X
  • #1 11 May 2009 22:54
    FoxTech
    Level 20  
    Helpful post? (+5)
    Czy ktoś z forumowiczów zna sposób na wyczyszczenie żelazka teflonowego ?
    Próbowałem już wielu metod - ścieranie na sucho,na mokro, na gorąco , delikatne tarcie solą, czyszczenie denaturatem, izopropanolem - wszystkie te środki są nieskuteczne. Cały problem polega na tym że żelazko jest pokryte teflonem i niemożna zastosować żadnych metod mechanicznych jak szlifowanie solą lub popiołem, polerowanie itp jakie są skuteczne w przypadku żelazka ze stopką stalową - jedynym rozwiązaniem jest chemiczne rozpuszczenie spalenizny. Jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony sposób to proszę o rade.
  • #2 11 May 2009 23:12
    gruby1
    Level 29  
    Helpful post? (+2)
    Spróbuj jakimś rozpuszczalnikiem uniwersalnym typu birol. Może coś to da.
  • #3 11 May 2009 23:24
    FoxTech
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Właśnie sprawdziłem - kompletnie nieskuteczny.
    Należy zaznaczyć że w skład birolu wchodzi(za kartą charakterystyki) w głównej mierze toluen i aceton. Wnioskuje że wszystkie specyfiki oparte ta tych substancjach będą nieskuteczne(rozpuszczalniki nitro, rozpuszczalniki do kleju, rozpuszczalniki do paznokci itp)
  • #4 11 May 2009 23:31
    misialski
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Popróbuj jakimiś niezbyt silnymi kwasami. Np. octem, kwaskiem cytrynowym, sokiem z cytryny lub grapefruita.
  • #5 11 May 2009 23:49
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    do takich rzeczy CUDOWNIE nadaje się plyn do czyszczenia o nazwie MELJIO, problem tkwi w tym ze nie jest to polski produkt, i jest ciężko dostępny ale nim wszystko co potrzebowałem to wyczyściłem.
    U mnie w mieście jest tylko jedna hurtownia w której czasem on jest.
    Jeśli go gdzieś znajdziesz to powinien pomóc.
    Pozdrawiam _TIGER_
  • #6 12 May 2009 11:07
    FoxTech
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Czy możesz napisać coś więcej na na temat tego płynu? Jaka cena, w jakich butelkach jest sprzedawany, ile potrzeba zużyć na wyczyszczenie jednego żelazka, kto jest producentem, może na etykiecie jest napisany skład jeśli tak to chętnie go poznam.
  • #7 13 May 2009 01:30
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Już wszystko piszę:
    Nazwa: MELJO
    LO SGRASSATUTTO
    ODTŁUSZCZACZ UNIWERSALNY
    ml. 650
    Sprzedawany jest w takich butelkach jak płyny do mycia okien, spryskiwacz.
    Niestety składu nie ma podanego na opakowaniu.
    Pozdrawim _TIGER_
    EDIT:
    Dodam jeszcze że z tyłu znajduje się napis DYSTRYBUCJA: (adres sklepu w którym go kupiłem)
  • #8 13 May 2009 10:48
    Removed
    Helpful post? (0)
    Jesli powyzsze nie pomoze to jedyne wyjscie to porzadnie ta przypalenizne przypalic prawie do zweglenia , wtedy zejdzie. Lekko nadtopione tworzywa trzymaja jak klej nawet na teflonie ale gdy sie mocniej przypala to zejda latwiej.
  • #9 13 May 2009 14:07
    FoxTech
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nie mogę znaleźć MELJO LO SGRASSATORE google znajduje za to coś o nazwie Meglio LO SGRASSATORE w opakowaniu jak poniżej:
    Czyszczenie przypalonego żelazka teflonowego
    Jeśli znajdę ten płyn gdzieś u mnie to go wypróbuje.
  • #10 13 May 2009 17:55
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    Tak tego też używałem, jest dobry jednak to co napisałem nie jest literówką, płyn nazywa się MELJO i wygląda wręcz identycznie do tego który przedstawiłeś
  • #11 16 May 2009 01:12
    mnich13
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Właśnie tego który jest na zdjęciu też używam, genialny płyn. Od smaru po marker z naciągu werbla wszystko nim da sie wyczyścić :)
  • #12 16 May 2009 01:28
    kw48
    Level 25  
    Helpful post? (+1)
    Kilka lat temu kupiłem za parę złotych w jakimś sklepie gospodarczym sztyft do czyszczenia przypalonego żelazka (podobny do kleju w sztyfcie, w plastikowej obudowie). Bardzo dobrze czyścił, ale już się skończył i nie wiem, jak się nazywał. Rozgrzane żelazko smarowało się nim, sztyft się topił, dymił i od razu wycierało się stopę żelazka szmatą. Zabieg można było powtórzyć i wszystkie brudy schodziły.
  • #13 17 May 2009 20:22
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    mnich13 wrote:
    Właśnie tego który jest na zdjęciu też używam, genialny płyn. Od smaru po marker z naciągu werbla wszystko nim da sie wyczyścić

A więc mam nadzieje że Ci pomogłem kolego FoxTech napisz chociaż co Ci się udało zrobić.
    Pozdrawiam _TIGER_
  • #14 28 Jul 2009 22:33
    MietekL1
    Level 2  
    Helpful post? (+3)
    Wymieniony środek meljo jest produkcji Polskiej. Często jest dostepny na allegro. U wspomnianego dystrybutora zawsze. Obecnie dostępny w opakowaniach 600 ml.(pompka lub zapas) i 5 litrów.
    Jest to specjalny środek silnie skoncentrowany o dużych właściwościach odtłuszczających i odplamiających. Doskonały do czyszczenia pieców, okapów, kuchenek, grillów, naczyń, miejsc pracy, mocno zabrudzonych podłóg, silników, samochodów, plastikowych okien i drzwi. Czyści szyby kominków. Usuwa tłuste plamy z odzieży.

Czyszczenie przypalonego żelazka teflonowego
  • #15 02 Sep 2009 16:39
    simon40
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    A pianke montazowa potrafi usunac z odziezy ?
  • #16 02 Sep 2009 17:19
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    tak
  • #17 02 Sep 2009 19:36
    frank 68
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Ten sztyft do czyszczenia żelazka to Vigor i działa dosyć skutecznie . Sam próbowałem kilka razy i skutek był bardzo dobry.
  • #18 02 Sep 2009 21:13
    MietekL1
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Przykro mi. Miałem dużo do czynienia z pianką montażową, ale skutecznego środka na jej usumięcie z czegokolwiek nie znalazłem. Pozostaje tylko jej wykruszenie po wyschnięciu. Nie zawsze to jest to możliwe.
    Moderated By mrhari:

Basta!

Search 4 million + Products
Browse Products