Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Renault Laguna II 1.9 DCI - szarpie i dymi

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault Laguna II 1.9 DCI - szarpie i dymi
Autor
Wiadomość
robinex
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Elbląg

Post#1 Post autora tematu 09 Maj 2009 13:00   

Renault Laguna II 1.9 DCI - szarpie i dymi

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Mam problem. Problem dotyczy Laguny II 1.9 DCI. Przeczytałem wszystkie posty, ale nie znalazłem żadnego wpisu dotyczącego mojego problemu. Od niedawna pojawił mi się dziwny problem szarpania podczas jazdy (delikatnego szarpania) z objawem dymienia jak na filmie z bajki. Szarpnięcie i pyknięcie czarnego dymu z tyłu w szczególności podczas próby utrzymania stabilnej jazdy np 70 km/h, 90 km/h itd. Nie mam problemu z mocą. Silnik ładnie przyspiesza w pełnym zakresie obrotów. Praca silnika stabilna na niskich obrotach. Silnik chodzi cicho, żadnych świstów drgań, po prostu wzorcowo. Podczas przyspieszania trochę dymi. Po podłączeniu do komputera żadnych błędów. Zawór ERG szczelny, pracuje (zamyka i domyka). Mechanik z kompem sam sprawdzał i jeździł - NIE WIE CO TO JEST;)) Zaczął opowiadać o zaworach i ich możliwym zawieszaniu, ale mam wrażenie, że zaczął wymyślać ;))

Panie i Panowie Szanowni użytkownicy forum proszę o jakoweś wskazówki i pomoc ;))
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Maj 2009 13:00   

Powrót do góry

tomasz sadowski
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: swidwin

Post#2 09 Maj 2009 15:19   

Re: Renault Laguna II 1.9 DCI - szarpie i dymi

Na początek zmień mechanika a twoja przyczyna na 99% to mimo wszystko EGR pisze tak ponieważ mam również lale i przerabiałem ten temat Na kompie nic nie wskazuję a egr robił swoje polecam zerknąć http://renaultlaguna.pl/forum/index.php?showtopic=32840&hl=dymi
Powrót do góry

tuning86
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: wiszniów

Post#3 09 Maj 2009 19:55   

Tak jak kolega mówi egr, lub tez nieszczelny uklad dolotowy na drodze zlocza ic.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Maj 2009 19:55   

Powrót do góry

robinex
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 10 Maj 2009 19:13   

Witam ponownie

Panowie dziękuję za odpowiedzi. Miałem przyjemność badać ten temat z owym mechanikiem. Wyjął nowy EGR z magazynu włożył i sam jeszcze raz ze mną pojechał na sprawdzenie - to samo ;(( - też był zdziwiony. Silnik suchy, żadnych gwizdów i świstów, żadnych wycieków. 7000 km temu zmieniany był rozrząd+ pompa, filtry i oleje. Objaw pojawił się jakowyś 1000 km temu. Jedyne co go zdziwiło, to to że silnik miarowo sprawnie przyspiesza, ale nie ma przejścia specyficznego dla diesla z turbiną pow. 2200 obr. tzw kopa pomimo, że turbina pracuje.
Ciekawy post kolegi tuning86 - co rozumiesz poprzez nieszczelny układ dolotowy Inter Coolera? Jak mogę na to zerknąć i czy mechanik by tego nie zauważył?

Pozdrawiam Kolegów
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2009 19:13   

Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk

Post#5 10 Maj 2009 20:03   

robinex napisał:

Miałem przyjemność badać ten temat z owym mechanikiem. Wyjął nowy EGR z magazynu włożył i sam jeszcze raz ze mną pojechał na sprawdzenie - to samo ;((
Ciekawy post kolegi tuning86 - co rozumiesz poprzez nieszczelny układ dolotowy Inter Coolera? Jak mogę na to zerknąć i czy mechanik by tego nie zauważył?
Jeszcze jeden wymieniacz filtrów?masz czujnik ciśnienia doładowania i MAF odczyt parametrów nie problem chyba że ma 100-złotowy fejsik,i instrukcję napraw z WKiŁ.To ze ECU nie rejestruje błędu nie znaczy że nie ma problemu.
Powrót do góry

robinex
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 10 Maj 2009 21:00   

Witam Ponownie koledzy

Kolega tuning86 skierował mnie na właściwe forum i znalazłem tam temat dokładnie opisujący mój problem. Z postów widać wyraźną ulgę wszystkich którzy mieli podobny problem. Jeżeli spotkacie podobny problem rozwiązaniem jest nieszczelny, zapocony, zawilgocony intercoler :D:D:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Maj 2009 21:00   

Powrót do góry

riu
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 03 Cze 2009 12:14   

Witam ostanio miałem problemy z maja laguna II 1.9 dci szarpała na I , II czasami III biegu przy lekkim dodawaniu gazu w granicach 1800 a 2100 obr. meczyłem sie z tym jakies 3 mies. okazało sie ze była nieszczelosc zaraz przy korektorze dolotowym, jest to ten czarny element który mocuje sie odrazu do kolektora dolotowego z drugiej strony przychdzi rura od intercoolera. Radze wszystkim zwrócic uwage na to miejsce poniewaz jest tam oring który po 6 latach jest praktycznie do wyrzucenia. Dodam jeszcze ze przedmuchy w tym miejscu nie były az tak duze ale po uszczelnieniu jest znacząca róznica : brak szarpania, leprze przyspieszenie mniej pali.
Powrót do góry

denis83
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Biała Podlaska

Post#8 30 Cze 2009 14:19   

Witam mam problem ze swoja laguna II 1.9 dci 2003 r. mianowicie czasem potrafi zgasnac przy ruszaniu obroty spadaj i traci jakby moc na chwile i gasnie , czasem nawet jak stoi na luzie tez zgasnie zapalaja sie kontrolka stop i kontrolka silnika na czerwono zawor egr czyscilem bez zmian jak odlacze wtyczke na chwile od egr na wlaczonym silniku samochod nie gasnie. Prosze o pomoc szukalem wszedzie w internecie odpowiedzi ale nic nie moge znalezc.

Z góry dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk

Post#9 30 Cze 2009 22:40   

Jeśli zapalają się kontrolki to masz zapis błędu w ECU,do tego odczyt parametrów i wiesz wszystko
Powrót do góry

tuning86
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: wiszniów

Post#10 16 Gru 2009 21:49   

Cieszy mnie to ze pomoglem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault Laguna II 1.9 DCI - szarpie i dymi
Strona 1 z 1