Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

czym otworzyć plik .cdr nie mając Corela?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> czym otworzyć plik .cdr nie mając Corela?
Autor
Wiadomość
apstynent
Poziom 19
Poziom 19

Post#1 Post autora tematu 05 Maj 2004 20:20   

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch plików Corela o wdzięcznym rozszerzeniu .cdr i jednocześnie nieszczęśliwym właścicielem dwóch plików o tymże rozszerzeniu.
Powodem tego jest fakt, iż nie mam Corela, a pasowałoby to otworzyć i lekko zmodyfikować coby się do drukowania naddało.

I tutaj właśnie rozpoczyna się moja wędrówka - czym to otworzyć?

P.S. Pytanie może trochę głupawe, niemniej jednak jedyny program graficzny z jakim miałem doczynienia to Paint.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2004 20:20   

Powrót do góry

Brick_G
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: -

Post#2 05 Maj 2004 20:56   

Re: czym otworzyć plik .cdr nie mając Corela?

Polecam ACD-See - nawet w wersji Trial - tylko po to zeby otworzyc te pliki, zapisac je w formacie np. BMP - a potem mozna z nimi robic co sie chce. Trzeba sie liczyc z tym, ze program nie bedzie w stanie przeniesc informacji dodatkowych - jak np. warstwy z tego formatu i zostana one utracone przy konwersji.
Powrót do góry

miro88
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wieliczka

Post#3 05 Maj 2004 23:33   

ThumbsPlus
(m.in. umożliwia przeglądanie preview plików CorelDRAW) (evaluation version - 30 dni, licencja na pojedynczego użytkownika: 74.95 $US)
do ściągnięcia z http://www.cerious.com/download.htm (6,79 MB full install)
możliwość zdalnego przetestowania - wymaga podania danych personalnych (rejestracja):
http://www.runaware.com/action=show_app?c_app_id=861
Xnview
Freeware - do użytku niekomercyjnego.
Systemy: Windows 3.x/95/98 /NT/2000 & Me, Linux, MS-Dos i kilka innych (jak również platforma Silicon Graphics, Atari); wersja dla systemu Windows działa w 31 językach, również w języku polskim.
Ponad 300 formatów obsługiwanych, w tym formaty Corela:
Corel Draw bitmap (preview) - cdr
Corel Draw Pattern (preview) - pat
Corel Flow - bmf
Corel Metafile Exchange (preview) - cmx
Corel PhotoPaint 6.0 - cpt
Opisy programu na stronach www:
http://windows.online.pl/programy/prog04.htm
http://perso.wanadoo.fr/pierre.g/ (strona autora programu)
http://www.xnview.com/
Wszystkie 3 wersje dystrybucji programu można pobrać z podręcznego archiwum plików FAQ: http://dtp.art.pl/specials/
ST Thumbnails Explorer v1.1
shareware, 960 kb, czyta Adobe Illustrator v.7-9 (*.AI), CorelDRAW v.4-10 (*.CDR, *.CMX, *.CCX, *.CDT, *.PAT) i Macromedia FreeHand v.7-10 (FH7, FH8, FH9, FH10, FT8, FT9, FT10).
http://www.freesoft.ru/katalog/graph/5553.html
Powrót do góry

elektryk
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 06 Maj 2004 03:28   

Te programy niestety otwierają jedynie 'fragment' tego pliku który zawiera szybki podgląda pliku. Reszta danych (czyli najważniejsze, obrazek w formacie wektorowym) jest pomijana.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2004 03:28   

Powrót do góry

apstynent
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 06 Maj 2004 07:48   

Hmm... spróbowałem to podglądnąć za pomocą XnView. Efekt tego taki, że owszem, widać obrazek - ale jakiś taki... malutki (na dole pisze że jest to 96x96 pixeli).
Myślałem, że może Gimp 2 sobie z tym poradzi, ale również nic z tego.

Tak więc pomyślałem że pójdę innym tokiem myślenia: czy jest możliwość zapisania u znajomego tego pliku spod Corela nie jako .cdr, a np. .xcf (Gimp) bądź też jakiegoś innego formatu, który mógłbym sobie edytować w domu?
JPG bądź też GIF czy BMP nie są tu najlepszym rozwiązaniem, gdyż jak słusznie stwierdził elektryk tracę najważniejsze dane (wektorki :) )
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2004 07:48   

Powrót do góry

Brick_G
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: -

Post#6 07 Maj 2004 13:11   

Osobiscie nie znam zadnego elektronika ktory rysowalby schematy PCB czy inne w Corelu :lol: Takze polecam zmiane programu na inny do tego celu przeznaczony. Jesli chcesz miec wektory - to osadz wszysktie obiekty na jednej warstwie - scal je. Jesli potrzebujesz odrebnych obrazow - eksportuj pojedyncze warstwy do TIFF albo innego pliku z bezstratna kompresja - a potem obrabiaj sobie w czym wygodniej.

To tyle i na prawde - nic dodac, nic ujac.

Zamieszczam link do jednej z najepszy darmowych przegladarek plikow graficznych.

http://www.irfanview.com/
Powrót do góry

obi997
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Opole

Post#7 07 Maj 2004 13:19   

Z tego co wiem to w programie PAINT SHOP PRO firmy Jasc można otwierać pliki Corela.
Powrót do góry

fachman
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#8 07 Maj 2004 13:23   

Jesli nastawiasz się na przekonwertowanie to jedynym słusznym formatem wydaje się być dxf. To jest najbardziej popularna platforma wymiany dla grafiki 2D.

PS a po co ci wektorki do Painta? to program do grafiki rastrowej, jeśli w nim chcesz obrabiać to konwertuj do JPG. Tylko jak ty biedaku chcesz to drukować?
Powrót do góry

obi997
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Opole

Post#9 08 Maj 2004 08:28   

Ja tylko napisałem, że Paint Shop Pro otwiera taką grafikę choć zauważyłem że czasem sobie nie do końca radzi. ja jednak jestem zwolennikiem Corela bo tam mi się najlepiej z takim czymś pracuje.
Powrót do góry

Rubik
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Uć

Post#10 08 Maj 2004 09:53   

Brick_G napisał:
Osobiscie nie znam zadnego elektronika ktory rysowalby schematy PCB czy inne w Corelu :lol:

Witam
Co prawda nie do PCB do wszelkiego rodzaju napisów i czołówek używam Corela i uważam że jest LUX. Pozdrawiam RUBIK
Powrót do góry

apstynent
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 Post autora tematu 08 Maj 2004 09:55   

Kurcze, na razie ściągam trial Paint Shop Pro, szybciutko sobie zmienię co trzeba i wydrukuję :)
Aha, Brick_G :arrow: to nie jest nic elektronicznego, tylko zwykła karteczka QSL potwierdzająca łączność krótkofalarską :) Miałem rozmowę ze stacją, która pojawiła się w związku z naszym wejściem do UE i bardzo zależy mi na ich karteczce (do oglądnięcia tutaj: http://www.sp9pkz.republika.pl/u100.htm )
Powrót do góry

apstynent
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 Post autora tematu 22 Maj 2004 18:51   

Paint Shop Pro nie sprawdził się w otwieraniu pliku, więc zassałem w końcu 30-dniowy Trial CorelDRAW12 i mam malutki problem: mam swoją fotkę, przyciąłem ją ładnie tak jak chcę, ale chcę żeby była czarno-biała i nigdzie nie mogę znaleźć czegoś co mogłoby to uczynić.
Matrwi mnie to, bo zostało mi już niewiele dni do końca okresu testowego :)
Czy ktoś mógłby mi tu pomóc?
Powrót do góry

Usunięty

Post#13 02 Kwi 2005 11:26   

CZesc. jestem nowy na tym forum i moje pytanie nie dotyczy waszych pytań. Ale mam inny problem.
Mam Nero Cover Designer i zrobione projekty okladek.
Nagralem te projekty na plytke i potem mialem spama wiec musialem przeinstalowac windowsa. po przeinstalwoaniu go wgralem nero i chcialem otworzyc te projekty.
Jednak nieudalo sie to.
Pisze coś takiego ze niemoze rozpoznać formaty pliku czy tam nieobslugiwany format pliku.
Prosze o pomoc
Powrót do góry

Wojtek W.
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gdańsk

Post#14 03 Cze 2007 12:23   

"Polecam ACD-See - nawet w wersji Trial"

Mój ACDSee nie może sobie poradzić z otwarciem plików .cdr. Czy jest potrzebna jakaś wtyczka? Skąd można by ją było dostać?
Powrót do góry

miro88
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wieliczka

Post#15 03 Cze 2007 13:00   

Niestety ACDSEE nie otwiera plików *.cdr. Jedyne co pozostaje to zapisać plik Corelowy w innym formacie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Cze 2007 13:00   

Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#16 03 Cze 2007 15:13   

Obydwa ostatnie posty "odgrzebały" temat sprzed ponad dwóch lat. Temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> czym otworzyć plik .cdr nie mając Corela?
Strona 1 z 1