Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tuner TV LifeView LV5H - brak dźwięku

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Tuner TV LifeView LV5H - brak dźwięku
Autor
Wiadomość
Htomas
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 15 Maj 2009 11:26   

Tuner TV LifeView LV5H - brak dźwięku

Kupiłem właśnie ten tuner i męczę się z jego uruchomieniem. O ile obraz (z kablówki analogowej, dośc miernej jakości) udało mi sie uzyskac to dźwięku już nie. Co prawda raz się pojawił, ale szybko zniknął. Czasem zamiast głosu pojawia się tylko "pierdzenie". System Win XP. Próbowałem zmieniać ustawienia lokalizacji (Rumunia - znalezione gdzieś w necie), systemu na PAL D i PAL B, przekładałem tuner do innych gniazd USB i kicha.
Poza tym dołączone do tunera oprogramowanie TotalMedia Monitor też jest do bani - można tylko regulowac głośność i zmieniać kanały. Nie ma natomiast regulacji jasności, nasycenia, kontrastu. Próbowałem uruchomic Chris TV Lite ale nawet obrazu nie udało mi sie uzyskac.
Czy tuner jest moz euszkodzony czy potrzebna jest jakas sztuczka ? Pomózcie, bo mam ochote oddać to do sklepu:cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Maj 2009 11:26   

Powrót do góry

vampire86
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#2 15 Maj 2009 11:30   

Re: Tuner TV Leadtek LV5H - brak dźwięku

Raczej nie jest uszkodzony, lecz nie jest łatwy w obsłudze. Aby był dźwięk musisz ustawić na system PAL D. W jaki sposób podłączyłeś do karty dźwiękowej?

EDIT
Dobra cofam pytanie, trochę się pośpieszyłem. Piszesz, że raz pojawił się dźwięk. W jakim momencie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Maj 2009 11:30   

Powrót do góry

Htomas
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post autora tematu 15 Maj 2009 13:47   

vampire86 napisał:
Raczej nie jest uszkodzony, lecz nie jest łatwy w obsłudze. Aby był dźwięk musisz ustawić na system PAL D. W jaki sposób podłączyłeś do karty dźwiękowej?

EDIT
Dobra cofam pytanie, trochę się pośpieszyłem. Piszesz, że raz pojawił się dźwięk. W jakim momencie?

Już nie pamiętam. Ale teraz właśnie zainstalowałem tuner na innym kompie - laptopie i jest k... to samo. Gdy jest PAL B to jest szum, gdy PAL D to cisza. W instrukcji do tunera jest aby jako audio wybrać "Audio Pin Source" i tak też zrobiłem. Co prawda do tunera dołączona była wiązka kabelków Chinch i jakis video, ale to co - mam kombinowac z podłączaniem tego do wejścia karty dxwiekowej? Przecież dzwiek powinien iśc do kompa po USB
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Maj 2009 13:47   

Powrót do góry

Htomas
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 Post autora tematu 17 Maj 2009 18:19   

Spróbowałem jeszcze na innym laptopie - z Vista . I dźwięk się pojawił, ale chrypiący. System był ustawiony na PAL D. Z ciekawości zmieniłem na PAL B i dźwięk zniknął. Po ponownym przestawieniu na PAL D już się nie pojawił.
Zamierzam oddać tę kartę do sklepu, bo dla mnie to są kpiny.
Powrót do góry

Htomas
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 Post autora tematu 22 Maj 2009 06:52   

Temat do zamknięcia, rozwiązaniem były oczywiście niedopracowane sterowniki
Aktualizacje są tu, gdbyby ktos tez męczył się z tym tunerem
http://www.notonlytv.net/pl/download_external.html
Szkoda, że nikt nie chciał mi tu pomoc...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Tuner TV LifeView LV5H - brak dźwięku
Strona 1 z 1