X

Migający wykrzyknik audi a4 1.9 TDi Silnik ANF 1997r

25 Apr 2009 21:19
  • #1 25 Apr 2009 21:19
    598035
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam problem z migająca kontrolką z symbolem wykrzyknika w nawiasach.
    Sprawdziłem poziom płynu i jest w normie, akumulator dobrze naładowany, ABS sprawny hamulce też są sprawne (niezapowietrzone, dobrze hamują).
    Auto zachowuję się normalnie, po podłączeniu do komputera żadnych błędów a kontrolka mruga. Masy w samochodzie były czyszczone i dobrze łączą, co może być nie tak?
    Ja podejrzewam czujnik płynu hamulcowego,tylko nie wiem jak go sprawdzić. Może ktoś miał już taki przypadek? lub wie jak sprawdzić czy czujnik jest dobry.

• #2 25 Apr 2009 21:24
    Hubert
    Level 10  
    Helpful post? (-1)
    u mnie mruga cos takiego ale jak sie załącza ASR masz w tym autku ASR
  • #3 25 Apr 2009 21:26
    kwansterp
    Level 22  
    Helpful post? (-1)
    Może to być czujnik od zużycia klocków hamulcowych. Klocki są już chude i wołają o wymianę, albo kabelek nie łączy.

Pozdro
  • #4 25 Apr 2009 21:30
    598035
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Też z początku myślałem o kończących się klockach, ale niestety nie mam czujników od zużycia klocków :| no chyba że mają być a ktoś coś zrobił i nie mam teraz kabli do podłączenia czujników. A systemu ASR nie mam.
  • #5 25 Apr 2009 23:36
    domex32
    Moderator Samochody
    Helpful post? (-1)
    Odłącz kable od czujnika poziomu płynu, teoretycznie kontrolka powinna zgasnąć, bo jest tam czujnik typu jest płyn albo nie ma, jak nie ma to zwiera i zapala kontrolkę, jeśli dalej będzie się zapalać to znaczy ze problem leży po stronie instalacji, przetarcie przewodów, zwarcie do masy, po uszkodzenie tablicy.
  • #6 04 Sep 2009 09:04
    tomak135
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    koledzy mam podobny problem w audi 100 c4 1994 2,5tdi

od pewnego czasu miga mi sie czerwona kontrolka z wykrzyknikiem. najpierw zaswiecala sie przy podjazdach pod gore zjazdach z gorki, a teraz migocze nonstop, oczywiscie po zapalenieu samochodu. nie wiem co jest nie tak
    Plyn jest na 100% klocki tez. probowalem odpiac wtyczke od zbiorniczka z plynem hamulcowym i nic, podobnie zrobilem z klockami, poodpinalem wszyskie i swieci.

mozecie cos poradzic
  • #7 04 Sep 2009 11:46
    598035
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Witam
    Ja sprawdziłem okablowanie więc u mnie został licznik do podmianki, a w twoim przypadku możesz jeszcze sprawdzić okablowanie między czujnikiem a zegarami.

Quote:
    od pewnego czasu miga mi się czerwona kontrolka z wykrzyknikiem. najpierw zaświecała się przy podjazdach pod gore zjazdach z gorki

Może po prostu przetarł się kabel.

U mnie zaświeciła się od razu, nie było przypadku że raz mruga a raz nie.
  • #8 04 Sep 2009 21:04
    domex32
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Przetarty przewód albo uszkodzony czujnik ręcznego hamulca, jesli to ta sama kontrolka.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products