Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lampa z czujnikiem ruchu cały czas świeci.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Światło i Oświetlenie -> Lampa z czujnikiem ruchu cały czas świeci.
Autor
Wiadomość
Pawele2626
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 23 Maj 2009 17:57   

Lampa z czujnikiem ruchu cały czas świeci.

Otóż instrukcje zgubiłem ale próbuję szukać, kiedyś ją czytałem ale mało pamiętam.
Mam lampe i czujnik (ZeXt) ruchu który ma reagować na ruch.
Podłączyłem wg schematu no ale ona się cały czas świeci, są dwa ustawienia dzień-noc i czas - lub + czyli czas jaki ma się świecić.
Te strzałeczki nie wiadomo z której to strony bo to takie dziwne ale ustawiałem i tak i tak i na noc i ciągle to świeci.

Podłaczałem tak:
Niebieski przewód (minus) podłączyłem do czujnika i do lampy
Brązowy(plus) podłączyłem pod czujnik a czerwony który stamtąd wychodzi podłączyłem do lampy.
Czyli wychodzi na to, że minus jest cały czas z plus załącza czujnik tylko czemu lampa się świeci cały czas?
Coś po 1 uruchomieniu się robi? 10 minut czekałem i nie zgasło.

Wiem, że podłączyłem dobrze, w instrukcji coś pisze o 1 uruchomieniu jakiś tryb AUTO który gaśnie co 5 sek ale tu jest taki problem, że cały czas świeci, ustawiam na noc aby w dzien nie reagował a on i tak świeci.

Czujnik i lampa osobno jest.
Nawet jak włączę i nikt nie podejdzie to i tak świeci, czekałem po 10 min a max czas to 8 i i tak nic. Nic tam nie przechodzi ani nic żeby cały czas czujnik coś chwytał.

Jest ktoś w stanie mi pomóc?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2009 17:57   

Powrót do góry

zubel
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: lublin

Post#2 23 Maj 2009 20:40   

Re: Lampa z czujnikiem ruchu cały czas świeci.

Musisz dokładnie zasłonić czujnik a następnie regulator ustawić na połowę zakresu i poczekać czy lampa zgaśnie jeżeli nie zgasła to rozłącz czujnik i sprawdź miernikiem przejście między brązowym a czerwonym powinna być przerwa jeżeli jest inaczej to są sklejone styki przekaźnika lub uszkodzony triak ale to zależy od typu czujnika
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2009 20:40   

Powrót do góry

Krzyś33
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: konin

Post#3 23 Maj 2009 21:19   

Witam. Wybacz kolego ale tobie może pomóc tylko wykwalifikowany elektryk.Dlaczego tak piszę? Otóż po pierwszym podłączeniu przez ciebie czujnika z lampą -czujnik ruchu prawdopodobnie uwalony.I jeśli w prądzie przemiennym znalazłeś plus i minus to wydaje mi się że z prądem miałeś niewiele wspólnego. Dlatego dla bezpieczeństwa własnego im innych powierz "zabawy"z prądem elektrykowi. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2009 21:19   

Powrót do góry

Pawele2626
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 23 Maj 2009 21:31   

Nie wiem ale tak jest zrobione, że stale w jednym jest plus bo to nie z gniazdka tylko instalacja pod to robiona (puszka i zapadka).
Z problemem poradziłem.
Po prostu nie wiedziałem, że tak daleko łapał drzewa które "latały" bo był wiatr a po przestawieniu na noc świecił bo nie miał po prostu chwili bezruchu.
Sprawa rozwiązana wszystko git, jednak dzięki za pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Elektryka Światło i Oświetlenie -> Lampa z czujnikiem ruchu cały czas świeci.
Strona 1 z 1