Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 05 Maj 2009 15:32
    Usunięty
  • Pomocny post
    #2 05 Maj 2009 15:41
    jokrasa
    Poziom 29  

Coś się chyba zwarło i spaliło :(

• #3 05 Maj 2009 15:44
    Usunięty
  • #4 05 Maj 2009 15:47
    sbrzek
    Poziom 11  

Raczej wykluczyłbym taką awarię po zetknięciu kabelków. Oba kanały ( lewy i prawy ) minus mają i tak wspólny więc nie ma znaczenia czy się zetknie plus do minusa kanału lewego czy prawego. Mi kilkakrotnie zdarzało się zewrzeć ze sobą przewody dochodzące do głośnika i nie miałem z tego powodu żadnej awarii ( wszystko działało jak należy i nic się nie spaliło ).

Czy na pewno próbujesz zainstalować kartę muzyczną która jest wbudowana na płycie ?

• Pomocny post
    #5 05 Maj 2009 15:50
    jokrasa
    Poziom 29  

Kupić samą kartę dźwiękową na PCI (ok. 40 PLN lub taniej na allegro).

Czyli po zwarciu (po tamtych kombinacjach, o których piszesz w innym dziale) i ponownym uruchom. PC w zakładce menadżer urządzeń pojawił się po raz pierwszy znak ostrzeg. o błędzie?

• #6 05 Maj 2009 15:55
    Usunięty
  • Pomocny post
    #7 05 Maj 2009 15:59
    jokrasa
    Poziom 29  

Pewnie :) choć ta najtańsze z najtańszych ale pewnie.

Potem wyłącz w BIOS kartę audio w zakładce integrated peripherals.

Bo jak patrzysz gołym okiem na płytę to niewidać niczego opalnego obsmolonego ?

• #8 05 Maj 2009 16:03
    Usunięty
  • #9 05 Maj 2009 16:05
    sbrzek
    Poziom 11  

Wciąż mnie zastanawia czy na pewno chcesz zainstalować to urządzenie o którym mówisz ( czyli kartę muzyczną wbudowaną w płytę ). Na jednym z obrazków widać że MS nie może uruchomić urządzenia związanego z kartą graficzną Nvidia7300GT. Niektóre karty graficzne mają układ dźwiękowy do którego instaluje się osobny sterownik ( do tej pory jednak spotkałem się z czymś takim przy kartach ATI ). Poza tym płyta o której piszesz ma wbudowany układ dźwiękowy "RealTek ALC850 8-kanałowy (7,1)" a nie 6-kanałowy. Proszę sprawdzić czy głośniczki podpięte są na pewno do gniazd w płycie głównej a nie karcie graficznej ( plus oczywiście czy włączony jest wbudowany układ dźwiękowy w Biosie ). Pozdrawiam.

• #10 05 Maj 2009 16:15
    Usunięty
  • Pomocny post
    #11 05 Maj 2009 16:21
    jokrasa
    Poziom 29  

Tą zakładkę co pokazujesz to jest wirtulane urzadzenie do przechwytywania obrazu.

Wejdź jak możesz w zakładkę ustawienia dźwięku i zobacz czy wszsytko jest włączone. Sprawdź równiez mikrofon poprzez choćby rejestrator dźwięku czy działa i wejścia audio in.
    Sprawdż czy uruchomi się ten program:

http://www.instalki.pl/programy/download/test...ie_i_diagnostyka/RightMark_Audio_Analyser.php

Uruchom również dxdiag, i sprawdź w zakładce dźwięk czy możne wykonać test.

Tamtą ryzykowaną operację to przeprowadzałeś na włączonym PC czy wyłączonym?

• #12 05 Maj 2009 16:39
    Usunięty
  • Pomocny post
    #13 05 Maj 2009 16:41
    jokrasa
    Poziom 29  

Suwak nie dostępny dla odtwarzania :( - źle to wróży tymbardziej kiedy nie robiłeć nic ze sterownikami.

Więc nie ma co tu więcej rozważać. Upalił się jakiś element na płycie.

Może wystarczy go podmienić - ale jak go znaleźć ?

Wydaje mi się, że będziesz musiał jednak kupić coś do odtwarzania muzy tak jak podałeś w linku.

• #14 05 Maj 2009 16:56
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty