Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak odzyskac zdjecie z karty do cyfrowki (juz nadpisane)?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> jak odzyskac zdjecie z karty do cyfrowki (juz nadpisane)?
Autor
Wiadomość
dlugas1982
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 06 Maj 2004 16:36   

mam aparat cyfrowy SONY i karty do niego pamieci typu "memory stick 128mb"
problem jest taki:
porobilem paredziesiat fotek ale przez pomylkie skasowalem jedno zdjecie (dosyc wazne) i zanim sie o tym skaplem narobilem dalej pare kolejnych
Przypuszczam ze zaden program niewydrze tej fotki bo na niej juz zostala prawdopodobnie NADPISANA inna/kolejna fota
wiec typowe programy do unformatu (np file recovery i podobne) nic nie wskoraja (probowalem)

w zwiazku z tym mam pytanie czy mam sobie dac spokuj z szukaniem programu do odzysku nadpisancyh danych/fotek z karty pamieci czy jest to rzeczywiscie mozliwe??

bylbym wdzieczny za konstruktywna i rzetelna odpowiedz

BTW podobne tematy juz byly ale chyba zaden na temat pamieci flash i odzysku danych juz nadpisanych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2004 16:36   

Powrót do góry

brombal
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kielce

Post#2 06 Maj 2004 16:47   

Re: jak odzyskac zdjecie z karty do cyfrowki (juz nadpisane)

dac na msze i czekac na cud :wink:
a powaznie to chyba nieda rady
pozdrawiam
Powrót do góry

Quaki
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gdynia

Post#3 06 Maj 2004 17:03   

Możesz oddać do firm profesjonalnie sie tym zajmujacych i oni pewnie to odzyskaja (pani jakubowska tez pewnie nadpisała swoje skasowane dyski ;) )tylko że koszta sa astronomiczne :(
pozdrawiam
Powrót do góry

brombal
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kielce

Post#4 06 Maj 2004 17:13   

Quaki napisał:
Możesz oddać do firm profesjonalnie się tym zajmujacych i oni pewnie to odzyskaja (pani jakubowska tez pewnie nadpisała swoje skasowane dyski ;) )tylko że koszta sa astronomiczne :(
pozdrawiam

witam
mysle ze niebardzo wiesz o czym mowisz to nie dyski twarde hdd tylko karta flasch wiec nawet wielka kasa nie pomoze chyba ze nic mi nie wiadomo o tym ze na "krzemie " rowniez wystepuje "echo magnetyczne , magnetyzm szczatkowy i inne jak je zwal tak zwal (niepamietam fachowej nazwy )
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2004 17:13   

Powrót do góry

dlugas1982
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 06 Maj 2004 17:28   

Cytat:
Możesz oddać do firm profesjonalnie się tym zajmujacych i oni pewnie to odzyskaja (pani jakubowska tez pewnie nadpisała swoje skasowane dyski )tylko że koszta sa astronomiczne
pozdrawiam

:D zapomnialem ze chodzi mi o "DOMOWE sposoby" bez wlaczania do tego sluzb specjalnych :o

ale tez zaczynam sadzic ze kupa z tego bedzie bo to wkoncu pamiec FLASH (sama nazwa wskazuje chyba mi odpowiedz) :cry:

dzieki za szybkie zainterosowanie tematem

BTW ale nush ktos wpadnie na genialny sposob :wink:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Maj 2004 17:28   

Powrót do góry

Kondzior
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 06 Maj 2004 18:50   

Masz jeszcze szanse!
Podlacz aparat (czytnik) do kompa i zastosuj jeden z programów typu Digital Photo Recovery.
Wiekszość aparatów tak organizuje miejsce na karcie, ze po skasowaniu go nie zapisuje kolejnego zdjecia na tym skasowanym tylko dalej...
Problem jest jednak jesli skasowales zdjecie od razu po zrobieniu: cyfrowka robi najpierw duze zdjecie i wrzuca do swojej pamieci podrecznej (bo jest szybsza od np. CF) i generuje miniature ktora wyswietla zaraz po zrobieniu zdjecia (zapisuje ja na karcie) - nastepnie -jesli nie skasowales zdjecia w czasie podgladu miniatury zapisuje zdjecie na karcie.
Jesli skasujesz zdjecie w czasie podgladu - odzyskasz jedynie ową miniaturke.

P.S.
Warto stosować różne programy - mnie jedne odzyskiwały więcej inne mniej (czasem odzyskiwaly pol zdjecia ;) )

Powodzenia i daj znaj jak poszlo. Jesli to "zdjecie" zonki czy dziewczyny to mysle ze wszyscy forumowicze chetnie lookną na odzyskaną fote :D

Moje dywagację - na podstawie doświadczeń Canona i CF
Powrót do góry

dlugas1982
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 06 Maj 2004 23:43   

Cytat:
Problem jest jednak jesli skasowales zdjecie od razu po zrobieniu:
naszczescie skasowalem dzien pozniej gdzies po zrobieniu jush 30 fotek wiec jest teoretycznie szansa na odzysk wg Twojej teorii :D (niezapelnilem calej pamieci wiec sansze sie zwiekszaja)

Cytat:
P.S.
Warto stosować różne programy - mnie jedne odzyskiwały więcej inne mniej (czasem odzyskiwaly pol zdjecia )

prosilbym o konkretne nazwy jesli mozna (oczywista zaraz cos poszukam na wlasnom reke w necie)bo probowalem jush programkow:"File_Rescue_V2.7", "mediaundelete", "Digtal Image Recovery", "pci_us_smartrecovery", "PhotoRescue", "wizard648", i "file recovery Pro" i tez odzysk byl tych co jush mam (niektore polowki albo mix) ale tego konkretnego niet (innych skasowanych poresztom tez niet)

Cytat:
Powodzenia i daj znaj jak poszlo. Jesli to "zdjecie" zonki czy dziewczyny to mysle ze wszyscy forumowicze chetnie lookną na odzyskaną fote

kulde chyba jasnowidz jestes :D no wlasnie to jest unikalna fotka mojej dziefcyny w unikalnym miejscu

biore sie do pracy
Powrót do góry

dlugas1982
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 07 Maj 2004 01:24   

jak narazie porazka :cry:
zassalem progsy "Digital Photo Recovery", "Zero Assumption Recovery", "PHOTORECOVERY DEMO" i "mediaRECOVER"
i dalej kupa znajduje tylko te foty ktorych nie pokasowalem

BTW. niektore programki znajduja obok standardowych .JPG pliki o rozszerzeniu .TIF ale ich za pierona nie otworzy :(
jestem ciekaw co sie zanimi kryje 9moze filmiki bo inne znowu odnalazly pliki.mpg)

Zaczynam powoli kapitulowac
Powrót do góry

Kondzior
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 07 Maj 2004 01:30   

Cytat:
prosilbym o konkretne nazwy jesli mozna

Problem w tym ze niestety nie pamietam jakich programów wtedy uzywałem. Na 100% jednym z nich byl program "dedykowany" do odzyskiwania obrazow z kart flash. Mam je gdzies na CD poszukam i podrzucę.

Cytat:
kulde chyba jasnowidz jestes :D no wlasnie to jest unikalna fotka mojej dziefcyny w unikalnym miejscu

Unikalnym miejscu - masz na mysli miejsce w ktorym zrobione zostalo zdjecie czy tez miejsce na jej ciele :P
Zresztą myslę ze teraz bedziesz miał tabuny elektrodowiczów do pomocy - trzeba się wspierać w tak zacnym celu :D

[/quote]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Maj 2004 01:30   

Powrót do góry

Kondzior
Poziom 14
Poziom 14

Post#10 07 Maj 2004 01:37   

Mozesz też sprobować innej metody - troszke bardziej skomplikowanej:

Dumpujesz caly memorystick - sektor po sektorze do jednego pliku, a nastepnie odpalasz program typu ripper (odnajduje wszelkie media zawarte w pliku)
Kiedys to dzialalo...

p.s. sprawdzilem te programy ktore probowales - zaden z nich nie byl tym ktorego uzywalem
Powrót do góry

coach
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 07 Maj 2004 02:00   

Czesc
Skasowałem bardzo wazne pliki z adresami (zrobił to program a ja mu pomogłem) czym moge to odzyskac?
Powrót do góry

dlugas1982
Poziom 11
Poziom 11

Post#12 Post autora tematu 07 Maj 2004 02:04   

Cytat:
Mozesz też sprobować innej metody - troszke bardziej skomplikowanej:

Dumpujesz caly memorystick - sektor po sektorze do jednego pliku, a nastepnie odpalasz program typu ripper (odnajduje wszelkie media zawarte w pliku)
Kiedys to dzialalo...

heh na to to ja chyba mam za malom pamiec Flash :D bo nie kumam o co chodzi ( no kojarze zetrzeba calom karte zrzucic a pozniej ja poobracac czym trzeba ale za cholere niewiem, czym jak i kiedy 8)

Cytat:
Na 100% jednym z nich byl program "dedykowany" do odzyskiwania obrazow z kart flash.

no tak ale prawie wszystkie progsy com je uzywal tez byly polecane i zalecane do odzysku ale nic niepisalo ze odzyskuja zdjecia po ich skasowaniu i robieniu dalszych fotek ( i tu jest ten haczyk)

Cytat:
Unikalnym miejscu - masz na mysli miejsce w ktorym zrobione zostalo zdjecie czy tez miejsce na jej ciele

:D heh ona cala jest unikalna (moja dziefcynka 8) )i miejsce to gdzie byla robiona fota jest tez raczej unikalne bo to byla nasza Zakopianska skocznia a wszystko sie dzialo na duzej wysokosci i trudno to bedzie w najblizszym czasie powtorzyc No ijeszcze umknelo mi pare innych zdjeciow ktorych jush nawet niepamietam bowszystko siedzialo pod wplywem al.... :D (ale niebede sie ciol z powodu paru fotek-chyba?)

ogolnie i szczerze mowiac to jush teraz w wiekszosci mi chodzi o zasady i ciekawosc "czy da sie rzeczywiscie wyrwac z karty flash skasowana fote po ktorej bylo robionych jeszcze pare kolejnych zdjec"
ot tak ludzka chec poznawania i ciekawosc

dzieki wszystkim za checi i dobre serce

@coach
polecam ci filerecover pro
lub calom reszte wymienionych przezemnie wyzej programow (oprocz tych do image)
gut lak
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> jak odzyskac zdjecie z karty do cyfrowki (juz nadpisane)?
Strona 1 z 1