Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zegarek Casio W 43H wymiana baterii, problemy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zegarek Casio W 43H wymiana baterii, problemy
Autor
Wiadomość
mleczakm
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Legionowo

Post#1 Post autora tematu 21 Kwi 2009 20:05   

Zegarek Casio W 43H wymiana baterii, problemy

Witam!

Mam następujący problem z tym dość już doświadczonym życiem zegarkiem. Mianowicie, po lekkim nawet upadku zegarek wyświetla coraz słabiej, aż zupełnie nic nie wyświetla. Po dwóch wizytach u zegarmistrza uznałem, że sam coś spróbuję zrobić i rozkręciłem go. Teraz działa tylko podświetlenie. Na odwrocie koperty widnieje napis "After battery replacement, contact AC with battery (+) using tweezers" Samo znaczenie napisu rozumiem, ale po co mam je zwierać, skoro cały czas same się stykają?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2009 20:05   

Powrót do góry

fuczek
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wrocław

Post#2 21 Kwi 2009 20:46pomocny post - solucja   

Re: Zegarek Casio W 43H wymiana baterii, problemy

Zwarcie (+) z punktem AC powoduje reset zegarka. Najprościej włożyć w otwór AC kawałek drutu bez izolacji (rozgięty spinacz biurowy) i następnie zewrzeć na moment koniec spinacza z (+) baterii.
Trochę więcej info tutaj.
Jeżeli są problemy z samym wyświetlaczem, to polecałbym jednak wizytę u dobrego zegarmistrza.

EDIT: W linku obok trochę lepsze zdjęcia pokazujące sposób wymiany baterii i wykonania resetu w Casio G-Shock: Link.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2009 20:46pomocny post - solucja   

Powrót do góry

mleczakm
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Legionowo

Post#3 Post autora tematu 21 Kwi 2009 22:26   

Wielkie dzięki, znalazłem ten otwór, bo napis "AC" był na blaszce. Ja jestem zupełnie zielony w tym temacie, na podanej przez Ciebie stronie było kilka rzeczy których też w internecie znaleźć nie mogłem. Wielkie dzięki jeszcze raz - lubię ten zegarek i teraz wiem, że działa, tylko baterię muszę kupić, na szczęście to tylko 1,50.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2009 22:26   

Powrót do góry

TySooN66
Poziom 1
Poziom 1

Post#4 12 Maj 2011 23:23   

Dzięki za info bo mi akurat padł model casio AW-81 przy waszej pomocy zrobiłem reset.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zegarek Casio W 43H wymiana baterii, problemy
Strona 1 z 1