Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 30 Kwi 2009 09:32
    wieswas
    Poziom 32  

Czy do złącza CI odbiornika TV LCD SAMSUNG UA46B7000 można dokupić czytnik kart dostępu, zastępujący dekoder zewnętrzny?
    Czy złącza CI (Common Interface) są znormalizowane ?
    Podłączanie zewnętrznych dekoderów sprowadza telewizor do funkcji monitora, gdzie o możliwościach i jakości obrazu decyduje dekoder zewnętrzny (przeważnie najtańszy). Do sterowania zestawu potrzebne są dwa piloty. Niektóre funkcje wzajemnie sobie przeszkadzają (np: normalizacja rozmiaru obrazu w dekoderze, a następnie zmiana proporcji w telewizorze). Chodzi mi o telewizję kablową, ponieważ zdaję sobie sprawę, że indywidualny odbiór satelitarny wymaga sterowania konwerterem i żaden telewizor tego nie zrobi.

• #2 06 Maj 2009 19:19
    ssss
    Poziom 29  

Witam
    Tak specjalnie firmy to zaczely montowac zeby klijen nie potrzebowal juz tak wiele sprzetu wszystkie CI sa znormalizowane i pasuja na 100% w zaleznosci co chcesz ogladac.Cyfra modul -Aston Polsat modul-nagra Tnk modul conax.A najlebiej podlaczyc sat poniewaz w kazdym takim TV jest mozliwosc odbioru wiecej niz jednej satelity Musisz wtedy zastosowac desigC.

• #3 07 Maj 2009 10:58
    wieswas
    Poziom 32  

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś pytanie.
    Czy te moduły wpięte w złącze CI umożliwiają włożenie do nich karty
    dostępowej operatora CYFRY+ albo POLSATU i zdjęcie blokady wybranych
    kanałów ? Oczywiście sygnały te zablokowane muszą być dostępne w sieci kablowej. Czyli muszą być spełnione warunki:
    1-Operator sieci kablowej musi mieć w kablu zakodowane programy
    wybranego dostawcy np:CANAL+ , HBO
    2-Muszę kupić konkretny moduł pasujący do kart danego dostawcy.
    3-Muszę podpisać umowę bezpośrednio z CANAL+ lub za pośrednictwem operatora sieci kablowej na dzierżawę karty dostępu.
    Założenie własnego talerza z konwerterem wymaga i tak kupna pełnego dekodera gdyż odbiornik telewizyjny nie zasili konwertera, nie obróci talerza i
    nie ma możliwości odbioru częstotliwości pośredniej wychodzącej z konwertera.
    Jakiego rzędu jest cena takiego modułu wpinanego w złącze CI.
    Nadmieniam ,że dekoder MPEG-4 i MPEG-2 mam już zawarty w telewizorze.

• #4 07 Maj 2009 18:39
    ssss
    Poziom 29  

Witam
    Musisz poczytac jakie sa ceny modulow bo ja nie jestem w polsce cyfra-aston polsat-nagra tak wiec poszukaj na Allegro

• #5 12 Maj 2009 16:38
    woodpecker
    Poziom 13  

Gniazdo modułu CI w telewizorze, jest przygotowane do obsługi modułów dostępu do płatnych kanałów DVB-T. Póki co, nie ma sensu rozglądać się za modułem, bo w Polsce nie ma takiego systemu.

• #6 13 Maj 2009 10:11
    wieswas
    Poziom 32  

Telewizje kablowe nadają w kablu zakodowane sygnały satelitarnych kanałów
    cyfrowych (np. Canal +). Do tego sprzedają zewnętrzne tunery z kartami odbezpieczającymi programy. Sygnał w kablu ma częstotliwość około 400MHz
    -więc na kanale kablowym DVB-C lub czasem nadawany jest na kanałach specjalnych telewizji naziemnej DVB-T. Oba te zakresy posiada mój telewizor.
    Chciałbym uniknąć kupowania do każdego zestawu programów oddzielnego
    dekodera i wybierania każdej grupy programów oddzielnym pilotem.
    Gdyby do złącza CI można było dokupić układ odbezpieczający odpowiedni
    zestaw kanałów kodowanych w zależności od włożonej karty dostępowej to mógłbym wygodnie używać telewizor za pomocą jednego pilota.
    Nie wiem tylko jaki moduł powinienem kupić i włączyć do CI aby akceptował
    karty różnych dostawców.

• #7 15 Maj 2009 13:07
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Trochę "pomieszałeś" zagadnienia.
    Przeważnie wygląda to tak: operator odbiera programy cyfrowe, następnie koduje je "własnym" systemem i składa z nich mux'y (paczki)
    System kodowania to zwykle conax, ale radzę przedzwonić do operatora i po prostu zapytać. Potrzebujesz takiego CAM'a: Conax TechniCrypt CX (hasło dla googla)
    Ale może się okazać, że twój telewizor (pomimo wbudowanego DVB-C) nie będzie współpracował z kablówką, więc najlepiej byłoby gdyby operator dał ci CAM'a do przetestowania (np u mnie jest taka możliwość)

• #8 15 Maj 2009 13:52
    wieswas
    Poziom 32  

Aktualny odbiór kablówki przez gniazdko antenowe telewizora :
    -odbieram wszystkie kanały analogowe prawidłowo
    -odbieram 12 programów cyfrowych SD nadawanych w jednym kanale 433MHz prawidłowo, choć jakość nie jest lepsza od analogowych
    -odczytuje nazwy kilkudziesięciu programów cyfrowych SD na kilku kanałach
    w okolicach 3xx MHz z komunikatem "Program zakodowany"
    Brak dźwięku i obrazu. Jedynie można poczytać info.
    Dotyczy to programów, które normalnie są bezpłatne.(TVP1, TVP2, POLSAT,
    TVN itp)
    Czy te 12 programów o jednakowej częstotliwości w kablu nie jest zbyt mocno upakowanych ? Czytałem, że w jednym kanale cyfrowym MPEG-4 może być max 7 programów jakości SD lub max. 4 jakości HD
    Operatorzy kablówki sprzedają jedynie dekodery z kartą dostępu i wówczas
    telewizor pracuje jedynie jako monitor.
    Poszukuję jakiegoś rozwiązania przez złącze CI.

• #9 15 Maj 2009 14:52
    forestx

To może od poczatku: pracuje w kablówce i zajmuje się cyfrówką :)

wieswas napisał:
    Czy te 12 programów o jednakowej częstotliwości w kablu nie jest zbyt mocno upakowanych ? Czytałem, że w jednym kanale cyfrowym MPEG-4 może być max 7 programów jakości SD lub max. 4 jakości HD
    - to wszystko zależy od przepływności (stream) poszczególnych programów. Mam mux'y w których jest 15 programów (SD), ale np na innym mam tylko 2 HD i 2 SD - co gorsze kilka razy zdarzyło się że dany kanał nagle zwiększył przepływność i pojawił się problem - zmrożenia pixeloza itd. Ale na ten temat można się doktoryzować :D
    Nic nie wykombinujesz bez informacji o systemie kodowania - na 99% to connax - napisz o jakiej kablówce piszemy.

• #10 15 Cze 2009 22:37
    marho760816
    Poziom 1  

Mam to samo pytanie. Jestem posiadaczem samsunga b650. Jak przeszukałem kanały cyfrowe na swojej kablówce znalazłem 4 lub 5 odkodowanych a pozostałe zakodowane jednak z dostępem do informacji o programie. Mam tuner od swojego operatora z kartą jednak wolał bym ją podłączyć bespośrednio do TV przez moduł. Czy ktoś ma już jakieś dośwadczenie w tym temacie? Telewizja Kablowa Elpos. System kodowania Conax.
    Pozdrawiam

• #11 13 Lip 2009 09:20
    klsoft
    Poziom 9  

to ja też mam takie może troche glupie pytanie, ale nie bardzo wiem ;-)

Mam TV z gniazdem na karty CI, Telewizorek nóweczka, wyprodukowany w zeszłym miesiącu.

Posiada Tuner DVB-T MPEG4 i wspomniane gniazdo. Moje pytanie jest takie - czy taki tuner załatwi kwestie odbioru np. CyfryPlus czy czegoś innego, skoro to nie będą wlasiwie DVB-T (bo domyslam sie ze T oznacza naziemną telewizję, a nie satelitarną czy kablową (DVB-C?)

Wiec moje pytanie jest takie - czy jest sens szukac karty CI do tego telewizora żeby potem połączyc to z anteną satelitarną, czy tuner DVB-T i tak uniemożliwi mi odbiór czegoś innego niż nadawanego drogą naziemną.

• #12 13 Lip 2009 09:37
    forestx

klsoft napisał:
    Posiada Tuner DVB-T MPEG4
    - więc tylko naziemna.

• #13 12 Sie 2009 16:48
    redeck
    Poziom 15  

Przepraszam A co jesli ja mieszkam np w Angli i mamy taki system tutaj...

• #14 13 Sie 2009 09:48
    forestx

redeck napisał:
    mamy taki system tutaj...
    - znaczy sie jaki?

• #15 18 Paź 2009 20:43
    szymon189
    Poziom 24  

Mam takie pytanie, posiadam TV LCD Philips bez MPG4. Mam CI (common interface). Czy jest możliwość dokupienia modułu który będzie obsługiwał nową telewizję?

• #16 19 Paź 2009 14:23
    forestx

Podaj dokładny typ/model telewizora.
    Co to znaczy: "nowa telewizja"?

• #17 19 Paź 2009 15:21
    szymon189
    Poziom 24  

Posiadam: PHILIPS 32 PF-L 5403 D 12

Chodzi mi o odbiór platformy cyfrowej TVP.

• #18 19 Paź 2009 15:43
    forestx

Moduł Neotion FTA NP4 MPEG-4 pozwala na konwersję mpeg-4 na mpeg-2.
    Twój telewizor posiada odbiornik DVB-T, więc teoretycznie mógłbyś odbierać naziemną telewizję cyfrową (niekodowaną) - o ile jesteś w zasięgu.
    Piszę teoretycznie, bo w praktyce różnie to z takimi CAM'ami bywa (potrafią się wieszać)

• #19 19 Paź 2009 17:10
    szymon189
    Poziom 24  

Tak DVB-T posiadam, ale nie posiadam MPEG-4? DVB-T wystarczy? Czyli moduł Neotion FTA NP4 MPEG-4 nie jest mi potrzebny? Jestem laikiem w tym i dlatego pytam.

Gdzie mogę znaleźć zasięg telewizji cyfrowej (niekodowanej).?

• #20 29 Lis 2009 15:02
    sewo22
    Poziom 11  

Witam. Odgrzebuje temat mianowicie posiadam Cyfre+ z dekoderem Pioneer oraz 2 telewizory Sony Wega i Samsunga LE32B350 z wejściem CI (Common Interface) . Przymierzam się do kupna takiego zestawu żeby podzielić sygnał :
    http://allegro.pl/item833840388_splitter_medium_iv_od_producenta_dobra_cena_nowos.html

I teraz moje pytanie mianowicie czy te "2 karty klienta" które dają w zestawie są kompatybilne z tym wejściem CI (Common Interface) w Samsungu? Tzn wsadzam ją w to wejście i czy wszystko będzie działać czy będzie coś jeszcze potrzebne np jakaś przejściówka? Nie chce kupować drugiego dekodera. Za dużo miejsca to zajmuje. Jeśli taki temat był już poruszany to proszę o łaskawy wymiar kary :| Pozdrawiam

• #21 11 Gru 2009 19:32
    Karlitos
    Poziom 8  

Odświeżę temat, aby podzielić się własnymi spostrzeżeniami.
    Jestem użytkownikiem lcd Samsung serii B530 (DVB-C/T, MPEG4) oraz telewizji kablowej przez moduł dostępu warunkowego. Moja kablówka nadaje w systemie conax, tak więc zakupiłem moduł CI conax technicrypt. Wszystko działa bez zarzutu, a dekoder (podłączony był przez euro), który dostałem od tv kablowej wrócił do pudełka. Poprawa jakości obrazu, jeden pilot, a do tego mogę korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje mi lcd np. dolby, program tv. Szkoda tylko, że program telewizyjny wyświetlany jest bez polskich znaków - prawdopodobnie jest to wina modułu.

• #22 12 Gru 2009 08:58
    forestx

Karlitos napisał:
    Szkoda tylko, że program telewizyjny wyświetlany jest bez polskich znaków - prawdopodobnie jest to wina modułu.
    - niestety, jest to wina oprogramowania w telewizorku. Co ma wspólnego moduł CI z EPG? Absolutnie nic.
    Problem ten występuje w sporej części telewizorków niestety. Pisz do samsunga :twisted: - ja pisze od roku.
    Natomiast jeśli chodzi o jakość odbiorników zamontowanych w telewizorkach, w porównaniu z boxami dostarczanymi przez kablówki, to nie ma o czym rozmawiać.

• #23 12 Gru 2009 13:07
    Karlitos
    Poziom 8  

Muszę sprostować, że polskie litery są wyświetlane na niektórych kanałach np. polsat, a na niektórych nie, tak więc nie jest to wina oprogramowania telewizora, a nadawanego sygnału. Z resztą ponad połowa z moich 80 cyfrowych kanałów nie ma w ogóle informacji o programie, a szkoda - bo jest to wygoda.
    W serwisie Samsunga poradzili uaktualniać oprogramowanie.

• #24 12 Gru 2009 15:13
    forestx

No to inaczej - wyjmij dekoder z pudełka, podłącz i popatrz na "polskie literki".
    Idę o zakład, że będą OK.
    Jakiego masz boxa? Technisat digit mfk-4, ABM, homecat, SND, A2B itd. itp. - w każdem razie slot CI posiada.
    Włóż moduł do boxa, kartę do modułu i porównaj jak jest z polskimi znakami.
    Z tem problemem klienci zwracają sie do mnie od roku (albo i dłużej), więc....
    Producent box'a napisze dla mnie nowy soft. Np taki który pokazuje polskie znaki.
    Ale producent telewizorka nie będzie pisał softu pod każdą kablówkę w europie.

• #25 12 Gru 2009 20:33
    Karlitos
    Poziom 8  

Posiadam moduł Technisat Digit Mf4-kx. Oczywiście - dobrze, że się nie założyłem, bo bym przegrał. Jednak pomimo braku na niektórych kanałach "polskich literek", jak również braku na innych informacji o programie tv, na tę chwilę delektuję się jakością obrazu i dźwięku w porównaniu do boxa. I pozostaje zaglądać na stronę producenta lcd i czekać na nowy soft, który rozwiąże problem.
    A tak na marginesie to od czego zależy zupełny brak informacji o programie tv, np. na kanale TVN mam program, a na kanale TVN HD już nie?

• #26 14 Gru 2009 20:55
    forestx

Karlitos napisał:
    A tak na marginesie to od czego zależy zupełny brak informacji o programie tv, np. na kanale TVN mam program, a na kanale TVN HD już nie?
    - a to zależy tylko od dobrej chęci twojego operatora. To on (w moim przypadku ja) decyduje o dostarczaniu/bądź nie EPG.

• #27 22 Gru 2009 20:49
    zborus
    Poziom 11  

tv kablowa u mnie na złączu CI działa doskonale gorąco polecam, HD rewela.(CI dostałem za !zl u operatora)
    mam jednak niedosyt z EPG gdy w tytule sa polskie znaki to wyswietla brak informacji i tak co drugą rubryke. Samsung doradzil update, zrobilem i nic .
    Dziwi mnie to bo spodziewałbym sie krzaka w miejscu polskiego znaku a tu zupełny brak tekstu. Czy cos zle ustawilem moze jakas lokalizacja jest zla ?

LE40B651

• #28 06 Sty 2010 23:31
    Krzysztof_67
    Poziom 2  

Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów wie w jakim systemie musi pracować moduł CI aby odbierać TV TOYA (Łódź) za pomocą tunera telewizora?. Niestety "kochany" operator nie rozumie że nie wszystkim podobają się pudełka dekoderów:cry:

• #29 11 Sty 2010 22:16
    236759
    Usunięty  
  • #30 15 Sty 2010 00:07
    zorink
    Poziom 10  

Krzysztof_67 napisał:
    Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów wie w jakim systemie musi pracować moduł CI aby odbierać TV TOYA (Łódź) za pomocą tunera telewizora?. Niestety "kochany" operator nie rozumie że nie wszystkim podobają się pudełka dekoderów:cry:

Tv Toya koduje sygnał w systemie Conax. Nie wiem jednak czy można go dekodować poprzez moduł CI gdyż karty są parowane z dekoderem który się dostaje od nich (dodatkowe pudełko na stoliku :(( )

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty