Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

kupno samochodu - oszczędne auto do miasta, do 16k PLN

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> kupno samochodu - oszczędne auto do miasta, do 16k PLN
Autor
Wiadomość
__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: a gdzie popadnie :)

Post#1 Post autora tematu 06 Maj 2009 00:21   

kupno samochodu - oszczędne auto do miasta, do 16k PLN

Witam!

Przyszła pora zakupić sobie auto (wreszcie).
Będzie to moje pierwsze auto.
Jestem bardzo zainteresowany kupnem TOYOTY YARIS.
Znalazłem obiecujący egzemplarz za niecałe 16k PLN.
Jest to Yariska rocznik 99,
przebieg 147000 km, benzyna, silnik VVT-i, 68 KM.
Konkretnie jest to TO autko.
Przeznaczenie samochodu: jazda miejska, od czasu do czasu wypady poza miasto.

Cienko u mnie ze znajomością właściwości różnych modeli aut, dlatego pytam na forum, licząc na konkretne opinie kolegów zajmujących się zawodowo naprawą aut oraz użytkowników yarisa :).

Czy ten model auta ma jakieś cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu, a które mogą znacząco wpłynąć na stan mojego portfela w niedalekiej przyszłości?
TOYOTA, ze słyszenia, wydaje się być porządną marką. Czy mogą koledzy wyrazić swoje opinie o tym samochodzie?

Na Yarisie uczyłem się jazdy, miałem również okazję jeździć Corsą i Polonezem :)
Yaris mi najbardziej podpasował :)

A brat mi podpowiada, żebym zainteresował się golfem IV

I weź się tu człowieku zdecyduj...

Poradźcie cosik, koledzy...

Pozdrawiam.
Powrót do góry

jokrasa
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Skierniewice

Post#2 06 Maj 2009 00:37   

Re: kupno samochodu - Yaris czy Golf IV...

Jestem za Toyota Yaris.

Ma więcej do zaoferowania: wyposażenie, jest japończykiem, 5D, klima, jest oszczędniejsza.

A GOLF ma wyłącznie większy, mocniejszy silnik no i więcej będzie palił.
Powrót do góry

piochuxl
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Bydgoszcz

Post#3 06 Maj 2009 18:38   

Jeśli już to Yaris ale.... poszukałbym astry II za te pieniądze dostaniesz 2001 rok 1,6 z full wyposażeniem i części niesamowicie tanie. mi przez rok i 45000km nie sprawiła problemu.
Powrót do góry

lord_blaha
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Shenzen

Post#4 06 Maj 2009 19:01   

Zdecydowanie Yaris. Zrobiłem tym autkiem jakieś 80-90 tysięcy i nie miałem żadnych problemów... Dynamiczny, mały i zgrabny, cichy- same zalety :)
Powrót do góry

Usunięty

Post#5 06 Maj 2009 19:04   

Brat cię dobrze cie nakierowuje ja bym się skusił na VW Passata B5 duże auto pali 5,5l na 100 km kombi oczywiście.Silniczek 1,9 TDi mocny w trasie i oszczędny w mieście. Mocne blachy nic nie rdzewieje Fajny, duży przestronny 2 poduchy. ABS w standardzie szyberdach climatronic elektryczne szyby centralny z alarmem i inne fajne pierdółki :D Jak myślisz o rodzince to polecam tą brykę szczególnie z roku 2000 jak coś wysiada to jakaś pierdółka typu gumy na przegubach albo coś od 3 lat nie naprawialiśmy z tatą nic :D
A Jaris to nie wiem nie pasuje mi to auto strefa zgniotu od zderzaka do zderzaka. A jak mówisz że masz na to 16k pln to jakbyś trochę dołożył to Passat albo golf.Obydwa niemieckie i niezawodne
Powrót do góry

__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 06 Maj 2009 19:24   

Ehh... :)
Wyszedłem z założenia, że samochód do ruchu miejskiego ma być mały.
O rodzinkę nie muszę się martwić...

Chciałbym, aby w sumie zakup (+przegląd, filtry, olej, rejestracja, może i GPS) zmieścił się w 18k, 19k to górna granica, 20k - poza zasięgiem...

W tej chwili skłaniam się bardziej ku Yaris. Nie odstrasza mnie nawet to, że w 9 na 10 Yariskach jakie widzę w Warszawie jeżdżą kobiety :)

Chciałbym się dowiedzieć od Was jakie są znane słabe punkty tego auta - czy mi przykładowo blacha nie zgnije (za szybko),
jak wygląda sprawa jego obsługi - czy wymiana żarówki w lampie to wizyta w serwisie czy dam sobie radę sam... Tego typu rzeczy...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2009 19:24   

Powrót do góry

Dominikprezes
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Zielona Góra

Post#7 06 Maj 2009 20:39   

Yaris bez dwóch zdań moj sąsiad robi auta, i Toyote żadko widzę a golfy ciągle przekłada, ja jeżdze Fiatem Stilo i też jestem zadowolony. A jesli chodzi o silnik to do miasta o mniejszej pojemności mniej pali i Tyotke masz młodszą full wyposażenie tak więc lepiej.
Powrót do góry

lord_blaha
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 06 Maj 2009 20:56   

__Grzegorz__ napisał:

Chciałbym się dowiedzieć od Was jakie są znane słabe punkty tego auta - czy mi przykładowo blacha nie zgnije (za szybko),
jak wygląda sprawa jego obsługi - czy wymiana żarówki w lampie to wizyta w serwisie czy dam sobie radę sam... Tego typu rzeczy...

Żarówki itp wymienisz sam bez najmniejszych problemów i bez instrukcji obsługi :) Przed domem widzę Yariskę z '99, użytkowaną przez faceta, czerwoną- żadnych śladów rdzy. Największy problem jaki facet napotkał to akumulator- po kilku latach musiał go wymienić :)
Jak będziesz kupował popatrz na czarny plastik pod przednim zderzakiem- przy częstym najeżdżaniu na bardzo wysokie krawężniki lubi się obluzować albo urwać, ale to tylko dekoracja.
Powrót do góry

kris1977
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 06 Maj 2009 21:39   

Witam,
Zdecydowanie polecam Yarisa.
Mam to autko od 6 lat i jedyny problem jaki z nim miałem to wymiana przepalonych żarówek.
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#10 06 Maj 2009 22:27   

Jeśli nie przeszkadza Ci różowy kolor i na prawdę bardzo mułowaty (ale i super oszczędny) silnik to zdecydowanie Yaris, choć mając do wyboru z tych dwóch dla siebie wziąłbym... Golfa, może to głupie ale dziwnie czułbym się w różowej Yarisce.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2009 22:27   

Powrót do góry

__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 Post autora tematu 06 Maj 2009 22:52   

Kolor mi nie przeszkadza. Autko wygląda na jasne, optymistyczne.

Jutro obejrzę je na żywo. Okaże się, w jakim stopniu zdjęcia kłamią :)
Powrót do góry

dzg4
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: stołeczne

Post#12 07 Maj 2009 16:56   

Witam .Moja dobra znajoma jest w posiadaniu yarisa od 6 lat. Samochodzik
spisuje się do tej pory bez zarzutu.
Powrót do góry

Mihas66
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lublin

Post#13 07 Maj 2009 19:15   

Jeździłem sporo yarisem ale drugiej generacji i jak dla mnie auto tylko pupę otłuc-plastik fantastik wszystko trzeszczy i wo gule a miała tylko 50tyś a jeździłem 3 wiec to nie wada konkretnego modelu, autko małe co jest dla mnie dużym minusem bo wbrew pozorom jak umiesz jeździć to i busem dobrze ci się będzie jeździć po mieście a każdy na takie gówna patrzy z politowaniem jak to ktoś stwierdził popatrz za astrą-samochód tani dobry i w miarę solidny a co przede wszystkim tani w utrzymaniu bo silniki klepane przez opla to nie patenty japońskie gdzie Juzek z garażu patrzy co to wo gule jest a do opla części taniocha i dosłownie wszędzie tego mnóstwo sam ogólnie jeżdżę asterka f i mając 260tyś przez dwa lata od kupna tylko olej zmieniam i filtry.... golf dobry samochód ale ceny jak dla mnie za wysokie za to co oferują

Moderowano przez Michu10:
Regulamin pkt 15 Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.

Powrót do góry

__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Post#14 Post autora tematu 07 Maj 2009 21:36   

Veni, vidi, ... i odechciało mi się tej Yariski.

W porównaniu z foto:
- bardzo różowa... :P ,
- wielka rysa wzdłuż obu lewych drzwi,
- wypryski na lakierze na dachu i klapie bagażnika,
- odpryski lakieru na klapie silnika, widać szary podkład/blachę ....

Nawet nie było jazdy próbnej....
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#15 07 Maj 2009 21:54   

Odpryski lakieru na masce (od kamyków) to norma - jeśli kilkuletnie auto ich nie ma to dopiero jest podejrzane (no chyba, że auto jeździło wyłącznie po mieście), a że jest różowa to uprzedzałem, widziałem ten kolor na żywo ;)

P.S.
W usuniętym przez moderatora poście nie miałem nic do posiadaczy Passatów, to tylko taki, może przejaskrawiony, przykład, że auto należy wybierać w/g potrzeb, a nie każdemu doradzać "Passata kombi w Dieslu" (specjalnie napisałem tę frazę w cudzysłowie), bo tak na prawdę mało kto potrzebuje takie duże auto, zwłaszcza jeśli to ma być pierwsze auto i tylko do miasta.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Maj 2009 21:54   

Powrót do góry

lord_blaha
Poziom 22
Poziom 22

Post#16 08 Maj 2009 01:30   

Moja rada-szukaj innej Yariski, bo samochody naprawdę dobre....
Powrót do góry

__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Post#17 Post autora tematu 08 Maj 2009 14:58   

Chciałbym usłyszeć opinie mechaników samochodowych, ludzi prowadzących warsztaty, którzy robią te samochody niejako hurtowo i mają szerszy horyzont w sprawie awaryjności tych aut.

P.S. Teraz na horyzoncie jest biały Yaris z 2003, benzyniak.
Powrót do góry

mixer91
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#18 08 Maj 2009 22:45   

Za 16 tys. pokusiłbym się o o wiele lepsze auto niż Yaris :) Przede wszystkim na czym Ci zależy najbardziej - rocznik, wyposażenie, silnik? Może jeszcze jakiś inny aspekt?
Powrót do góry

poeta5
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: -

Post#19 08 Maj 2009 22:56   

golf a yaris to dwa różne światy chodzi o klasę samochodu czyli do czego będziesz używał, jako osoba zajmująca się elektroniką samochodową bywam w różnych warsztatach samochodowych i wielu mechaników ma bardzo złe zdanie na temat golfa4, o yaris mowia ze to samochód dla B... ale ja bym mógł nim jeździć. ale proponuje ci kompromis mianowicie mój samochód jakim jest opel corsa C. Jego eksploatacja to naprawdę śmieszne pieniądze to też musisz brać pod uwagę
Powrót do góry

DrV
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Będzin

Post#20 08 Maj 2009 23:12   

Znajomy buja się Yaris'em , chyba nawet rocznik 99 ogólnie rzecz biorąc to samochód ma śmieszne spalanie, bardzo fajnie się parkuje w mieście - obecnie chyba rzecz bardzo ważna. Zwrotny, lekki i przy silniku 1.0L po prostu poezja do poruszania się w mieście.
Powrót do góry

__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Post#21 Post autora tematu 08 Maj 2009 23:30   

Samochód ma być mały i mieć niskie koszty eksploatacji...

Wyposażenie: radio i wspomaganie kierownicy mi wystarczą :P

Corsa zaczyna mi orbitować na widnokręgu. Kupić za 8k, odpicować za kolejne 3 do 5 i jeszcze ze 3k w kieszeni zostanie na mandaty :P
Powrót do góry

jokrasa
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Skierniewice

Post#22 08 Maj 2009 23:43   

Re: kupno samochodu - oszczędne auto do miasta, do 16k PLN

To w końcu odbiegasz od typowanych autek ? Miałeś zasugerowane aby szukać jednak Yaris.

Po co Ci Corsa?

To już może tamten Golf?
Powrót do góry

Sinsemillaa
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Częstochowa

Post#23 09 Maj 2009 02:20   

Toyota jest najlepszym wyborem. Mógłbyś się pokusić również o Corsę, z wielu, na prawdę wielu ust słyszałem, że są niezawodne i ekonomiczne. Jedynym minusem dla Opla jest blacha, która niestety nie zachwyca żywotnością.

Poszukaj sobie jeszcze innych małych aut, np. Peugeot 207 z silnikiem HDI, tak z 2.0. Będziesz miał "czym przycisnąć", a spalanie wyniesie ok. 5-6 litrów ropy.

Tylko proszę Cię o jedno, nie kupuj Fiata Punto II ;) Mój dziadek go ma i jeździ co 3 miesiące na wymianę amortyzatorów. Uszczelka pod głowicą była robiona 3 razy - przebieg 110 tys. km ;) Jedynym plusem jest spalanie (silnik 1.2 benzyna + gaz) na poziomie 5-6 litrów. Nie wspomnę już nawet o wykonaniu. Grrr.

A co do małego i oszczędnego auta. Poszukaj Citroena AX z roku 1998-99 (koniec produkcji tego modelu) z silnikiem obojętnie jakim, w żadnym spalanie nie przedkracza 6 litrów na 100 km. Moja mama ma z silnikiem 1.0 benzynka z gazem i spala po mieście 6 litrów GAZU!!, w trasie na zbiorniku 35 litrów (LPG) zrobione 550 km bez żadnego problemu.
I wbrew opini, Citroeny nie psują się co 100 kilometrów.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Post#24 Post autora tematu 09 Maj 2009 10:48   

jokrasa napisał:
To w końcu odbiegasz od typowanych autek ? Miałeś zasugerowane aby szukać jednak Yaris.

Po co Ci Corsa?

To już może tamten Golf?

Zakup auta - to zawsze pewne ryzyko.

Toyota to wydatek na granicy możliwości finansowych.
MUSZĘ zatem znaleźć auto w dobrym stanie.

Corsa, nawet przy niekoniecznie udanym zakupie daje jeszcze pewne pole do popisu (naprawy/poprawy stanu auta) :)

Poza tym, Corsa jest na widnokręgu moich zainteresowań, a Yaris ciągle w centrum :)

P.S. Właśnie ktoś mi zwinął sprzed nosa ładnego i taniego Yarisa od dziadka z Nowej Iwicznej....
Powrót do góry

Poziom 23
Poziom 23

Miasto: NYC

Post#25 09 Maj 2009 19:44   

Moze jakas mazda ? 323f trzeciej genracji ?
Powrót do góry

basstec
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: pomorskie

Post#26 09 Maj 2009 19:46   

Witam serdecznie

Jest takie mega oszczedne autko do miasta. VW LUPO 1,2 TDI , max 5l w miescie pali i jest troche wiekszy jak seiccento :)

Pozdrawiam
Powrót do góry

andrzej lukaszewicz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mszczonów

Post#27 10 Maj 2009 12:54   

Domniemam, że kolega niedawno zrobił prawko i to pewnie na yarisie- typowe przywiązanie do marki na której się pierwszy raz jeździło...
Moje uwagi co do yarisa, to że dobre, ale przereklamowane ( za drogie w stosunku do klasy ) auto z powyższego powodu.
Na pierwsze auto polecałbym coś starszego i tańszego na "właściwą naukę jazdy" a szczególnie na"miasto"

Ponadto są inne porównywalne marki( a często tańsze i lepiej wyposażone lub o klasę wyższe) w małych autach , jak suzuki swift( a nawet ignis-większe i ładniejsze od yarisa), hunday getz, mitsu colt, nissan micra...

No i kolejny temat z autami dla początkujących- koniecznie małe auto- wg mnie to błąd. Ja osobiście wolę auto starsze, ale wyższej klasy(ja wole najwyższa) z mocniejszym prostym(tanim)motorem i instalacja gazową, która to jest o wiele tańsza w utrzymaniu niż "maluchy-benzyniaki , czy ropniaki)- przykład primera z 100-konnym silnikiem1.6 +LPG 7l trasa, 9 miasto.

A ponadto polecam rozejrzeć się ( przejechać) innymi autami, np znajomych, a zapewniam Cię, że szybko możesz zmienić zdanie...
Powrót do góry

mr.papryk
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: olkusz

Post#28 10 Maj 2009 13:05   

oszczędne to tylko gold II 1,6 D
Powrót do góry

andrzej lukaszewicz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mszczonów

Post#29 10 Maj 2009 13:16   

Co Ty nie powiesz?, a toyota 1.8D z tamtych czasów to gorsza? Tylko w toyocie nie trzęsie tak kierownicą...

Dodano po 38 [sekundy]:

I nie jest on taki gold...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2009 13:16   

Powrót do góry

__Grzegorz__
Poziom 19
Poziom 19

Post#30 Post autora tematu 10 Maj 2009 14:02   

:arrow: andrzej lukasiewicz: Twoje domniemania są słuszne. :)

Niestety, moje rozeznanie w autach jest znikome.

A z samochodów którymi miałem okazję kierować - Yariska najbardziej mi "leży".
Jeżeli dodać do tego zasłyszaną przeze mnie opinię o niezawodności tych aut, to chyba nie dziwi Was mój wybór...
Napisałem na forum aby usłyszeć od innych opinie o tym aucie.
Inne marki, jakie tu padły z mojej strony, to sugestie rodzinki...

Zdecydowana większość Waszych opinii nt. Yaris jest pozytywna, co w sumie potwierdza, że mój wybór jest słuszny.

Odnośnie innych marek: nie mam zdania, bo nie miałem okazji nimi jeździć.
A mam taki charakter, że jak do czegoś nie jestem przekonany, to nici z tego :)
Żeby się przekonać do jakiej innej marki auta musiałbym pojeździć nim jakiś czas, a nie tylko 20min jazdy próbnej tuż przed zakupem....
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> kupno samochodu - oszczędne auto do miasta, do 16k PLN
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny