Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 06 Maj 2009 12:07
    jo00
    Poziom 10  

Witam! Chciałem kupić odtwarzacz DVD a do niego podpiąć głośniki od wieży czy będzie potrzebny do tego subwoofer albo jakiś inny sprzęt. Dzięki za wszystkie odpowiedzi

• #2 06 Maj 2009 12:24
    kar89
    Poziom 10  

Do dvd najlepiej podłączyć wieże przez wyjście aux specjalnumi przewodami.

• #3 06 Maj 2009 12:29
    jarekm27
    Poziom 18  

przede wszystkim potrzebny jest wzmacniacz stereofoniczny lub kina domowego, do którego podłączasz sygnały z odt.DVD, a następnie do wzmacniacza podłączasz kolumny głośnikowe...

• #4 06 Maj 2009 13:43
    jo00
    Poziom 10  

a dokładnie to jaki ma byc ten wzmacniacz

• #5 06 Maj 2009 14:21
    jur1
    Specjalista techniki DVD

1)najprostsze - wykorzystać posiadany wzmacniacz lub wieżę z wejściem AUX
    2)jeśli DVD posiada wyjścia audio 5.1 (LP,PP,LT,PT,CENT, SUB) niezbędny jest wzmacniacz:
    a)punkt 1)
    b) wzmacniacz z wejściami jak punkt 2)
    3) wzmacniacz z wej optycznym w praktyce najdroższy zestaw
    Moc zestawu zależy od własnych potrzeb i zawartości kieszeni, o sąsiadach nie wspomnę.
    Jeszcze jedna możliwość to zakup kpl. kina domowego.

• #6 09 Maj 2009 11:24
    jo00
    Poziom 10  

jednak kupiłem kino domowe i nie wiem co trzeba do kupić żeby głośniki chodziły też przed telewizor

• #7 10 Maj 2009 14:47
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Jeśli posiadasz kino domowe , w którym jest system dźwięku 5.1 (przestrzenne) to nielogiczne jest korzystanie z głośników odbiornika TV (stereo) , z doświadczenia wiem , że w TV tor audio jest traktowany trochę po macoszemu choć nie wszędzie. Dwięk z TV do kina domowego podłączamy przez wej. AUX za pomocą kabli CHINCH , sygnał stero , chociaż za pomocą ustawień w menu kina można symulować dźwiek zbliżony do przestrzennego ( to już zależy od możliwości samego kina)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty