Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Instalacja Win XP, nie widzi dysku. Ustawienia BIOSu?

Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Software ->Instalacja Win XP, nie widzi dysku. Ustawienia BIOSu? Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
jankes91
Level 11
Post rating: 2
jankes91
Level 11
Post#1 01 May 2009 18:56  Topic author   

instalacja Win XP

Hejj mam problem, pewnie dość dobrze Komuś znany. Otóż w kompie znajomego podczas instalacji XP SP2 na samym jej początku (zaraz po załadowaniu sterowników czy czegoś tam) pojawia się komunikat o braku dysków twardych w komputerze. Teraz to co chyba dość istotne, bardzo mało wiem o danych sprzętowych tego kompa, jest to płyta główna Asrock 775Twins-HDTV, dysk samsung na SATA, niestety nie wiem jaki dokładnie (160gb). Wstawiając ten dysk do innego komputera z inną płytą główną dało się podzielić dysk na partycje, sformatować i zainstalować system wszystko było ok, jednak po przerzuceniu dysku do ,,pierwotnej'' jednostki system nie chce się odpalić. (pewnie to oczywiste) Chyba należy tu dodać że dawniej wszystko działało ok, chodzi o to, że system był zainstalowany na tym dysku, na tej płycie Asrock. Nie znam sie na tym wszystkim ale pewnie chodzi o to, że potrzeba dyskietki z sterownikami do SATA czy coś, może chodzi o ustawienia BIOS-u Podobno to niezbyt skomplikowane. Wiem, że mało o tym powiedziałem, brak wielu danych:P ale proszę o pomóc, małą instrukcje co i jak zrobić. Dzięki....

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Removed
Removed
Post#2 01 May 2009 18:58    

Re: instalacja Win XP

Ściągnij sterowniki SATA, nagraj na dyskietkę, podczas startu z płyty wciśnij F6 i tyle.

Temat wałkowany setki razy.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Matuzalem
Level 43
Helped: 1280
Post rating: 4
Matuzalem
Level 43
Post#3 01 May 2009 18:59Helpful post    

Sterowniki do kontrolera S-ATA (płyta CD dołączona do Asrocka lub jego strona internetowa), do wypakowania na dyskietkę lub scalenia z płytą instalacyjną Windowsa (pomocny moze być do tego nLite).

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
mat_ed
Level 43
Helped: 921
Post rating: 31
mat_ed
Level 43
Post#4 01 May 2009 19:00    

Instrukcje jak zintegrować sterownik z instalką systemu Windows XP oraz co ustawić w BIOS-Setupie, dostępne są na forum.
Temat wałkowany wielokrotnie.
Skorzystaj zatem z wyszukiwarki na forum.
Temat zamykam - regulamin p. 8.1, 16.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Software -> Instalacja Win XP, nie widzi dysku. Ustawienia BIOSu?
Page 1 of 1

Similar topics to instalacja Win XP, nie widzi dysku. Ustawienia BIOSu?

Fujitsu Siemens - Instalacja win xp z pendrive, instalator nie widzi dysku C (11)
Seagate Barracuda 7200.10 ST3250410AS Instalacja Win 7 nie widzi dysku (3)
Dell optiplex 760 - Instalacja win XP - nie widzi płyty (oryginalny Win) (19)
WD My Passport - System Win nie widzi dysku, natomiast widzi Linux i Mac OS X (15)
Instalacja XP na dysku SATA- nie widzi dysku (31)
Win XP nie widzi dysku SATA (2)
Format Win XP, nie widzi dysku (6)
Bios i Win nie widzi dysku (7)
VIA KT400 Win XP nie widzi dysku SATA (7)
Samsung R780 instalator win nie widzi dysku (4)

Switch to mobile version Switch to version for desktops