Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zawór EGR Sharan, malutki wyciek oleju.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Zawór EGR Sharan, malutki wyciek oleju.
Autor
Wiadomość
maxior12345
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 28 Kwi 2009 17:04   

zawór EGR sharan

po zdjęciu obudowy zauważyłem malutki wyciek oleju na zaworze EGR z tych małych dziurek byłem z tym u mechanika ale on powiedział że na to nie ma rady i trzeba tak jeździć podobno widział już troche TDI-ków i tylko jedno audi było suche w tym miejscu .ktoś mi powiedział żeby zatkać te rurki ale dokładnie nie wiem gdzie,to nic nie wpłynie na jazde ,a jak się ich nie zatka to co sie stanie????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Kwi 2009 17:04   

Powrót do góry

Spacewalker
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#2 28 Kwi 2009 17:11   

Re: zawór EGR sharan

Jaką rurke? EGR sie poci olejem zawsze, kupisz fabrycznoe nowy i po 2 mies bedziesz miał to samo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Kwi 2009 17:11   

Powrót do góry

maxior12345
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 28 Kwi 2009 17:47   

ktoś mi powiedział żebym zaślepił rurke srebrną na obu końcach doprowadzającą spaliny do niego a dalej do kolektora ssącego, by nadal nie zasyfiało kolektora. nie wiem czy można to zrobić dlatego prosze o rade.no albo kupić nowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Kwi 2009 17:47   

Powrót do góry

Spacewalker
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 28 Kwi 2009 20:47   

Można, jak sa problemy z kopceniem itp. Ale ty masz problem z wyciekiem oleju przeciez, to 2 rózne sprawy. Po drugie nawet nie wiadomo z którego roku te twoj Sharan i jaki ma silnik ...ehh..... kolejny raz powtarzam, Ty chcesz uzyskac informacji, to dlaczego My sie musimy dopytywac co Ty masz?
Jakies problemy z wysławianiem sie, jakies leki, obawy???
Powrót do góry

Spacewalker
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 28 Kwi 2009 23:20   

Chyba chodzi mu o tą rure od wydechu co do dolotu idzie przez EGR właśnie. Ale o co mu tak naprawdę chodzi to on tylko wie. Jak to mówią: "czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał"
Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#6 28 Kwi 2009 23:31pomocny post - solucja   

maxior12345 więc jeśli masz wycieki oleju z obudowy zaworu EGR to zaślepienie dolotu spalin z kolektora wydechowego do tego zaworu poprzez wstawienie np. blaszki pomiędzy flanszę zaworu a flanszę rury doprowadzającej spaliny nie zapobiegniesz wyciekom, będzie wtedy tylko zatkany dopływ spalin do ich ponownej recyrkulacji,
aby zapobiec wyciekom oleju trzeba :
albo zastosować na wężyk odmy wychodzący z pokrywy zaworów tzw.
"oil catch tank" - są dostępne np. na allegro,
albo wyprowadzenie odmy puścić pod silnik (ekolodzy mnie zjedzą)
albo wymienić zawór na nowy,
tych wycieków na tym zaworze co masz nie uszczelnisz.
Wybór należy do Ciebie,

tu masz jeszcze materialik poglądowy :
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40181

Usunąłem część postu w związku z tym, że nawiązywała ona do innej, skasowanej wiadomości. [MS]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Zawór EGR Sharan, malutki wyciek oleju.
Strona 1 z 1