Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 way Tonsil + standy

Czarekp9 08 Maj 2009 17:42 5855 9
  • Witam. Przedstawiam moją pierwszą konstrukcję DIY. Są to kolumny trójdrożne na głośnikach Tonsila: 5/40, 10/60 i 20/40. Zwrotnica własnej roboty, schemat ustaliliśmy z panem ze sklepu audio który znał się na rzeczy. A więc tak :

Głośniki:
    jak wyżej napisałem:
    GDKW 5/40
    GDM 10/60
    GDN 20/40

Zwrotnica:
    Schematu nie znalazłem, ale wygląda to tak:
    Na wysokotonowy idzie kondensator 2,2 uF na średni 10 uF natomiast na niski idzie cewka 10mH.

Obudowy:
    Wykonane z płyty wiórowej, oklejone po bokach fornirem olchą, przód malowyany na biało i lakierowany lakierem matowym. Na przodach cos w rodzaju maskownic wyciętych wyrzynarką i oklejonych fornirem oraz pomalowanych. w srodku dzielone komory i wszystko wytłumione gąbką. Czekam jeszcze na rury bass reflex ktore pomaluje na biało

Zwrotnice:
    Jak juz napisałem wyżej : cewka 10 mH, kondensatory 10 uF i 2.2 uF. ( zostalem lekko oszukany w sklepie audio)

Standy:
    Wykonane z mdf-u oklejone fornirem oraz malowane i lakierowane. Czekam jeszcze na kolce pod standy.

Cennik:
    głośniki- 180zł ( ja osobiście nie kupowałem, wyjąłem ze starych kolumn)
    żwrotnice: 80zł ( wiem, że drogo, dałem się oszukać;d )
    obudowy- prawie za free
    standy- też za free

Odsłuch:
    Nie spodziewałem się tak przyjemnego dzwięku. Wysokie tony są miodzio, wccześniej miałem głośniki Geniusa 5.1 więc różnica kolosalna. Bass synamiczny, szybki, jak lubie, średnie również super. Ogółem jestem baardzo zadowolony z tej konstrukcji :)

Proszę o komentarze :)

Oto zdjęcia:

3 way Tonsil + standy 3 way Tonsil + standy 3 way Tonsil + standy
    3 way Tonsil + standy 3 way Tonsil + standy

Fajne!
  • #2 08 Maj 2009 18:35
    Eliminator
    Poziom 24  

Faktycznie konstrukcja retro jest bardzo ładna a i wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Możesz jakieś zdjecie z budowy albo ze srodka chociażby ?

• #3 08 Maj 2009 21:51
    Maciek028
    Poziom 11  

Ja myślę, że w przyszłości trzeba by było zastosować porządną zwrotnicę - to powinno jeszcze bardziej poprawić dźwięk... Jak stroiłeś bass-reflex ??? Wygląda na bardzo wysoko strojony, może za bardzo - wydechy nie mają tuneli.

Widzę że budy optycznie dobrze zrobione.

• #4 08 Maj 2009 22:50
    Czarekp9
    Poziom 9  

zdjęcia srodków mam gdzieś robione telefonem, jak znajde wrzuce i w trakcie budowy. Kolumny czekają na rury bass reflex ktore pomaluje na biało.

• #5 09 Maj 2009 18:45
    -Maciej_
    Poziom 21  

Dawno nie widziałem w DIY kolumn które tak bardzo wizualnie przypadły by mi do gustu. Gratuluję i życzę jak najwięcej takich konstrukcji. Uważam że jedynym minusem są zwrotnice, które na Twoim miejscu zlecił bym komuś obeznanemu do wykonania.

Pozdrawiam!!

• #6 10 Maj 2009 13:22
    SzokalML
    Poziom 36  

Wizualnie mistrzostwo.
    Głośniki w sumie też trochę pasują do stylu retro tych kolumn.

Ale głośnik GDWK 5/40 ? Jest GDW o takiej nazwie? tutaj osobiście wolałbym GDWK 9/40/80 bo to jednak kopułka a nie papierzak.

• #7 11 Maj 2009 11:04
    _eddie_
    Poziom 32  

Nie no poezja:-). Styl - słodkie retro. Troszkę ten Sony tam nie pasuje ale co tam. Prześliczne. Zwrotnica słabiutka ale jest. Oj dużo pracy ale trafione w moje gusta. Co do BR to wydaję mi się, że średnica ciut za mała - mogą być świsty i szmery.

• #8 11 Maj 2009 12:49
    Czarekp9
    Poziom 9  

bardzo dziękuje za komentarze :D Cieszę się, że Wam się potoba. Niedługo zabieram się za porządny projekt na stxach 3 drogi podłogówki tylko nie mam do konca pomysłu na obudowe :D Ale chce cos zrobic oszałamiającego :)

• #9 13 Maj 2009 17:54
    pawelse
    Poziom 16  

Ja polecę Ci robić kolumny do których są już schematy zwrotnic.
    Co do konstrukcji to całkiem ładna.

I ja nie wiem czy tutaj nie podeszła by zwrotka od space 86?? Tam był montowany gdn 20/40 i gdm 10/60 jedynie co to gdwk jest chyba to 7/50.

• #10 14 Maj 2009 13:24
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Stolarka świetna. Jednak patrząc na konstrukcję, maskownice, "otwory stratne" (b-r nie widzę :D ), głośniki to nasuwa mi się jedno: przerost formy nad treścią.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme