Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polar SL 346 XW - Nie pobiera wody + Dziwne zachowanie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Polar SL 346 XW - Nie pobiera wody + Dziwne zachowanie
Autor
Wiadomość
antares
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post autora tematu 04 Maj 2009 01:24   

Polar SL 346 XW - Nie pobiera wody + Dziwne zachowanie

Witam.

Mam oto taki problem z tą pralką. Pralka zachowuje się od jakiegoś czasu dość dziwnie. Zaczęło się od tego, że po skończonym praniu nie można otworzyć drzwiczek, trzeba jakiś czas odczekać, nieraz jest to ok. minuty, nieraz dłużej, nieraz pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka i po czasie odpuści.

To by było jeszcze do zniesienia, ale teraz jest już tak, że pralka nie pobiera wody i zachowuje sie tak, jak by tą wodę już miała i zaczyna prać.

Zaglądałem to tych porad http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic667459.html

Niestety nie bardzo mi to pomogło, bo te objawy nie pasują do mojej sytuacji, ponieważ czasem tą wodę pobiera, ale to na jedno pranie, przy następnym już nie. Na drugi dzień , nieraz po dwóch znów pobiera, ale jak zatrzymam program i przekręcę na inny, bądź też włączę ten sam od początku, to już nie pobiera. Wychodziło by na to, że elektrozawór jest sprawny i węże dopuszczające drożne.
Zachowuje sie tak, jak by ta wodę miała już nabraną, mimo, że jest spuszczona.

Macie jakieś pomysły?

Dodam jeszcze, bo poczytałem o hydrostacie, odłączyłem ten wężyk i jak dmucham w niego, to tak jakby był zatkany, czy to może być przyczyną?, bo zawór hydrostatu pracuje prawidłowo, bo dmuchając w przyłącze hydrostatu słychać jego pracę.

Próbowałem przedmuchać ten wężyk, ale się nie dało, podłączyłem wszystko z powrotem , załączyłem pralkę i zaczęła pobierać wodę. Nabierała jej dosyć dużo, jednocześnie zaczęła ją spuszczać. Dziwne to wszystko. przełączyłem na upust wody, potem ponownie załączyłem program prania i juz wody nie nabrała :-(.

Poprawiono błędy/ znaki.
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 04 Maj 2009 01:24   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

any56
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 04 Maj 2009 06:06pomocny post - solucja   

Re: Polar SL 346 XW - Nie pobiera wody + Dziwne zachowanie

Wężyk hydrostatu MUSI być drożny. To on ponosi odpowiedzialność za kontrolę stanu wody.
A drzwiczki w każdej pralce pozwalają otworzyć się po dopiero po pewnym czasie...
Powrót do góry

ROBSON33
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: w woj. lubelskim

Post#3 04 Maj 2009 07:46pomocny post - solucja   

Witam
Do oczyszczenia komora hydrostatu znajdziesz ją po drugiej stronie wężyka .
Powrót do góry

antares
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 Post autora tematu 04 Maj 2009 09:47   

OK, dzięki za podpowiedzi, jak udrożnię tą komorę, to dam znać. Wstępnie przyglądałem się gdzie to idzie.
Co do tych drzwiczek jeszcze, rozumiem, że po pewnym czasie, ale nieraz ten pewny czas trwał nawet kilka godzin, nawet dzień, dopiero wyłączenie z prądu pomagało. No nic to przeżyje, grunt, żeby wodę pobierała ;-).
Z tego wszystkiego wyszło, że mam grzałkę jeszcze do wymiany 1750W :-(. Czy aby ja wymienić, muszę zdemontować cały bęben, tzn tą część ruchomą, czy wyjdzie mi bez demontażu? Ostatnio wymieniałem w niej łożyska.
Powrót do góry

grzegorzhel1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: CENTRALNA POLSKA

Post#5 04 Maj 2009 22:38   

Witam do grzałki się dostaniesz zdejmując tylną sciankę tylko najpjerw wyczyść komorę powietrzną hydrostatu bo grzałka prawdopodobnie załączyła się na sucho i dlatego się spaliła.Pozdrawiam.
Powrót do góry

antares
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 Post autora tematu 05 Maj 2009 20:56   

Witam ponownie.
Dziękuję za porady, dopiero dziś mogłem zabrać się dalej do naprawy. Dostałem się do drugiego końca wężyka hydrostatu. Przy samym dole rozszerzał się i połączony był z rozdzielaczem do spustu wody do pompki i bębna. Przy wejściu do rozdzielacza był kompletnie zatkany. Musiał się stopniowo zatykać, ponieważ był zalepiony zdaje się, że gipsem, czy coś w tym stylu ( pozostałości po remontach :-) ). Z 10 lat może już ma, więc nic dziwnego, że się tego nazbierało. W otworze do bębna, za dobrze nie widziałem przez tą gumę, ale wystawał jakiś pręcik, mało co go nie wyrwałem, bo myślałem, że coś się z bębna dostało, jakiś drut, czy co, ale drogą dedukcji myślę, że to od czujnika poziomu wody, lub termostatu, więc zostawiłem.
Teraz działa jak należy, pobiera wodę za każdym razem ;-).
Pralka jest już dość wyeksploatowana, ale jeszcze musi posłużyć, nowa trochę kosztuje :-(. Została mi jeszcze wymiana grzałki.
Nie zamykam jeszcze tematu, dziękuję wszystkim za porady
Pozdrawiam
Marek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2009 20:56   

Powrót do góry

antares
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 Post autora tematu 12 Maj 2009 17:22   

Przygoda z pralką ciąg dalszy.

Po wyjęciu grzałki, okazało się, że jest dużo zanieczyszczeń w samym bębnię. Rozebrałem pralkę na części, rozebrałem również bęben, wyczyściłem go. Wyczyściłem również pompkę wody, wszystkie węże doprowadzające i odprowadzające, dorobiłem dolną częśc obudowy, bo była już skorodowana z jednej strony i nóżka się zapadała.

Pralka przeszła swoja drugą młodość ;-).
Poskładałem wszystko w całość, sprawdziłem szczelność bębna i podłączyłem.

Pierwsza próba bez prania. Wodę pobrało, natomiast nie chciała jej spuścić, myślałem, że może coś nie tak z pompką, ale sprawdziłem i jest dobra, odłączyłem ten wężyk zaraz przy hydrostacie, dmuchnąłem w niego i jest drożny, woda zabulgotała w bębnie, dmuchnąłem w wylot hydrostatu, zawór pracuje, słychać te załączania.
Podłączyłem wężyk, przełączyłem na spust wody i woda zaczęła schodzić.

Pierwsze pranie, przebiegło jak należy, ale mam wątpliwości co do ilości pobieranej wody, mam wrażenie, że pobiera jej za mało, ledwo ją widać w dolnej części okienka drzwiczek.

Nie powinno być czasem do połowy okienka, czy nawet 1/3?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Maj 2009 17:22   

Powrót do góry

ROBSON33
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: w woj. lubelskim

Post#8 12 Maj 2009 17:44   

Jest ok .
Powrót do góry

antares
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 Post autora tematu 12 Maj 2009 17:56   

Zrobiłem jeszcze jedną próbę, odłączyłem wężyk od hydrostatu, wyleciało powietrze, podłączyłem z powrotem, pranie było w fazie płukania, załączyłem zasilanie i nabrało wody tak gdzieś ok 3/4 okienka. tak jak by się układ zapowietrzał, czy coś, hmmm.
Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#10 12 Maj 2009 18:01   

Było dobrze, jak odłączyłeś wężyk z wodą w pralce to hydrostat się wyzerował do poziomu wody.
Powrót do góry

antares
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 Post autora tematu 12 Maj 2009 18:06   

tzn, wodę spuściłem i dopiero odpiąłem wężyk.
Dobra czyli zrobię tak, jak się skończy pranie spuści całkiem wodę, to znów odłączę ten wężyk, wtedy się wyzeruje.
Skoro ten poziom wody co pisałem wcześniej jest w porządku, to się ciesze, czyli nie mam się co przejmować. Miałem obawy, czy to nie za mało, żeby znów się grzałka czasem nie spaliła.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Maj 2009 18:06   

Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#12 12 Maj 2009 18:12   

Jak wyleciało powietrze to musiała być woda, przedmuchaj ten wężyk jeszcze raz.
Powrót do góry

antares
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 Post autora tematu 12 Maj 2009 18:41   

OK, odczekałem, aż spuści całą wodę po odwirowaniu, odłączyłem wężyk, przedmuchałem tak profilaktycznie, załączyłem pranie od początku, wodę pobrała do poziomu o którym pisałem wcześniej, ledwo widocznym w dolnej części okienka. Skoro twierdzicie, że to prawidłowy poziom wody, to już nic nie grzebie, może faktycznie tak musi być.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Polar SL 346 XW - Nie pobiera wody + Dziwne zachowanie
Strona 1 z 1