Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

renault laguna 1.9 dci kopcenie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> renault laguna 1.9 dci kopcenie
Autor
Wiadomość
piterek77
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 22 Maj 2009 17:49   

renault laguna 1.9 dci kopcenie

witam mam problem z laguna 1.9 dci wymieniłem filtr paliwa wymienione pierścienie turbina nie nowa lae koleś dał mi 3 miesiące gwarancji ze jest dobra wyczyściłem zawór egr i nic dalej kopci czuć takim spalonym olejem czy może być jeszcze nieszczelność w intercoolerze ale to by było czuć spalonym olejem !!!! dzieki za odp
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2009 17:49   

Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#2 22 Maj 2009 19:20   

Re: renault laguna 1.9 dci kopcenie

piterek77 napisał:
czuć takim spalonym olejem czy może być jeszcze nieszczelność w intercoolerze ale to by było czuć spalonym olejem !!!!
A olejem spalonym nie czuć?
Powrót do góry

piterek77
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 23 Maj 2009 10:54   

właśnie czuć takim spalonym olejem tylko mi chodzi jakby były nieszczelne rury od intercoolera to by było czuć olejem ??? może być pozostałość oleju po ostatnim nieszczelnym turbo i jest (tłumik i katalizator zalany olejem )? a jak sprawdzic czy zawór egr jest całkiem zepsuty dzieki za odp
Powrót do góry

metrus
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: antoniów

Post#4 27 Maj 2009 00:18   

wcześniej turbo lało?? jak tak to możliwe że olej silnikowy został w układzie sprawdz przewody od intercoolera, zdaża sie że olej dostaje sie do wydechu z turbo i tez będzie śmierdzieć ale jak wymieniłeś to stawiam na intercooler
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Maj 2009 00:18   

Powrót do góry

piterek77
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 27 Maj 2009 20:55   

nie wiem czy lało pisali mi ze napewno turbo siadło to wymieniłem nie na nowa ale z miesieczna gwarancja ze jest dobre? a a wracając do intercolera to gdziesz tam słychać takie buczenie ale nigdzie ręka nie widać żeby było nieszczelne? a mogą być nieszczelne uszczelniacze na zaworach i przepuszcza olej??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Maj 2009 20:55   

Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#6 30 Maj 2009 23:14   

Kolego gdzie Ty nabyłeś te lale skoro już uszczelnienia puściły?
Wtryski zmieniane?
Jakby icooler był nieszczelny to turbinka by dmuchała tam .
Weź zdiagnozuj to bo ci koszty zjedzą.
Te lale dają przyjemność z jazdy ale upierdliwe jak każda.
Powrót do góry

piterek77
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 31 Maj 2009 22:31   

chyba znalazłem wadę od silnika z przodu co idzie przewód obok jest miarka do sprawdzenia oleju ten przewód idzie do rury co idzie do turbo, podawał olej i dlatego kopcił olejem ale tylko jak sie nagrzeje to daje olejem ale pierścienie były zmieniane:( chyba to bo jeszcze muszę trochę pojeździć wypalić ten stary olej bo jak odłączyłem no to widać poprawę że nie kopci ale pewnie muszę wypalić wszystko aha powiedzcie mi co mam z ta rura zrobić zatkać nie mogę bo robi sie ciśnienie zostawić nie mogę bo kopci pod maska :( to gdzie go mogę wpiąć żeby krążył sobie w silniku :) dzieki za odp
Powrót do góry

rolls
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 19 Gru 2009 19:51   

Koledzy a co może być u mnie…
Mam takie objawy: Auta nie mogę odpalić, muszę grzać 3 razy do końca i jeszcze ciężko odpala. A jak sa mrozy to aku kaput :(
Dodam że wtryskiwacze sprawdzone, świece żarowe wymienione, filtr paliwa i powietrza wymieniony, ojel z filtrem też.
Silnik to RENAULT 19 1995rokQ. Jak odpali to chodzi jak żyleta! Myślicie że może to być spowodowane EGR-em? Jak go odłączyć, czy sprawdzić że jest zepsuty?
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

P.S. czuć tak jakby spalanym olejem, ale to zwykły diesel bez turba, ciśnienie sprężania bardzo dobre, silnik ma mały udokumentowany przebieg 180yś km, jak na diesla to niewiele…
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2009 19:51   

Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#9 19 Gru 2009 20:02   

Załóz swój temat bo ty nie masz dci.
Powrót do góry

rolls
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 20 Gru 2009 17:43   

Więc proszę moderatora o kasację mojego posta.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> renault laguna 1.9 dci kopcenie
Strona 1 z 1