Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

podłączenie elektrycznych lusterek opel astra f

pawelastra 13 Maj 2009 22:17 16367 7
REKLAMA
  • #1
    pawelastra
    Poziom 10  
    witam
    mam lusterka elektryczne,wiązki i przełącznik,przekaźnik,w 70% wiem jak to podłączyć,ale mam pytanie,od czego służy biało czarny kabel,do przekaźnika dochodzą cztery kable,
    31-brązowy,
    87czarny,
    symbol E-biało czarny
    i 15,czarno biały
    wygląda to mniej więcej tak na przekaźniku:
    15
    31 odstep E
    87
    ,jak to podłączyć,proszę o szybkie odpowiedzi,gdyż w weekend zabieram się do montażu
    dziękuje
  • REKLAMA
  • #2
    viper555
    Poziom 39  
    podłączenie elektrycznych lusterek opel astra f

    K-35 przekaźnik czasowy lusterek.P
  • REKLAMA
  • #3
    pawelastra
    Poziom 10  
    dziękuje bardzo za pomoc,a o co chodzi z tym napisem 15+5 min na przekaźniku,a i czy mogę dać zasilanie na ten czarny kabelek z ogrzewania tylnej szyby?
    bo u mnie w opelku nie ma pinów w skrzynce bezpieczników,tylko muszę w jakiś się wlutować
    oraz jeszcze jedno,do czego służy czarny przycisk w przełączniku lusterek,na przeciwko diody
  • Pomocny post
    #4
    viper555
    Poziom 39  
    To jest przekaźnik czasowy więc podgrzewanie wyłącza się po około 15 minutach inaczej grzałki lusterek by się spaliły a jest włączany bo grzanie nie zawsze jest potrzebne.P
  • REKLAMA
  • #5
    pawelastra
    Poziom 10  
    a może wiesz czy do elektrycznych szyb idzie jakiś przekaźnik??
  • #6
    pawelastra
    Poziom 10  
    dzisiaj trochę posiedziałem i taki przekaźnik do elektrycznych szyb włożę ,miałem jakiś uniwersalny
    poniżej zdjęcia

    podłączenie elektrycznych lusterek opel astra f



    to jest przekaźnik sory za niską jakość zdjęć to tylko telefon


    a tutaj schemat podłączenia do szybek

    podłączenie elektrycznych lusterek opel astra f

    czy ktoś mi może powiedzieć czy tak mogę podłączyć?
  • REKLAMA
  • #7
    krzysieknowy
    Poziom 11  
    Witam,niestety nie możesz tak podłączyć bo nie bedzie jak zmienić kierunku obrotów silnika żeby np. szyba sie odsuwała bądż też zasuwała,pozdro
  • #8
    pawelastra
    Poziom 10  
    hej
    ja już mam wszystkie 4 szyby podlączone tak jak na schemacie jest,jak jest wersja ze sterownikiem to żadnych przekaźników nie ma.
    pozdrawiam
REKLAMA