Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czujnik pedału sprzęgła

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Czujnik pedału sprzęgła
Autor
Wiadomość
Jacek D K
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 06 Maj 2009 11:59   

Czujnik pedału sprzęgła

Do czego służy czujnik pedału sprzęgła ? Przeczytałem w necie, że do tempomatu a w mojej Fabii tego nie ma.
Przy wymianie wyłącznika (czujnika) świateł stopu chyba uszkodziłem czujnik na pedale sprzęgła. Czy możliwe jest przy jego uszkodzeniu aby świeciła się kontrolka EPC bo akurat przy uszkodzonym wyłączniku świateł stopu tak jest?
Powrót do góry

Usunięty

Post#2 06 Maj 2009 12:05   

Re: Czujnik pedału sprzęgła

Czujnik pedału sprzęgła jak sama nazwa wskazuje służy do sygnalizowania odpowiedniemu układowi czy pedał sprzęgła został naciśnięty czy tez nie.
Trudno się domyślić?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Maj 2009 12:05   

Powrót do góry

Jacek D K
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 06 Maj 2009 12:30   

elektrit napisał:
Czujnik pedału sprzęgła jak sama nazwa wskazuje służy do sygnalizowania odpowiedniemu układowi czy pedał sprzęgła został naciśnięty czy tez nie.
Trudno się domyślić?

elektrit
Właściciel Serw. Samoch.-- no no od kogoś takiego spodziewałbym się mądrzejszej odpowiedzi. Słuchaj człowieku swoim dzieciom bym tak nie odpowiedział bo mam ich za mądrych a Ty mnie masz za idiotę? Mam Ci opisywać dokładnie? Sam się wysiliłeś: "do sygnalizowania odpowiedniemu układowi czy pedał sprzęgła został naciśnięty czy tez nie" więc odpowiedz jakiemu układowi ("odpowiednich" w aucie jest dużo) i w jakim celu?
Jeśli nie wiesz nie odpisuj i nie nabijaj sobie postów!
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Maj 2009 12:30   

Powrót do góry

Jacek D K
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 06 Maj 2009 15:23   

Widzę, że janusz2008 też nie ma pojęcia a post wrzucił. Zobacz januszku kiedy ja dołączyłem do tego forum a kiedy Ty. Szkoda, że spada poziom i nabijanie postów to jedyne co umiecie.
Rzeczowa pomoc wystarczy....
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Maj 2009 15:23   

Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 06 Maj 2009 15:24   

Jak wspomniał elektrit czujnik pedału sprzęgła daje znać do ECU że sprzęgło jest wciśnięte a on chwilowo zmienia parametry pracy silnika. Np. przy wciśnięciu sprzęgła podczas zmiany biegów silnik będzie podtrzymywał lekko zwiększone obroty żeby nie kręcić silnika od "zera" Co tu nie rozumieć?? :/
Powrót do góry

Duduś74
Moderator - Na Wesoło HydePark
Moderator - Na Wesoło HydePark

Miasto: ? nie, Wieś.

Post#6 06 Maj 2009 15:38   

Czujnik sprzęgła służy do zmniejszenia momentu obrotowego przy wysprzęglaniu, ma to zapobiec szarpnięciom . Oczywiście do tempomatu też jest potrzebny.

p.s. Np. w hyundaiu pony jak nie wciśniesz sprzęgła to nie uruchomisz silnika .
Powrót do góry

goldwinger
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#7 06 Maj 2009 15:50   

Jacek D K napisał:

Ja widzę że Tyś tu bardzo pomocny
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Maj 2009 15:50   

Powrót do góry

Jacek D K
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 06 Maj 2009 15:56   

goldwinger napisał:
Jacek D K napisał:

Ja widzę że Tyś tu bardzo pomocny

Nie, to ja proszę o pomoc i niektórym to nie sprawia problemu aby odpowiedzieć konkretnie i za to im dziękuję a tym co chcą mi tylko dokuczyć wal... się "fachowcy"
Powrót do góry

Usunięty

Post#9 06 Maj 2009 15:57   

I weź tu tłumacz narwanemu..
Kolego m. innymi jest po to, aby sterownik silnika wiedział, że może ograniczyć dawkę paliwa, bo silnik nie będzie obciążony momentem obrotowym.
Odpal sobie sprintera, nacisnij sprzęgło i za chiny silnik nie wejdzie wyżej niż 4000 obr.
Całe nieszczęscie tego forum polega na eskalacji żądań przez lamerów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Czujnik pedału sprzęgła
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.081 seconds

elektroda.pl temat RSS