X

Instalacja 24 V w warsztacie.

28 Apr 2009 23:41
  • #1 28 Apr 2009 23:41
    Removed
    Helpful post? (0)
    Z okazji remontu mam zamiar założyć sobie instalację 24V do oświetlenia przenośnego. Transformator i parę gniazdek tak dobranych, aby dało się weń wetknąc tylko dedykowane temu celowi odbiorniki.
    Po prostu ma już dosyć rozwijania kabla.
    Ta instalacja będzie równoległa do istniejącej instalacji 220V.
    Tu się rodzi moje pytanie-czy taka instalacja podlega jakiemuś odbiorowi lub kontroli powykonawczej?
  • #2 29 Apr 2009 07:20
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Helpful post? (0)
    A garaż jest prywatny czy służy do działalności usługowej?
  • Helpful post
    #3 01 May 2009 12:56
    jotko
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Każda instalacja podlega kontroli . Czyli pomiarom powykonawczym.
    Wykonałem kiedyś instalację w garażu i gniazdka serwisowe wyposażyłem w dodatkowy wyłacznik różnicowoprądowy. Jest to dość korzystne ponieważ te same gniazdka można wykorzystać do podłączania elektronarzędzi oraz dodatkowego oświetlenia.
    Koszt różnicówki jednofazowej jest prawdopodobnie mniejszy niż trafo 230/24V .

Kanał serwisowy nie jest klasyfikowany do "Wymagań dotyczących ochrony przeciwporażeniowej w przestrzeniach ograniczonych powierzchniami przewodzącymi" - czyli ciasne wnętrza zbiorników , kotłów itp. I w tym przypadku stosuje sie transformatory bezpieczeństwa i obniżenie napięcia do 25V AC.
  • Helpful post
    #4 01 May 2009 16:38
    zubel
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Dorobiłeś sobie gniazda na 24V to je masz. Jak robiłeś instalację to chyba już sprawdziłeś. Na takie coś nie potrzebujesz żadnych papierów
  • #5 12 May 2009 16:53
    Removed
    Helpful post? (0)
    Można zamknąć. Działa. Nic nie zgłaszałem.
  Search 4 million + Products
Browse Products