Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Chrysler Grand Voyager 2,5 TD

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Chrysler Grand Voyager 2,5 TD
Autor
Wiadomość
pawliszon1981
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Ostrowiec

Post#1 Post autora tematu 05 Maj 2009 20:26   

Chrysler Grand Voyager 2,5 TD

Witam. Posiadam Chryslera takiego jak w temacie z 1997r. Mam go od niedawna i mam kilka pytań ponieważ to mój pierwszy samochód z silnikiem diesla.

1. Podczas odpalania i przy gaszeniu trzęsie silnikiem i całą budą (najbardziej przy gaszeniu), podczas normalnej pracy wszystko jest ok. Czy to będą poduszki pod silnikiem?

2. W tym modelu zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego znajduje się nad silnikiem. W górnej części obudowy zbiornika znajduje się gniazdo na dwa bolce, niestety nic nie jest podłączone, znalazłem wtyczkę która tam pasuje, jest zaizolowana i przywiązana do innego przewodu. Czy ktoś wie od czego to jest i po co to ktoś odpiął i zaizolował?

Moderowano przez Krzysi0:
Regulamin pkt 11

Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 05 Maj 2009 20:26   

Powrót do góry

glosny83
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: D Górnicza

Post#2 06 Maj 2009 17:44   

Re: Chrysler Grand Voyager 2,5 TD

sprawdzić poduszki a ten czujnik jest od poziomu płynu
Powrót do góry

pawliszon1981
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 06 Maj 2009 18:48   

Czujnik podpiąłem i nic się nie dzieje, nie wiem dlaczego był odpięty i zaizolowany.

A czy w tym modelu był rozrząd na łańcuchu czy na kołach zębatych bo słyszałem że różnie montowali, w zależności od rocznika.
Jeśli łańcuch to po jakim przebiegu powinno się go wymienić?
Powrót do góry

trabicek
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bielsko-Biała

Post#4 06 Maj 2009 19:24   

pawliszon1981 napisał:

Jeśli łańcuch to po jakim przebiegu powinno się go wymienić?

Jeśli zacznie wydawać metaliczne dźwięki. Zazwyczaj wystarcza wymiana samego napinacza. Generalnie łańcucha się nie wymienia.
Powrót do góry

glosny83
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: D Górnicza

Post#5 06 Maj 2009 20:06   

jak podłączyłeś i nic się nie dzieje to dobrze znaczy że masz płyn chłodniczy
Powrót do góry

pawliszon1981
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 06 Maj 2009 20:24   

Płyn sprawdziłem najpierw :D

A jeśli chodzi o ten rozrząd to mam problem, bo mechanik oglądał silnik i stwierdził, że jest łańcuch, dzwoniłem do serwisu Chryslera i powiedzieli mi, że w tym silniku są koła zębate. No i komu tu wierzyć... :/
Powrót do góry

Usunięty

Post#7 06 Maj 2009 22:02   

Nie masz tam przypadkiem VM 2,5 TDS
Powrót do góry

powgreg
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Rzeszów

Post#8 07 Maj 2009 08:40pomocny post - solucja   

pawliszon1981 napisał:
Płyn sprawdziłem najpierw :D

A jeśli chodzi o ten rozrząd to mam problem, bo mechanik oglądał silnik i stwierdził, że jest łańcuch, dzwoniłem do serwisu Chryslera i powiedzieli mi, że w tym silniku są koła zębate. No i komu tu wierzyć... :/

Stare do 95r miały koła a 95-98r łańcuch później do 01r znowu koła ale możesz mieć zmieniony silnik i mieć koła bo te łańcuchy miały tendencje do zrywania się przy większych przebiegach i sporo aut z tych lat ma zmienione silniki.
Możesz to sprawdzić po osłonie rozrządu jeżeli ma wcięcie miedzy kołami przy pompie to masz na trybach.
Jeżeli masz łańcuch pilnuj jego bo serwis daje gwarancję tylko na 30tyś:cry:
Te czujniki wody na zbiorniku dawały fałszywe alarmy i po 98r z nich zrezygnowano.
Powrót do góry

pawliszon1981
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 11 Maj 2009 15:30   

Dzięki za podpowiedź POWGREG. Sprawdziłem obudowę rozrządu. W przypadku gdy jest łańcuch obudowa rozrządu jest w kształcie przypominającym bumerang o szerokich bokach i jej brzegi są w miarę równe. Natomiast w przypadku kół zębatych brzegi obudowy posiadają wybrzuszenia na koła zębate i tak jest właśnie u mnie. Czyli o rozrząd mogę być spokojny.:)
Dzięki wszystkim za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Chrysler Grand Voyager 2,5 TD
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.054 seconds

elektroda.pl temat RSS