Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Instalacja Win XP, nie widzi dysku. Ustawienia BIOSu?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Instalacja Win XP, nie widzi dysku. Ustawienia BIOSu?
Autor
Wiadomość
jankes91
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Włocławek

Post#1 Post autora tematu 01 Maj 2009 18:56   

instalacja Win XP

Hejj mam problem, pewnie dość dobrze Komuś znany. Otóż w kompie znajomego podczas instalacji XP SP2 na samym jej początku (zaraz po załadowaniu sterowników czy czegoś tam) pojawia się komunikat o braku dysków twardych w komputerze. Teraz to co chyba dość istotne, bardzo mało wiem o danych sprzętowych tego kompa, jest to płyta główna Asrock 775Twins-HDTV, dysk samsung na SATA, niestety nie wiem jaki dokładnie (160gb). Wstawiając ten dysk do innego komputera z inną płytą główną dało się podzielić dysk na partycje, sformatować i zainstalować system wszystko było ok, jednak po przerzuceniu dysku do ,,pierwotnej'' jednostki system nie chce się odpalić. (pewnie to oczywiste) Chyba należy tu dodać że dawniej wszystko działało ok, chodzi o to, że system był zainstalowany na tym dysku, na tej płycie Asrock. Nie znam sie na tym wszystkim ale pewnie chodzi o to, że potrzeba dyskietki z sterownikami do SATA czy coś, może chodzi o ustawienia BIOS-u Podobno to niezbyt skomplikowane. Wiem, że mało o tym powiedziałem, brak wielu danych:P ale proszę o pomóc, małą instrukcje co i jak zrobić. Dzięki....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Maj 2009 18:56   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 01 Maj 2009 18:58   

Re: instalacja Win XP

Ściągnij sterowniki SATA, nagraj na dyskietkę, podczas startu z płyty wciśnij F6 i tyle.

Temat wałkowany setki razy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Maj 2009 18:58   

Powrót do góry

Matuzalem
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Olsztyn

Post#3 01 Maj 2009 18:59pomocny post - solucja   

Sterowniki do kontrolera S-ATA (płyta CD dołączona do Asrocka lub jego strona internetowa), do wypakowania na dyskietkę lub scalenia z płytą instalacyjną Windowsa (pomocny moze być do tego nLite).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Maj 2009 18:59pomocny post - solucja   

Powrót do góry

mat_ed
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Leszno

Post#4 01 Maj 2009 19:00   

Instrukcje jak zintegrować sterownik z instalką systemu Windows XP oraz co ustawić w BIOS-Setupie, dostępne są na forum.
Temat wałkowany wielokrotnie.
Skorzystaj zatem z wyszukiwarki na forum.
Temat zamykam - regulamin p. 8.1, 16.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Instalacja Win XP, nie widzi dysku. Ustawienia BIOSu?
Strona 1 z 1