X

Lampa z czujnikiem ruchu cały czas świeci.

Pawele2626 23 May 2009 17:57
  • #1 23 May 2009 17:57
    Pawele2626
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Otóż instrukcje zgubiłem ale próbuję szukać, kiedyś ją czytałem ale mało pamiętam.
    Mam lampe i czujnik (ZeXt) ruchu który ma reagować na ruch.
    Podłączyłem wg schematu no ale ona się cały czas świeci, są dwa ustawienia dzień-noc i czas - lub + czyli czas jaki ma się świecić.
    Te strzałeczki nie wiadomo z której to strony bo to takie dziwne ale ustawiałem i tak i tak i na noc i ciągle to świeci.

Podłaczałem tak:
    Niebieski przewód (minus) podłączyłem do czujnika i do lampy
    Brązowy(plus) podłączyłem pod czujnik a czerwony który stamtąd wychodzi podłączyłem do lampy.
    Czyli wychodzi na to, że minus jest cały czas z plus załącza czujnik tylko czemu lampa się świeci cały czas?
    Coś po 1 uruchomieniu się robi? 10 minut czekałem i nie zgasło.

Wiem, że podłączyłem dobrze, w instrukcji coś pisze o 1 uruchomieniu jakiś tryb AUTO który gaśnie co 5 sek ale tu jest taki problem, że cały czas świeci, ustawiam na noc aby w dzien nie reagował a on i tak świeci.

Czujnik i lampa osobno jest.
    Nawet jak włączę i nikt nie podejdzie to i tak świeci, czekałem po 10 min a max czas to 8 i i tak nic. Nic tam nie przechodzi ani nic żeby cały czas czujnik coś chwytał.

Jest ktoś w stanie mi pomóc?
  • #2 23 May 2009 20:40
    zubel
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Musisz dokładnie zasłonić czujnik a następnie regulator ustawić na połowę zakresu i poczekać czy lampa zgaśnie jeżeli nie zgasła to rozłącz czujnik i sprawdź miernikiem przejście między brązowym a czerwonym powinna być przerwa jeżeli jest inaczej to są sklejone styki przekaźnika lub uszkodzony triak ale to zależy od typu czujnika
  • #3 23 May 2009 21:19
    Krzyś33
    Level 25  
    Helpful post? (-3)
    Witam. Wybacz kolego ale tobie może pomóc tylko wykwalifikowany elektryk.Dlaczego tak piszę? Otóż po pierwszym podłączeniu przez ciebie czujnika z lampą -czujnik ruchu prawdopodobnie uwalony.I jeśli w prądzie przemiennym znalazłeś plus i minus to wydaje mi się że z prądem miałeś niewiele wspólnego. Dlatego dla bezpieczeństwa własnego im innych powierz "zabawy"z prądem elektrykowi. Pozdrawiam.
  • #4 23 May 2009 21:31
    Pawele2626
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nie wiem ale tak jest zrobione, że stale w jednym jest plus bo to nie z gniazdka tylko instalacja pod to robiona (puszka i zapadka).
    Z problemem poradziłem.
    Po prostu nie wiedziałem, że tak daleko łapał drzewa które "latały" bo był wiatr a po przestawieniu na noc świecił bo nie miał po prostu chwili bezruchu.
    Sprawa rozwiązana wszystko git, jednak dzięki za pomoc
  Search 4 million + Products
Browse Products