X

Podgrzewane fotele - VW Passat B5, 2001, 1.9 TDI, 96KW

13 May 2009 10:08 DJdjk00
  • #1 13 May 2009 10:08
    djk00
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie.
    Mam pytanie odnośnie podgrzewanych foteli w Passacie B5 z 2001 roku.
    Nie działa mi podgrzewanie u kierowcy i pasażera.
    Odłączyłem wtyczkę pod siedzeniem i jak podłącze na krótko to grzeją ale już przez pokrętło na desce rozdzielczej nie.
    Dodatkowo sprawdziłem termistor i wykazuje rezystencje około 9K Ohmó na "zimno", czy to oznacza że jest sprawny?
    Bezpiecznik od podgrzewania jest dobry.

Proszę o pomoc, co jeszcze można sprawdzić, gdzie może być przyczyna i czy któryś z was spotkał się z takim problemem.

Powyższe wskazuje na pokrętło (włącznik) podgrzewanych foteli ale może coś pominąłem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • #2 13 May 2009 16:53
    Spacewalker
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Zamien potencjometry i zobaczysz czy to on popsuty czy nie
  • #3 13 May 2009 19:43
    djk00
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Na obydwu mam ten sam problem wiec zamiana niczego mi nie wyjaśniła.
  • #4 04 Jun 2013 15:10
    Beczułka
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    A może masz coś z modułem komfortu
  • #5 18 Nov 2013 18:36
    nopro
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Termistor NTC10k.
    W moim aucie (audi a4 b6 2003) oba fotele posiadały usterkę związaną z czujnikiem temperatury - termistorem.
    Fotel kierowcy w ogóle nie grzał. Termistor w tym fotelu miał ok.150[Ohm] - po jego wymianie fotel grzeje poprawnie.
    Fotel pasażera grzał przypadkowo, najczęściej nie grzał, a jeśli to dopiero na 5-6 kresce potencjometru. Tu termistor wykazywał "na zimno" tj.ok.18[oC] 9,7k. Podgrzanie suszarką do włosów (ponad 60[oC]) zmniejszało jego rezystancję do ok.7k, nawet w sposób płynny. Na pierwszy rzut oka wydawał się być sprawny. Sprawdziłem nowy termistor NTC10k, podgrzany palcami również zmniejszał swoją rezystancję do ok. 7k. Wymiana termistora przywróciła prawidłowe grzanie fotela.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products