Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 13 Maj 2009 10:08
    djk00
    Poziom 8  

Witam serdecznie.
    Mam pytanie odnośnie podgrzewanych foteli w Passacie B5 z 2001 roku.
    Nie działa mi podgrzewanie u kierowcy i pasażera.
    Odłączyłem wtyczkę pod siedzeniem i jak podłącze na krótko to grzeją ale już przez pokrętło na desce rozdzielczej nie.
    Dodatkowo sprawdziłem termistor i wykazuje rezystencje około 9K Ohmó na "zimno", czy to oznacza że jest sprawny?
    Bezpiecznik od podgrzewania jest dobry.

Proszę o pomoc, co jeszcze można sprawdzić, gdzie może być przyczyna i czy któryś z was spotkał się z takim problemem.

Powyższe wskazuje na pokrętło (włącznik) podgrzewanych foteli ale może coś pominąłem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

• #2 13 Maj 2009 16:53
    Spacewalker
    Poziom 31  

Zamien potencjometry i zobaczysz czy to on popsuty czy nie

• #3 13 Maj 2009 19:43
    djk00
    Poziom 8  

Na obydwu mam ten sam problem wiec zamiana niczego mi nie wyjaśniła.

• #4 04 Cze 2013 15:10
    Beczułka
    Poziom 6  

A może masz coś z modułem komfortu

• #5 18 Lis 2013 18:36
    nopro
    Poziom 10  

Termistor NTC10k.
    W moim aucie (audi a4 b6 2003) oba fotele posiadały usterkę związaną z czujnikiem temperatury - termistorem.
    Fotel kierowcy w ogóle nie grzał. Termistor w tym fotelu miał ok.150[Ohm] - po jego wymianie fotel grzeje poprawnie.
    Fotel pasażera grzał przypadkowo, najczęściej nie grzał, a jeśli to dopiero na 5-6 kresce potencjometru. Tu termistor wykazywał "na zimno" tj.ok.18[oC] 9,7k. Podgrzanie suszarką do włosów (ponad 60[oC]) zmniejszało jego rezystancję do ok.7k, nawet w sposób płynny. Na pierwszy rzut oka wydawał się być sprawny. Sprawdziłem nowy termistor NTC10k, podgrzany palcami również zmniejszał swoją rezystancję do ok. 7k. Wymiana termistora przywróciła prawidłowe grzanie fotela.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty