Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Playstation 3 - nie włącza się

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Konsole Serwis -> Playstation 3 - nie włącza się
Autor
Wiadomość
burzaxxx
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wałbrzych

Post#1 Post autora tematu 19 Kwi 2009 17:28   

Playstation 3 - nie włącza się

Witam
Mam PS3, niestety już jest uszkodzona. Zachowuje się tak jak na filmiku. (postaram się go dodać, bo się na youtube nie pojawił jeszcze - miga czerwona dioda, włączam, przestaje migać, włączam, zapala się zielona na 2 sekundy, miga niebieska obok, i zaczyna migać czerwona ).Bezpieczniki mi sprawdzili w serwisie, niestety jako że jest to w miarę nowy sprzęt, nikt koło mnie nie umie go naprawić. Czy ktoś ma pomysł co z nią może być?

http://www.youtube.com/watch?v=_P5mmFfNgUw
Powrót do góry

DEFFCON
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: UK

Post#2 25 Kwi 2009 02:19pomocny post - solucja   

Re: Playstation 3 - nie włącza się

Bez ingerencji w bebechy tego PS3 ciezko powiedziec co sie stalo.
Raczej malo realne do naprawienia, potrafa padac procki ale zawsze mozna sprobowac podjac sie naprawy .
Robilem kilka PS3 z roznymi usterkami ale takiej jak z opisu niestety nie.
Jesli jestes zaintersowany pisz na PM.
Pozdrawiam
Powrót do góry

marcin804
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Legnica

Post#3 23 Maj 2009 14:48pomocny post - solucja   

Witam mam ten sam problom czy może któś powiedzieć czego to może bc przyczyną? Gdy czerwona dioda zaczyna mrugać konsola wydaje jeszcze 3 pipnięcia i przechodzi w tryb standby.
Powrót do góry

DamianMyszka
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Poznań

Post#4 01 Cze 2009 21:14pomocny post - solucja   

Bez otwierania konsoli nie da sie tego naprawić. Jednak naprawa jest możlia. Proponuję poszukać, na youtube jest filmik pokazujący jak konsolę można naprawić. Jednak jest to ryzykowne. Jeżeli ktos nie wie jak to dokładnie zrobić może całkowicie uszkodzić konsolę. Chętnie podejmę się naprawy. Naprawiłem juz ich wiele i żaden klient jeszcze sie nie skarżył. Koszt to około 150zł+ewentualne koszty wysyłki. Jeżeli ktoś woli sam naprawiać i nie boi się uszkodzenia konsoli, to zapraszam na PW
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2009 21:14pomocny post - solucja   

Powrót do góry

pcnetwork
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 30 Sie 2009 21:08   

kba81 mam do ciebie jeszcze pytania jeśli można:
- na ile jesteś pewien że to są zimne luty;
- czy miałeś więcej przypadków takich uszkodzeń;
- czy takie objawy może powodować jakieś inne uszkodzenie
- powiedz mi czy grzanie płyty przez 10min jest bezpieczne bo z drugiej strony są inne elementy (aktywne) i nie widziałem żeby były przyklejone.
- jeśli można powiedz tak pokrótce jak udało ci się to zdiagnozować

Z góry dzięki za odpowiedzi :D
Powrót do góry

sting123
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Irlandia

Post#6 17 Lis 2009 23:30   

Witam
Na YouTube jest fajny manual jak naprawic ta usterke w PS3.
http://www.youtube.com/watch?v=U70SgRDVcBo
Moze temat juz nieaktualny ale innym moze sie przydac.Jest tego 6 czesci
Link posredni
ps3 ylod fix part1 gilksy
Powrót do góry

serwiskonsol.com
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Oświęcim

Post#7 07 Sty 2010 00:03pomocny post - solucja   

Chłopaki - takie poważne forum a wy takie niepoważne metody naprawy propagujecie ;)
400stC na procesor przez 5 minut - skwarki gwarantowane.

Na PW jak ktoś chce naprawić taką usterkę w sposób zgodny z technologią a nie czary i szarlataństwo tu szerzcie :)
Powrót do góry

lostDesper
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#8 07 Sty 2010 00:13pomocny post - solucja   

Teoretycznie wygrzewanie pomoże, ale problem i tak wróci. Jedyne co pomoże to reballing. A tak przy okazji popytałbym bardziej w serwisach laptopów czy to wykonają. Wygrzewanie jakąś opalarką albo pomoże albo nie. A jeśli pomoże to nie na długo i usterka wróci.
Powrót do góry

mdcs
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Płock

Post#9 26 Sty 2010 11:34pomocny post - solucja   

film na youtube jest typowym przykładem lamerstwa. kiedyś wkładali płyty główne do piekarników...teraz nastała era opalarek do powłok lakierniczych. tragedia. panowie - taki zabieg można zastosować jak ktoś bardzo nie lubi swojej PS3 lub chce nakręcić na youtube film -"jak uwaliłem swoją ps3 na amen". po pierwsze tak duże BGA ciężko przelutować bez wstępnego podgrzania pcb, po drugi bez dobrego topnika można pogorszyć sytuację:)
tak czy inaczej - powodzenia :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2010 11:34pomocny post - solucja   

Powrót do góry

sorbanti
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bournemouth

Post#10 27 Lut 2010 21:24   

Mam dobrą rade od 1.5 roku pracuje w firmie angielskiej zajmująca sie naprawa konsol w 3/4 przypadkow ylod lub czerwonej lamki w ps3 konczy sie to grzaniem.
Plyty glowne konsoli dogrzewa sie maszynka zwana zepytronix zt7 odpowiedzialna za reflowing. Tak wiec stosowana i gwarantowana powodzeniem metoda na uratownia konsoli po ylod lub czerownej lampki standby jest:
1 - rozebrac plyte do "golasa" powycierac ze starej pasty termoprzewodzacej
2 - podgrzac plyte glowna konsoli do min 80 c - 85 c sparwdzic temperature pomiedzy gpu a cpu i pomiedzy gpu a ram musi miec min 80 c
3 - nagrzewac cpu przez strumieniem powietrza do rozgrzania go 210 c utrzymywac nagrzanie przez 30 s po czym przesunac strumien powietrza i wykonac te sama czynnosc na gpu
4 - po zakonczonym procesie schlodzic bardzo zimnym strumieniem powietrza od dolu i gory plyte glowna do min 20 c
Po wykonanym procesie nie pozostaje nic innego jak zalozyc nowa paste i zlozyc konsolke sprawnosc gwarantowana - konsole po grzaniu oddawane do klientow maja 3 miechy gwarancji i szczerze 95% nie wraca po tym czasie
Pozdrawiam i powodzenia
Powrót do góry

maciejp.
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: swarzędz

Post#11 27 Lut 2010 22:35pomocny post - solucja   

Witam.

ja mam problem innego typu. Podłączyłem ps3 do telewizora (HDMI) i włączyłem konsole. Włączyłem tv i tak jak zawsze wybrałem opcję HDMI. Niestety na początku widzę napis szukam połączenia po czym wyświetla mi się komunikat brak połączenia. Mimo to ps cały czas działa i żadna dioda nie jest czerwona jak w przypadkach powyżej. Czy wiecie może co jest przyczyną tej awarii?
Powrót do góry

sorbanti
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 28 Lut 2010 15:38pomocny post - solucja   

Musisz wlaczyc kosole w trybie awaryjnym podlaczona do hdmi
1. Przytrzymaj przycisk wlaczania konsoli do 2 sygnalu (gdzie pierwszy sygnal to wlaczenie konsoli)
2. powinien wlaczyc sie obraz z konsoli z nowymi parametrami ustawienia obrazu
3. ustaw swoj obraz i powinno zaskoczyc
Powrót do góry

maciejp.
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: swarzędz

Post#13 28 Lut 2010 19:01   

spróbowałem tak już 2 razy. Wydaje mi się, że problem jest nie z konsolą lecz telewizorem. Przytrzymałem przycisk i usłyszałem 2 piknięcia lecz nadal nie ma obrazu...
Powrót do góry

sorbanti
Poziom 3
Poziom 3

Post#14 28 Lut 2010 19:33   

jest jeszcze jedna opcja twrdy reset konsoli :
trzymasz przycisk od momentu wlaczenia konsoli do wylaczenia jej samoistnie wciskasz ponownie i trzymasz do momentu kiedy konsola nie wyda dzwieku trzech pikniec po 10 s powinien wlaczyc sie obraz przywracania konsoli po twardym resecie z opcjami to chodzi nawet jak masz problem z kablem
powodzenia

Dodano po 1 [minuty]:

po twardym resecie niekonieczne jest przywrocenie systemu z utrata danych masz 10 opcji do wyboru z czego przy 4 nie tracisz danych konsoli
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2010 19:33   

Powrót do góry

mdcs
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Płock

Post#15 01 Mar 2010 11:06   

sorbanti:
z tym chłodzeniem bardzo zimnym powietrzem to coś nie tak. powoduje to nierównomierne stygnięcie pcb i bga doprowadzając do powstawania większych naprężeń. dlatego wielu producentów sprzętu do reworkingu czy reballingu podaje w procesie jako ostatni punkt "pozostawianie do swobodniego ostygnięcia"...a nawet widziałem sprzęt, który po stopieniu spoiwa wyłącza górny promiennik IR a dół grzeje z obniżoną temp. przez kilkadziesiąt sekund.
zresztą - co ja tu piszę jak temat jest o opalarkach do farby:)
Powrót do góry

KamilSz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Siedlce

Post#16 22 Mar 2010 22:30   

Witam mam identyczny przypadek zrobiłem hard reset , wygrzałem procesor i grafikę, popływały chwilkę na kulkach ale bez pozytywnego efektu nadal to samo czyli konsola włączy się na sekundę od razu się wyłącza, 3 piknięcia i tyle. Czy problem zawsze tkwi w procesorze lub grafice? czy jeszcze inne układy mogą za to odpowiadać? ewentualnie jak stwierdzić w czym tkwi konkretnie problem czy w procesorze czy w grafice?
Czy jest możliwość kupienia procesora i grafiki do ps3?
Powrót do góry

szalony1
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kraków

Post#17 24 Mar 2010 22:53   

Tylko rebaling układu bga gpu wygrzanie moze pomoc na chwile niema reguły czy 1dzien czy tydzien czy miesiac,a czasami w ogole nie pomaga. Pozostaje postawienie układu na nowych podach,czyli kulkach na profesionalnym sprzecie i wtedy to sie sprawdza i działa.
Powrót do góry

GPScenter
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: 3miasto

Post#18 09 Maj 2010 22:51   

Mam pytanie, w którym układzie jest tak naprawdę problem ? GPU czy CPU ?
Usterka jak u kolegi z pierwszego posta.
Powrót do góry

Draks_Maxim
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Katowice

Post#19 17 Sie 2010 01:33   

Glownie to GPU powoduje ten problem, ale CPU wywoluje podobne objawy ( ale stosunkowo rzadziej ). Tak jak wyzej reballing rozwiazuje problem, chyba ze zerwane sa pady na plycie to wtedy ciezko cokolwiek na to poradzic.
Powrót do góry

core2quad
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: edinburgh

Post#20 08 Wrz 2010 21:18   

Witam. Kupilem dzis uszkodzona konsole z tym wlasnie problemem. Zajzalem do srodka i cos sie wylalo spod GPU, a overheating byl taki ze az zewnetrzna obudowe pogielo. Mam hot gunna i IRde w pracy i jutro bede probowal to postawic na nogi, oby sie udalo. Co do poprzednikow co nazywaja te sposoby lamerskie, nie jednego laptopa postawilem tym sposobem wiec chlopaki jak sie nie znacie to nie gadajcie glupot :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Konsole Serwis -> Playstation 3 - nie włącza się
Strona 1 z 1