Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Czujnik pedału sprzęgła

Jacek D K 06 Maj 2009 11:59
  • #1 06 Maj 2009 11:59
    Jacek D K
    Poziom 11  

Do czego służy czujnik pedału sprzęgła ? Przeczytałem w necie, że do tempomatu a w mojej Fabii tego nie ma.
    Przy wymianie wyłącznika (czujnika) świateł stopu chyba uszkodziłem czujnik na pedale sprzęgła. Czy możliwe jest przy jego uszkodzeniu aby świeciła się kontrolka EPC bo akurat przy uszkodzonym wyłączniku świateł stopu tak jest?

• #2 06 Maj 2009 12:05
    Usunięty
  • #3 06 Maj 2009 12:30
    Jacek D K
    Poziom 11  

elektrit napisał:
    Czujnik pedału sprzęgła jak sama nazwa wskazuje służy do sygnalizowania odpowiedniemu układowi czy pedał sprzęgła został naciśnięty czy tez nie.
    Trudno się domyślić?

elektrit
    Właściciel Serw. Samoch.-- no no od kogoś takiego spodziewałbym się mądrzejszej odpowiedzi. Słuchaj człowieku swoim dzieciom bym tak nie odpowiedział bo mam ich za mądrych a Ty mnie masz za idiotę? Mam Ci opisywać dokładnie? Sam się wysiliłeś: "do sygnalizowania odpowiedniemu układowi czy pedał sprzęgła został naciśnięty czy tez nie" więc odpowiedz jakiemu układowi ("odpowiednich" w aucie jest dużo) i w jakim celu?
    Jeśli nie wiesz nie odpisuj i nie nabijaj sobie postów!

• #4 06 Maj 2009 15:23
    Jacek D K
    Poziom 11  

Widzę, że janusz2008 też nie ma pojęcia a post wrzucił. Zobacz januszku kiedy ja dołączyłem do tego forum a kiedy Ty. Szkoda, że spada poziom i nabijanie postów to jedyne co umiecie.
    Rzeczowa pomoc wystarczy....

• #5 06 Maj 2009 15:24
    marek1977
    Poziom 33  

Jak wspomniał elektrit czujnik pedału sprzęgła daje znać do ECU że sprzęgło jest wciśnięte a on chwilowo zmienia parametry pracy silnika. Np. przy wciśnięciu sprzęgła podczas zmiany biegów silnik będzie podtrzymywał lekko zwiększone obroty żeby nie kręcić silnika od "zera" Co tu nie rozumieć?? :/

• #6 06 Maj 2009 15:38
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark

Czujnik sprzęgła służy do zmniejszenia momentu obrotowego przy wysprzęglaniu, ma to zapobiec szarpnięciom . Oczywiście do tempomatu też jest potrzebny.

p.s. Np. w hyundaiu pony jak nie wciśniesz sprzęgła to nie uruchomisz silnika .

• #7 06 Maj 2009 15:50
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jacek D K napisał:

Ja widzę że Tyś tu bardzo pomocny

• #8 06 Maj 2009 15:56
    Jacek D K
    Poziom 11  

goldwinger napisał:
    Jacek D K napisał:

Ja widzę że Tyś tu bardzo pomocny

Nie, to ja proszę o pomoc i niektórym to nie sprawia problemu aby odpowiedzieć konkretnie i za to im dziękuję a tym co chcą mi tylko dokuczyć wal... się "fachowcy"

• #9 06 Maj 2009 15:57
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty