Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

kombajn John Deere 1075 - czujnik

mateoo21 22 Maj 2009 09:47
  • #1 22 Maj 2009 09:47
    mateoo21
    Poziom 11  

witam sorki za tamten post myśle że ten będzie ok
    problem polega na tym że nie wiem jak działa taki czujnik na blaszce znajduje się magnes a nad nim czarny prostokącik ido niego dochodzą dwa kable jeden masa a drugi na kontrolke chyba
    jak sprawdzić taki czujnik czy dobry
    on wytwarza jakieś napięci po zbliżeni się magnesu które zapala kontrolke
    z góry dzięki za odp.

• #2 22 Maj 2009 10:21
    prz
    Poziom 20  

Z tego co napisałeś wynika że jest to zwykły kontrakton. Weź miernik, podepnij się pod przewody, brak pola - rozwarty, przyłożenie magnesu - zwarte styki. Miernik na rezystancji/sprawdzanie ciągłości obwodu, kombajn wyłączony :)

• #3 22 Maj 2009 10:38
    mateoo21
    Poziom 11  

wiesz kolego mierzyłem miernikiem i tak jak mówisz jak zbliżyłem pojawiała sie rezystancja kohm.tylko on podaje jakieś napięcie nakontrolke

• #4 22 Maj 2009 11:15
    prz
    Poziom 20  

Jak kontrakton to na pewno nie kOhm. Albo zwarcie albo przerwa. Inne czujniki reagujące na pole to czujniki wykorzystujące efekt Halla, w tym przypadku nie sądzę żeby występował, tym bardziej, że miałbyś 3 przewody..

• #5 22 Maj 2009 12:04
    mateoo21
    Poziom 11  

ok może zle mierzyłem to żeby świeciła się żaróweczka 12v5W to potrzeba jakiejś diody i rezystora lub przekażnik i jak to połączyć

• #6 22 Maj 2009 13:19
    prz
    Poziom 20  

12V/5W powinien uciągnąć, jak większe moce to przez element wykonawczy. Żeby świeciło +12V-żarówka-kontrakton-masa. Połączenie szeregowe.

• #7 22 Maj 2009 14:03
    mateoo21
    Poziom 11  

MIerzyłem jeszcze raz miernikiem i jak ustawiłem go na 200 ohm to nic nie wskazywał dopiero na 20 kohm pokazywał 19.7460 coś takiego po zbliżeniu magnesu

• #8 22 Maj 2009 17:59
    Adam1988
    Poziom 25  

Polacz te dwa kabel razem i zobacz czy zapali Ci sie kontrolka w kabinie. Jesli tak to masz uszkodzony kontaktron lub magnes jest za daleko ew. zobacz z mocniejszym magnesem.

• #9 22 Maj 2009 18:43
    mateoo21
    Poziom 11  

magnes dochodzi aż do samego kontraktonu i raczej jest ok spr. przy odłączonych kabelkach a na kontrolce jest kabel od masy i drugi który ją zapala jak włączy się kontrakton
    bo nie wiem jak dokładnie on działa(jak zbliży się magnes to łączą sie styki w kontrakton i powstaje rezystancja i jak dalej?

• #10 22 Maj 2009 19:21
    andrzej0769
    Poziom 19  

Kolego czujnik po zbliżeniu magnesu ma przewodzić masę ,która załącza przekaźnik w skrzynce bezpieczników.Przekaźnik ten załącza sygnał dźwiękowy w momencie gdy czujniki zostaną zapchane słomą(są dwa lub trzy).

• #11 22 Maj 2009 20:46
    prz
    Poziom 20  

Jak napisałem wcześniej, są dwa stany - albo całkowita przerwa albo zwarcie. Rezystancja w kOhmach świadczy o uszkodzeniu czujnika. Jak napisał andrzej0769 - zmostkuj czujnik i zobacz jaka reakcja.

• #12 23 Maj 2009 18:28
    mateoo21
    Poziom 11  

ok dzięki koledzy tylko u mnie z tą elektryką to troche rozpierd..... a ten przekażnik to on składa się z samych diód bo są takie dwa przekażniki czy to normalny przekażnik jak do świateł

• #13 13 Cze 2009 09:54
    buczo84
    Poziom 1  

Czujnik o który pytasz nie jest podłączony do żadnej kontrolki, tylko do klaksonu kombajnu!!! Zasada jego działania jest prosta, kiedy magnes jest oddalony obwód jest zamknięty, a kiedy zbliży się magnes obwód zostaje przerwany i wtedy przekaźnik (taki jak od świateł) uruchamia klakson. U mnie jest instalacja cała sprawna i oryginalna :)

• #14 22 Cze 2010 19:45
    automex
    Poziom 13  

to działa tak; po zbliżeniu magnesu czujnik musi puścić ,gdyż; przy kontaktronie jest mały magesik który powoduje jego połączenie w stanie spoczynku a puszcza wtedy gdy zbliży się magnes na blaszce ich pola magnetyczne się wtedy unicestwiają.ta zasada działania zapewnia niezawodność.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty