Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

program do odtwarzania plików FullHD w formacie *.MTS

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> program do odtwarzania plików FullHD w formacie *.MTS
Autor
Wiadomość
tymek_85
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zmc->Wrc->ZG

Post#1 Post autora tematu 20 Kwi 2009 08:14   

Szukam programu, którym można by było odtwarzać pliki MTS zgranych z kamery na dysk. Zaden z programów nie odtwarza ich prawidłowo. Media player, real player, Nero, allplayer, subedit player, winamp. Na wszystkich występują jakieś problemy: dziwne pasy lub przerywający dźwięk, czy obraz w zwolnionym tempie... W czym tkwi problem?
Powrót do góry

slvestr
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 20 Kwi 2009 08:26   

Re: program do odtwarzania plików FullHD w formacie *.MTS

A do kamery nie była dołączona płyta CD z oprogramowaniem do odtwarzania materiału video w tym formacie?
PS do odtwarzania materiału FullHD potrzebny jest także mocny sprzęt aby filmy się nie zacinały, opóźniał dźwięk itp.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic952288.html
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Kwi 2009 08:26   

Powrót do góry

tymek_85
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 20 Kwi 2009 08:28   

nie mam kamery ani płyty - mam tylko zawartość karty pamięci, którą próbuje odtworzyć...
Nagrane Canon HF100 w FullHD

Sprzęt to:
Athlon X2 7750, 4GB Ram, karta graficzna 7600gt, dźwiękówka zintegrowana na MSI KA780G - AM2+
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Kwi 2009 08:28   

Powrót do góry

slvestr
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 20 Kwi 2009 09:38   

Obawiam się ze karta graficzna tu jest wąskim gardłem, ale poczytaj ten link który dałem i wypróbuj tam opisane sposoby, jak nic nie da to wina słabego sprzętu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Kwi 2009 09:38   

Powrót do góry

tymek_85
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 20 Kwi 2009 11:17   

Mam rozwiązanie - karta graficzna nie była problemem. Chodziło o system, konkretniej o kodeki... Pliki odtwarzam programem Nero ShowTime
Powrót do góry

jaru2
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: aaa

Post#6 02 Maj 2011 01:08   

Do odtwarzania plików .mts (AVCHD) lub .m2ts a jest to to samo :) polecam darmowy program Splash Lite. Naprawdę rewelacja i to za darmo. Odtwarzam nim pliki wideo z aparatu fotograficznego SONY DSC-HX5VB, które nagrywam w formacie 1080i (z przeplotem). Aby usunąć największą wadę z filmów czyli przeplot należy w opcjach odtwarzania zaznaczyć "Best Quality 1080i -> 1080p" i przeplot usuwany jest w czasie rzeczywistym!

Jedyną wadą tego programu, z tego co zauważyłem jest duże użycie procesora. Mam AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ (3100 MHz) i podczas odtwarzania filmu w tym trybie użycie procesora waha się pomiędzy 85 do 100%.
Powrót do góry

sloniczeczek
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Bobolice

Post#7 09 Maj 2011 10:39   

witam, dołączę sie do tematu z zapytaniem.

Muszę zgrać u znajomego w firmie filmy z kamery jvc gz-hd10e filmy kręcone były w 1080p. i jak wiadomo nagrane w *.mts

Potrzebuję jakiegoś softu którym będę mógł zimportować te filmy na hdd lapka w jakimś nie kamerowym rozszerzeniu *avi, mpg do tego nie potrzebuje tych filmów w 1080p spokojnie mi wystarczy 480p. Niestety nie posiadam softu z płyty dołączonej do kamery.
Powrót do góry

jaru2
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: aaa

Post#8 09 Maj 2011 11:46   

Polecam darmowy Free HD Converter.
Jedyna, choć duża wada to powolny proces konwersji. Za to efekt bardzo dobry.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Maj 2011 11:46   

Powrót do góry

rafdar2013
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: CK

Post#9 05 Lip 2013 07:53   

Witam,
nagrywam z tv przez dekoder ferguson bajki dla dziecka, pendrive 8GB Sony po wpięciu w laptopa i oglądaniu bezpośrednio z niego lub po skopiowaniu bajki o długości 25 min robią się 11 minutowe. Obok pliku z bajką powstaje kolejny plik nie filmowy. Co moze powodować takie obciecie bajki?
Powrót do góry

anmedia
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Madryt

Post#10 05 Lip 2013 11:02   

sloniczeczek napisał:
do tego nie potrzebuje tych filmów w 1080p spokojnie mi wystarczy 480p.

Dlaczego nie ustawisz w kamerze minimalnych opcji? Konwertowanie filmow z FullHD ponizej rozdzielczosci 1280 to jest porazka. Zaden konwerter nie jest w stanie zachowac nawet 50% jakosci. Co innego nagrywanie w obnizonej rozdzielczosci.

tymek_85 napisał:
Chodziło o system, konkretniej o kodeki... Pliki odtwarzam programem Nero ShowTime

Jesli masz dosc mocna maszyne i dobrze dobrane kodeki, bez najmniejszego problemu mozesz odtwarzac filmy w Windows media Player i Windows Media Center. W zasadzie mozna napisac ze jesli w nich odtwarzasz filmy w formacie mts to reszta oprogramowania powinna odtworzyc. Wyjatkiem sa tu programy np PowerDVD ktory posiada wlasne kodeki i korzysta ze wsparcia karty graficznej.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> program do odtwarzania plików FullHD w formacie *.MTS
Strona 1 z 1