiej było złożyc obudowę bas-reflex? Mniejsza szansa na niezadowolenie. Jak to gra z tym głośnikiem?

• #3 19 Kwi 2009 09:36
    macioeczek
    Poziom 10  

Powiem ze jestem bardzo zadowolony bass jest miękki soczysty .Mysle ze z tej tuby można jeszcze wiele wyciągnąć .

• #4 19 Kwi 2009 09:54
    izbic
    Poziom 28  

Zastanawia mnie to, po co zrobiłeś ten projekt...nie dość, że nie na głosniku pod, który nie jest liczna obudowa to jeszcze konstrukcja nawet z STXem jest do bani. To nie ma szans zagrać nisko...tuba jest za krótka po prostu. Moim zdaniem troszkę nieprzemyślana konstrukcja. Ja bym dał BR jednak.

• #5 19 Kwi 2009 10:00
    macioeczek
    Poziom 10  

Wiec co by kolega zaproponował ?? No może i nie jest najlepsza ale jak dla mnie spełnia moje oczekiwania i jak już mówiłem jestem mile zaskoczony tym brzmieniem .

• #6 19 Kwi 2009 10:13
    izbic
    Poziom 28  

Wsadź to w BR teraz nie wiem w jaką objętość..WinISD w rękę i jedziesz :P Przeczytaleś choć ten temat, z którego skopiowałeś konstrukcję do końca? Nie zauważyłeś jak wszyscy "pojechali" konstrukcję? a Ty to skopiowałeś...

• #7 19 Kwi 2009 10:25
    macioeczek
    Poziom 10  

Nom fakt , ale wymyśliłem już coś nowego aby ten głośnik dawał nieźle w tej tubie . Wiec jak mam przednia ściankę to właśnie na niej zamontuje 2 wyloty bass reflex o średnicy 10 cm i myślę ze to załatwi sprawę . Bo przy zamkniętej obudowie nie sprawuje sie zbyt dobrze a przy otwartej całkiem nieźle nawala i myślę ze to będzie dobry pomysł .

• #8 19 Kwi 2009 11:23
    gófer
    Poziom 34  

Czemu ludzie którzy nie potrafią nawet zaprojektować bass reflexa biorą się za tubę :| Przypadkowy głośnik w przypadkowej obudowie-to nie ma szans dobrze zagrać, a to że Cię efekt zadowala prawdopodobnie wynika tylko z tego że nie masz możliwości porównania tego z czymś konkretnym. I do tego to gra na filtrze pasywnym co w tubie jest lekką pomyłką. Pomysł z b-r wcale nie jest do końca poroniony bo widziałem już takie tuby, jednak aby to zgrać fazowo i ogólnie zestroić aby dobrze grało to trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę, więc mocno Ci odradzam tego pomysłu.
    Ogólnie to pod względem technicznym lekka klapa, wykończenie takie sobie, ale masz duży "+" za to że chciało Ci się składać tą tubę bo mnie osobiście przy tak nie pewnym efekcie nie chciało by się dwóch ścianek skręcić ze sobą.

• #9 19 Kwi 2009 12:18
    _eddie_
    Poziom 32  

Gófer - to może i zagra ale do miesiąca głośnik w sztrzępach :P

• #10 19 Kwi 2009 13:24
    macioeczek
    Poziom 10  

No dobrze wiec co polecacie zrobić jakiś projekt aby bass był naprawdę mocny ?? jest wiele tematów na temat rożnych tub . Ale nie wiem która była by odpowiednia . A jakaś dobra obudowa i 2 głośniki Magnum jak myślicie dawało by rade ??

• #11 19 Kwi 2009 15:23
    _eddie_
    Poziom 32  

Dwa tem magnumy w solidnym BR, 1.2kW, dobry cross, dobre ucho i rozsądek :-)

• #12 19 Kwi 2009 16:18
    macioeczek
    Poziom 10  

a co to jest ten BR?? Jestem początkujący i niezbyt znam sie na rzeczy . Na crossa mnie narazie nie stać a dyskotekę mam 30 kw i nie mam pojęcia co zrobić aby bass był w miarę dobry . A nie dało by rady tak zmodyfikować te tubę aby coś w miarę było z tego basu ?? W ostateczności zrobię ten BR .

• #14 19 Kwi 2009 18:14
    izbic
    Poziom 28  

Kolego robisz tubę, a nie wiesz co to BR ?! BR-bass reflex

• #15 19 Kwi 2009 19:40
    macioeczek
    Poziom 10  

Wiem teraz mi sie przypomniało jakoś ,a 30 Kwietnia !!

Dodano po 2 [minuty]:

A wracając do tematu gdybym zamontował BR :) w tubie to dawało by to rade ?? Wiem ze jest tam mało miejsca (w koncu zamknieta ) ale gdybym zamontował to lepiej by było ??

Dodano po 5 [minuty]:

A jak mysliscie jakie Głośniki
    nadawały by sie Do tej odwrotki ??

• #16 19 Kwi 2009 21:01
    marian133
    Poziom 37  

macioeczek napisał:
    gdybym zamontował BR to lepiej by było ??

Na moje nie.

macioeczek napisał:
    A jak mysliscie jakie Głośniki
    nadawały by sie Do tej odwrotki ??

No tu jest prosta odpowiedź...orginalny,czyli STX. Chociaż kto wie,może być tak że w tej tubie różne głośniki zarają podobnie tak jak to jest z Eqtomem.

• #17 19 Kwi 2009 21:17
    macioeczek
    Poziom 10  

Czyli lepiej zostawić i zastosować STX . Zobaczymy jak to będzie .:) Pzd

• #18 19 Kwi 2009 22:14
    398216
    Usunięty  
  • #19 19 Kwi 2009 22:35
    macioeczek
    Poziom 10  

Nawet gdyby przypuśćmy mi nie wypaliły to zawsze można wyciągnąć z nich głośnik i wsadzić do BR ,a do tych paczek wstawić Stx'a ale póki co nie narzekam na brzmienie.

• #20 19 Kwi 2009 22:47
    Uszol 1990
    Poziom 29  

heh, nie narzekasz... a testowałeś na dużej sali?
    w domu to mi wystarczają mtm'ki na arn150 bas jest wystarczający...
    sprawdź na sali/hali gdziekolwiek poza domem jak to gra...

aa, i jak alphard dla Ciebie to dobra firma to powodzenia ;)

• #21 20 Kwi 2009 21:25
    macioeczek
    Poziom 10  

Wymieniłem głośniki na stare ale o bardzo dobrym brzmieniu RFT i powiem ze grają o 100x lepiej niz Magnum!!

Moderowany przez Mirek Z.:

Proszę poprawić błędy w swoich postach.
    W tytule tematu już poprawiłem.

• #22 20 Kwi 2009 22:30
    398216
    Usunięty  
  • #23 21 Kwi 2009 23:20
    <SUB>
    Poziom 13  

tuba na eminence dj elvisa polecam głosnik za 300zł dwie sztuki odwrotek i powinno byc niezle na tej dysce pozdrawiam

• #24 22 Kwi 2009 23:23
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Mogę Ci tylko powiedzieć to co koledzy wyżej.
    Bardzo nieprzemyślana konstrukcja. Dziwne dla mnie jest, że ktoś kto bierze pomysły z elektrody nie zadaje sobie trudnu i nie szuka najlepszych rozwiązań. Przecież wystarczyło zapytać a ktoś by Ci napewno doradził. Zreszta temat był wałkowany tyle razy, że chyba nie trzeba o nic pytać, wystarczy poszukać :).
    Ale szczerze mówiąc wykończenie mi się podoba i gdyby nie to, że jest to zrobione w sumie dla wyglądu (bo chyba dlatego wybrałeś tubę) to można by napisać parę dobrych słów. A tak-lipa :(

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme