X

Zapłon do quada 110ccm.

19 Apr 2009 21:08 NOnowakus
  • #1 19 Apr 2009 21:08
    nowakus
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Mam quada który dostał kaprys. zabrakło mu iskry. Był u 5 mechaników i nic. Więc postanowiłem się sam za to wziąśc. Wymieniono mu czujnik, moduł, cewkę, świecę. to prawie cały zapłon i nadal nic. Ciekawi mnie jedna rzecz, mianowicie w magnecie są 2 cewki i czujnik. Jedna cewka zasila moduł a druga ładuje akku, i ta cewka od modułu przu kręceniu rozrusznikiem daje 3,5V na moje trochę mało. Czy posiada ktoś schemat elektryki quada lub tylko zapłonu?(moduł ma podłączone 5 kabli) Czy mogę podpiąc zamiast tej cewki akumulator 12V? I by było tak: akku + i - cewka zapłonowa, kabel do gaszenia, i czujnik?? czy moduł się nie sfajczy?
    Proszę o pomoc lato idzie a ja mam maszynę rozwaloną.
  • #2 19 Apr 2009 21:52
    andy k
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    Zależnie od budowy układu cewki zasilające dają napięcie od około 50V do ponad 200V. Ta cewka wymaga przezwojenia. Z akumulatora nie zasilisz tego układu zapłonowego.
  • #3 19 Apr 2009 22:09
    nowakus
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Ale po module jest jeszcze jedna cewka zapłonowa podłączona bezpośrednio do świecy. A czy da to się zasilić z czegoś zastępczego, bo jak nie będzie to to kasa na marne. Ale skoro cewka zapłonowa jest zasilana z 200V to dlaczego jest ogromna iskra po dotykaniu bezpośrednio do akku i poprostu myślałem, że ten moduł jest swego rodzaju przekaźnikiem. I jeszcze jedna sprawa ma ktoś schemat instalacji elektrycznej quada 110 bo kable były popalone i trzeba je nowe wstawić.
  • #4 19 Apr 2009 22:51
    andy k
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Jesli do akumulatora podpinałeś cewkę wysokiego napięcia to mogłeś ją dodatkowo uszkodzić (spalić uzwojenie pierwotne).
    Ta cewka współpracuje z kondensatorem który jest wewnątrz modułu.
    Iskra powstaje gdy kondensator jest rozładowywany.
    Nie kombinuj z zastępczym układem bo koszt naprawy wzrośnie.
    Moduł musi mieć zasilanie z cewki więc zacznij od przezwojenia.
  • #5 20 Apr 2009 16:12
    nowakus
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak tylko nową cewkę trzeba kupic razem z całym zapłonem i to koszt ok 200 zł. Bo nie wiem jak się przewija. A może mi ktoś wyjaśnic na jakiej zasadzie działa ten czujnik zapłopnu?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products