X

Zegarek Casio W 43H wymiana baterii, problemy

mleczakm 21 Apr 2009 20:05
  • #1 21 Apr 2009 20:05
    mleczakm
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam!

Mam następujący problem z tym dość już doświadczonym życiem zegarkiem. Mianowicie, po lekkim nawet upadku zegarek wyświetla coraz słabiej, aż zupełnie nic nie wyświetla. Po dwóch wizytach u zegarmistrza uznałem, że sam coś spróbuję zrobić i rozkręciłem go. Teraz działa tylko podświetlenie. Na odwrocie koperty widnieje napis "After battery replacement, contact AC with battery (+) using tweezers" Samo znaczenie napisu rozumiem, ale po co mam je zwierać, skoro cały czas same się stykają?
  • Helpful post
    #2 21 Apr 2009 20:46
    fuczek
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    Zwarcie (+) z punktem AC powoduje reset zegarka. Najprościej włożyć w otwór AC kawałek drutu bez izolacji (rozgięty spinacz biurowy) i następnie zewrzeć na moment koniec spinacza z (+) baterii.
    Trochę więcej info tutaj .
    Jeżeli są problemy z samym wyświetlaczem, to polecałbym jednak wizytę u dobrego zegarmistrza.

EDIT: W linku obok trochę lepsze zdjęcia pokazujące sposób wymiany baterii i wykonania resetu w Casio G-Shock: Link .
  • #3 21 Apr 2009 22:26
    mleczakm
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wielkie dzięki, znalazłem ten otwór, bo napis "AC" był na blaszce. Ja jestem zupełnie zielony w tym temacie, na podanej przez Ciebie stronie było kilka rzeczy których też w internecie znaleźć nie mogłem. Wielkie dzięki jeszcze raz - lubię ten zegarek i teraz wiem, że działa, tylko baterię muszę kupić, na szczęście to tylko 1,50.
  • #4 12 May 2011 23:23
    TySooN66
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Dzięki za info bo mi akurat padł model casio AW-81 przy waszej pomocy zrobiłem reset.
  Search 4 million + Products
Browse Products