Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 20 Kwi 2009 08:14
    tymek_85
    Poziom 12  

Szukam programu, którym można by było odtwarzać pliki MTS zgranych z kamery na dysk. Zaden z programów nie odtwarza ich prawidłowo. Media player, real player, Nero, allplayer, subedit player, winamp. Na wszystkich występują jakieś problemy: dziwne pasy lub przerywający dźwięk, czy obraz w zwolnionym tempie... W czym tkwi problem?

• #2 20 Kwi 2009 08:26
    slvestr
    Poziom 32  

A do kamery nie była dołączona płyta CD z oprogramowaniem do odtwarzania materiału video w tym formacie?
    PS do odtwarzania materiału FullHD potrzebny jest także mocny sprzęt aby filmy się nie zacinały, opóźniał dźwięk itp.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic952288.html

• #3 20 Kwi 2009 08:28
    tymek_85
    Poziom 12  

nie mam kamery ani płyty - mam tylko zawartość karty pamięci, którą próbuje odtworzyć...
    Nagrane Canon HF100 w FullHD

Sprzęt to:
    Athlon X2 7750, 4GB Ram, karta graficzna 7600gt, dźwiękówka zintegrowana na MSI KA780G - AM2+

• #4 20 Kwi 2009 09:38
    slvestr
    Poziom 32  

Obawiam się ze karta graficzna tu jest wąskim gardłem, ale poczytaj ten link który dałem i wypróbuj tam opisane sposoby, jak nic nie da to wina słabego sprzętu.

• #5 20 Kwi 2009 11:17
    tymek_85
    Poziom 12  

Mam rozwiązanie - karta graficzna nie była problemem. Chodziło o system, konkretniej o kodeki... Pliki odtwarzam programem Nero ShowTime

• #6 02 Maj 2011 01:08
    jaru2
    Poziom 2  

Do odtwarzania plików .mts (AVCHD) lub .m2ts a jest to to samo :) polecam darmowy program Splash Lite. Naprawdę rewelacja i to za darmo. Odtwarzam nim pliki wideo z aparatu fotograficznego SONY DSC-HX5VB, które nagrywam w formacie 1080i (z przeplotem). Aby usunąć największą wadę z filmów czyli przeplot należy w opcjach odtwarzania zaznaczyć "Best Quality 1080i -> 1080p" i przeplot usuwany jest w czasie rzeczywistym!

program do odtwarzania plików FullHD w formacie *.MTS

Jedyną wadą tego programu, z tego co zauważyłem jest duże użycie procesora. Mam AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ (3100 MHz) i podczas odtwarzania filmu w tym trybie użycie procesora waha się pomiędzy 85 do 100%.

• #7 09 Maj 2011 10:39
    sloniczeczek
    Poziom 10  

witam, dołączę sie do tematu z zapytaniem.

Muszę zgrać u znajomego w firmie filmy z kamery jvc gz-hd10e filmy kręcone były w 1080p. i jak wiadomo nagrane w *.mts

Potrzebuję jakiegoś softu którym będę mógł zimportować te filmy na hdd lapka w jakimś nie kamerowym rozszerzeniu *avi, mpg do tego nie potrzebuje tych filmów w 1080p spokojnie mi wystarczy 480p. Niestety nie posiadam softu z płyty dołączonej do kamery.

• #8 09 Maj 2011 11:46
    jaru2
    Poziom 2  

Polecam darmowy

Free HD Converter

.
    Jedyna, choć duża wada to powolny proces konwersji. Za to efekt bardzo dobry.

• #9 05 Lip 2013 07:53
    rafdar2013
    Poziom 1  

Witam,
    nagrywam z tv przez dekoder ferguson bajki dla dziecka, pendrive 8GB Sony po wpięciu w laptopa i oglądaniu bezpośrednio z niego lub po skopiowaniu bajki o długości 25 min robią się 11 minutowe. Obok pliku z bajką powstaje kolejny plik nie filmowy. Co moze powodować takie obciecie bajki?

• #10 05 Lip 2013 11:02
    anmedia
    Poziom 39  

sloniczeczek napisał:
    do tego nie potrzebuje tych filmów w 1080p spokojnie mi wystarczy 480p.

Dlaczego nie ustawisz w kamerze minimalnych opcji? Konwertowanie filmow z FullHD ponizej rozdzielczosci 1280 to jest porazka. Zaden konwerter nie jest w stanie zachowac nawet 50% jakosci. Co innego nagrywanie w obnizonej rozdzielczosci.

tymek_85 napisał:
    Chodziło o system, konkretniej o kodeki... Pliki odtwarzam programem Nero ShowTime

Jesli masz dosc mocna maszyne i dobrze dobrane kodeki, bez najmniejszego problemu mozesz odtwarzac filmy w Windows media Player i Windows Media Center. W zasadzie mozna napisac ze jesli w nich odtwarzasz filmy w formacie mts to reszta oprogramowania powinna odtworzyc. Wyjatkiem sa tu programy np PowerDVD ktory posiada wlasne kodeki i korzysta ze wsparcia karty graficznej.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty