Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 11 Maj 2009 16:20
    michal75km
    Poziom 2  

Witam.
    Dzisiaj próbowałem podłączyć sterownik zamka bx 30. Podłączyłem zasilanie i masę i kable do otwierania i zamykania zamka. Gdy próbowałem czy działa to było słychać tylko "cykanie" a z zamkami nic się nie działo.
    Korzystałem z tego poradnika:

Link

Jednak nic mi to nie pomogło.
    To jest link do instrukcji tego bx:

Link

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku co do czego mam podłączyć?
    Nie znam się na tym a nie chciał bym czegoś spalić.

• #2 11 Maj 2009 17:24
    wloc
    Spec od samochodów

Sterowanie masą podłączenie na lewym słupku przewody wychodzace z drzwi lub na prawym jest sterownik przewody brazowo-biały i brązowo-czerwony

• #3 11 Maj 2009 17:56
    michal75km
    Poziom 2  

został mi jeden brązowy kabelek od kierunkowskazów i tym jednym mam te dwa z auta połączyć tak?

• #4 11 Maj 2009 17:56
    rafał-konieczko
    Poziom 8  

Witam. Jak Napisał WLOC te kable masz w lewym słupku na 100% bo ostatnio tam zaglądałem. Brązowo-czerwony po podaniu masy zamyka. A brązowo biały otwiera. Tylko pamiętaj że masę należy brać z wnętrza pojazdu a nie ż ze skrzydła drzwi. Pozdrawiam.

• #5 11 Maj 2009 18:06
    michal75km
    Poziom 2  

Dzięki to już połączyłem i masę biorę z tego grubego brązowego kabelka. Tylko teraz już podłączam kierunkowskazy i został mi tylko jeden brązowy kabelek ze sterownika a w aucie od kierunków są dwa kabelki tj czarno-zielony i czarno biały i muszę te dwa kabelki połączyć tym jednym brązowym?

• #6 11 Maj 2009 18:12
    rafał-konieczko
    Poziom 8  

Tak. Musisz je złączyć bo w samochodzie masz rozdzielone na prawą i lewą stronę i dlatego masz dwa kabelki. I zazwyczaj ten brązowy powinien być zabezpieczony diodą. Pozdrawiam.

• #7 09 Kwi 2010 15:32
    Ralff9
    Poziom 9  

Witam . odświeżmy lekko temat. :)
    mam Asterixa F 92r. HB, centralny zamek i własnymi siłami założony sterownik do zamka BX30 carprotect . :) został mi czerwony kabel (klapa bagażnika) i tu moje pytanko czy ktoś podłączał sterownik pod klapę ? gdzie mam podpiąć ten kabel żebym mógł otwierać klapę z Pilota ?

• #8 09 Kwi 2010 15:37
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nigdzie. Widziałeś kiedyś opcję otwierania klapy z przycisku w oplu?

• #9 09 Kwi 2010 18:25
    Ralff9
    Poziom 9  

Widziałem brak tego szpecącego przycisku do otwierania. i podejrzewam że to mogło być z pilota otwierane. lub komuś chciało się ciągnąć linkę i otwierać ze środka autka....

• #10 11 Kwi 2010 13:33
    15darekvw
    Poziom 27  

Jesli chcesz mozesz zrobic sobie taki bajer ze zamki bedziesz otwierał i zamykał jak do tej pory w aucie,a klape osobno otwierał jesli bedzie potrzeba,jest to realne do zrobienia wówczas sobie wykorzystasz ten przewód,pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

15darekvw napisał:
    Jesli chcesz mozesz zrobic sobie taki bajer ze zamki bedziesz otwierał i zamykał jak do tej pory w aucie,a klape osobno otwierał jesli bedzie potrzeba,jest to realne do zrobienia wówczas sobie wykorzystasz ten przewód,pozdrawiam.

jesli chodzi o kierunki musisz wyseparowc je dwoma diodami.

• #11 10 Paź 2010 22:56
    arek_demange
    Poziom 2  

tak a jakie to diody gdzie je kupic

• #12 17 Sty 2011 17:19
    ravelation
    Poziom 21  

rafał-konieczko napisał:
    kable masz w lewym słupku na 100% bo ostatnio tam zaglądałem. Brązowo-czerwony po podaniu masy zamyka. A brązowo biały otwiera. \

Czy w corsie b/c to tez obowiązuje? A z prawej strony gdzie ich szukać?

• #13 17 Sty 2011 21:47
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

corsa b ma takie same sterowanie,po prawej rowniez na slupku --tam powienien byc tez sterownik fabryczny na dole slupka,corsa c ma sterowanie inne kolorystycznie za pomoca masy oczywiscie

• #14 02 Lut 2011 08:32
    ravelation
    Poziom 21  

A gdzie najłatwiej dobrać się do tych kabli? po prawej str. są jakieś półeczki i też jest ciasno.Problem jest taki,że prawy zamek nie zamyka się,jest szansa że to wina mastera?Muszę sprawdzić czy zamyka się "prądem" zanim kupię sterownik.

• #15 02 Lut 2011 15:19
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

temat chyba Cie przerasta troszke, normalnie rozbierasz boczki na slupkach i masz wszystko,nie dziala po stronie pasazera wiec sprawdz okablowanie ,przelotke i silownik w drzwiach

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty