Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Spawarka Nutool NTW200INV czy warto?

gasak 25 Maj 2009 00:42
  • #1 25 Maj 2009 00:42
    gasak
    Poziom 15  

Witam, ostatnio w Leroy-Merlin napotkałem tę spawarkę i chciałem zapytać czy warto ją kupić. Cena 699 zł

Proszę o opinie.

• #2 25 Maj 2009 21:29
    kalasz20
    Poziom 25  

Spawarka ta to Dedra w innych barwach. 100% pewności. Miałem dedrę a i tą widziałęm na żywo w leroyu, zagladałem do wnętrza przez otwory wentylacyjne i jest w środku to samo co w Dedrze.
    Pozdr

• #3 26 Maj 2009 18:59
    gasak
    Poziom 15  

Dzięki, a czas pracy nie jest trochę nagięty? 155A @ 100%?

• #4 26 Maj 2009 22:17
    kalasz20
    Poziom 25  

Raczej nagięli skoro, power factor to w ogóle z sufitu wzięty.
    Pozdrawiam.

• #5 18 Sty 2010 12:26
    marek16890
    Poziom 8  

witam

Kupiłem tego nutoolka ale na mojej są inne parametry czasu spawania i tak

100%-100A
    60%-125A
    25%-200A

Kupiłem go parę dni temu w Leroy Merlin. A znajomy go kupił sześć miesięcy temu też w tym samym Leroy Merlin i ma

100%-155A
    60%-200A

Może ktoś wyjaśnić mi o co tu chodzi, czy te pierwsze wersje z 100%-155A są mocniejsze, czy może się za bardzo grzały i skrócili czasy spawania:?:

• #6 19 Sty 2010 20:19
    filo.
    Poziom 2  

Witam,

doświadczyłem tego samego zaskoczenia w LM i wziąłem Nutool'a z wystawy (poprzednia wersja). Jestem bardzo ciekawy czy faktycznie zmieniono urządzenie, czy tylko opis.

Pozdr, Filo.

• #7 19 Sty 2010 20:37
    AndM
    Poziom 17  

Witam
    Przy pełnej mocy 32A z sieci to może być problem z bezpiecznikami.
    pozdrawiam

• #8 18 Lut 2010 21:57
    david24
    Poziom 1  

Witam
    kupiłem niedawno i sprawuje sie świetnie naprawdę polecam z elektrodą 4mm radzi sobie bardzo dobrze w porównaniu ze spawarka transformatorową to jest żyleta

• #9 15 Mar 2010 20:52
    Marcin R
    Poziom 10  

Witam

Spawarkę NTW200INV 200A kupiłem dzisiaj w Le**y-u za 685 zł.

Całe popołudnie się nią "bawiłem" - moje spostrzeżenia:
    1. Spawałem elektrodami od 2 do 5mm - przy 5 brakuje trochę mocy, ale da się spawać, po za tym idzie jak burza.
    2. Spawałem elektrodami ER146 (różowe) i EA146 (niebieskie) - tą druga trudniej zapalić łuk, bo otulina przeszkadza (nie klei), ale jak zapali to już idzie bez problemu. Elektrody były w różnym wieku, nowe jak i 30-to letnie ;-)
    3. Spawałem różnymi prądami aż do 200A - bez problemu.
    4. Spawarka wisiała na bezpieczniku B16 - ani razu nie wyłączył. Dodam, że trafok Bester 130A nawet przy 100A wyłączał S-kę co jakiś czas.
    5. Wentylator pracuje non stop - chyba tak ma być.
    6. Długość kabli to nieporozumienie 1,5 i 2 m :cry: Ale z tym można sobie łatwo poradzić.
    7. Gwarancja 24 m-ce.
    8. Wyprodukowana w P.R.C.

Suma sumarów REWELACJA!

• #10 20 Kwi 2010 16:10
    mam16v
    Poziom 9  

witam
    czy spawarka nutool ma funkcje :
    HOT START - łatwiejsze zajarzenie łuku, układ zwiększający prąd w momencie rozpoczęcia spawania

ANTI STICK ogranicza prąd zwarcia, nie rozżarza elektrody w przypadku przyklejenia:?:

• #11 20 Kwi 2010 21:32
    Marcin R
    Poziom 10  

Witam

W instrukcji nie ma na ten temat ani słowa.
    Ostatnio jednak dość często spawam tą spawarką i odnoszę wrażenie, że i jedną i drugą funkcję posiada - łuk zapala bardzo szybko bez klejenia, jak juz czasami sklei to elektroda się nie nagrzewa.

Pozdrawiam
    Marcin R

• #12 17 Maj 2010 19:21
    pawelchc
    Poziom 1  

witam. szykuje się do kupna spawarki, teraz jest promo na inwertor nutool 160 A za 500 i mam pytanie czy wart dopłacić ok250 zł za 200A spawarka jest mi potrzebna do domu i pewnnie będzie mało używna a może za 300 kupic jakąśtransformatorową spaw. 300A

• #13 17 Maj 2010 20:28
    Marcin R
    Poziom 10  

Witam

Do zastosowań domowych 160A jest w sam raz elektroda max. 4mm sam rzadko spawam 5mm przy mojej dwusetce. Najczęściej 3,25 i cieńsze.
    Przy elektrodzie 3,25 zalecany amperaż jest w granicach 90-140 a dla 4 140-200A.

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy wybrać trafok vs inwerter to ja na Twoim miejscu brałbym inwerter.

Jeżeli masz możliwość przetestowania obu urządzeń to polecam to zrobić - to może być dowolny trafok i dowolny inwerter ważne żeby zobaczyć różnicę.

• #14 25 Lip 2010 13:04
    lukas548
    Poziom 9  

Taką samą tabliczkę mam w pirotec 300/1 ale to bajer, moja ma sprawność cyklową 35% przy 200A.

• #15 25 Lip 2010 13:42
    Krzyś33
    Poziom 25  

Witam.Może temat już trochę stary, ale chciałbym kolegom oszczędzić rozczarowań. MarcinR w jednym ze swoich postów napisał: długość kabli1,5-2m nieporozumienie, ale łatwo sobie z tym poradzić.Otóż spawarki inwertorowe mają celowo dobrane takie długości kabli. Chodzi o ich pojemność. Są to spawarki, których przetwornice pracują z dość dużymi częstotliwościami i pojemności kabli spawalniczych odgrywają rolę. Zbytnie przedłużanie ich może doprowadzić do uszkodzenia tranzystorów kluczujących przetwornicy. Pozdrawiam.

• #16 25 Lip 2010 19:56
    lechoo
    Poziom 39  

Przedmówca słyszał, że coś dzwoni ale nie wie w którym kościele... :)
    Chodzi tu bowiem o indukcyjność kabli, a nie ich pojemność, poza tym aby nie powtarzać plotek trzeba się trochę zagłębić w budowę wewnętrzną tych urządzeń. Spawarki tego typu mają bowiem na wyjściu szeregowo włączony dławik o wartości kilkunastu µH i dołączenie kolejnych kilku µH indukcyjności kabli nie wpłynie negatywnie ani na pracę przetwornicy spawarki, ani na jakość spawania. Z ciekawości zmierzyłem kiedyś indukcyjność kabli spawalniczych o długości 2×4m i wynosiła maksymalnie 4..5µH.
    W tanich chińskich spawarkach kable są tak krótkie z prostego powodu - producent w ten sposób oszczędza na miedzi...
    Oczywiście nie ma co przesadzać - 3..4m to rozsądna długość.

• #17 28 Lip 2010 19:31
    lukas548
    Poziom 9  

kalasz20 napisał:
    Spawarka ta to Dedra w innych barwach. 100% pewności. Miałem dedrę a i tą widziałęm na żywo w leroyu, zagladałem do wnętrza przez otwory wentylacyjne i jest w środku to samo co w Dedrze.
    Pozdr
    .mam dedre desti i nie ma takiego cyklu pracy piszą 10% przy 200amp a w pirotecu czy wtym nutolu pisza 60% przy natęzeniu 200a

• #18 28 Lip 2010 20:27
    kondensator
    Poziom 36  

lechoo napisał:
    Przedmówca słyszał, że coś dzwoni ale nie wie w którym kościele... :) Chodzi tu bowiem o indukcyjność kabli, a nie ich pojemność, poza tym aby nie powtarzać plotek trzeba się trochę zagłębić w budowę wewnętrzną tych urządzeń. Spawarki tego typu mają bowiem na wyjściu szeregowo włączony dławik o wartości kilkunastu µH i dołączenie kolejnych kilku µH indukcyjności kabli nie wpłynie negatywnie ani na pracę przetwornicy spawarki, ani na jakość spawania. Z ciekawości zmierzyłem kiedyś indukcyjność kabli spawalniczych o długości 2×4m i wynosiła maksymalnie 4..5µH. W tanich chińskich spawarkach kable są tak krótkie z prostego powodu - producent w ten sposób oszczędza na miedzi... Oczywiście nie ma co przesadzać - 3..4m to rozsądna długość.
    Owszem, są jednak inne powody dla których przewody prądowe spawarki (także inverterowej - nie są dobrze odkłócone przed promieniowaniem zakłóceń własnej elektroniki w pasmach radiowych) powinny być jak najkrótsze: EMC i BHP (zdrowie).
    Przy dłuższych przewodach powstaje często sytuacja gdy operator stoi wewnątrz pętli z przewodów (nie są one na jak najdłuższym odcinku blisko siebie) - jest to antena pętlowa, i promieniuje zakłócenia zarówno na spawacza jak i niestety "w eter" - dlatego długość a zwłaszcza sposób ułożenia przewodów spawalniczych nie powinny być przypadkowe (przy długich przewodach można je połączyć od strony spawarki w "dwużyłowy" taśmą wulkanizującą, opaskami plastykowymi itp.). Przed polem magnetycznym znacznie trudniej ekranować niż przed elektrycznym - także nie należy robić "pętli" i w dodatku stać w nich podczas spawania.
    Przez przypadek skąpstwo producenta co do długości (a raczej krótkości) przewodów wychodzi na dobre :)
    PS: Chińskie minuty, procenty, Waty są "trochę inne" i dlatego w naszych warunkach lepiej traktować sprzęt łagodniej niż instrukcja/tabliczka przewiduje, aby miał szanse dłużej pożyć...

• #19 28 Lip 2010 23:26
    lukas548
    Poziom 9  

No nie realne są te wartośći dzisiaj śie pytałem w castoramie bo tak aby spawac no stop natężeniem 200a należy wydać na inwertora kilka do kilkunastu razy więcej ale wystarczy te 150-160amper w porywach 180 własnie mi mówił o dedrze i ja też se kupiłem przetestuje i porównam z pirotecem 300/1 zobaczy śię która lepsza

• #20 29 Lip 2010 12:15
    komatssu
    Poziom 27  

Panowie, jeśli chcemy spawać ciągłym prądem 200A to nie z 230V, ale z sieci 3-fazowej. Przykładowo spawarka ARC250 (koszt około 1500zł) ma cykl 60% przy 250A i 100% przy 194A.
    Natomiast jeśli chodzi o to co napisał użytkownik kondensator - największym zagrożeniem podczas spawania elektrycznego są: promieniowanie UV i cieplne oraz trujące pyły i gazy. Generowane przez przewody spawalnicze pole EM możemy pominąć, chociaż może stanowić realne zagrożenie dla osób ze stymulatorami serca.

• #21 29 Lip 2010 16:31
    kondensator
    Poziom 36  

komatssu napisał:
    Natomiast jeśli chodzi o to co napisał użytkownik kondensator - największym zagrożeniem podczas spawania elektrycznego są: promieniowanie UV i cieplne oraz trujące pyły i gazy. Generowane przez przewody spawalnicze pole EM możemy pominąć, chociaż może stanowić realne zagrożenie dla osób ze stymulatorami serca.
    Zgodzić się z tym można, jeżeli uwzględnimy tylko możliwe bezpośrednio widoczne i natychmiastowe skutki dla zdrowia...
    EMC to już oddzielny temat, na razie przeważnie nie doceniany i przemilczany w Polsce, a z tego niedoceniania skutki będą coraz bardziej kosztowne...
    http://ise.pl/index.php?option=com_jfusion&Itemid=39&jfile=viewtopic.php&f=31&t=12599
    Nie jest trudno ułożyć przewody obok siebie aby nie tworzyć pętli (i przy okazji nie stać w niej). Polecam lekturę A.Charoy'a.

Co do spawarki - może warto dołożyć trochę i kupić wersję z TIG (dodatkowo zwykle w na początku stycznia przez kilka dni jest najtaniej). Przy jej nieużywaniu trzeba jednak uważać na wystający mosiężny króciec przyłącza gazowego z tyłu obudowy i najlepiej jakoś go dodatkowo zabezpieczyć (przez uderzeniem, zanieczyszczeniem).

• #22 31 Lip 2010 12:54
    juzio500
    Poziom 9  

Witam miałem tą spawarkę i mogę ją z czystym sumieniem polecić .
    Osobiście testowałem tę starszą wersję 200A przy 25% przez 9 miesięcy teraz zamarzył mi się migomat dlatego sprzedałem.
    Spawałem nią przy 35 stopni oraz przy -30 stopni i było wszystko ok .
    Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby się wył. z przegrzania
    Proszę sobie uzmysłowić że spawarką elektrodową nie można spawać non stop :) trzeba przecież zmieniać elektrody ...a ile wam to zajmuje bo mi np 30 sek(wyrzucić starą założyć nową przynieść itp) ,a przez ten czas urządzenie zdąży się ostudzić troszkę, mam rację ?:)
    Do tego trzeba dać odpocząć plecom ,nikt chyba nie spawa na siedząco :D (rzadko zdarza się ) człowiek nie maszyna

• #23 01 Sie 2010 02:24
    lukas548
    Poziom 9  

Juźio ja tylko podałem dane dotyczące 3 tanich spawarek chińskich dedry desi200 nutoola200 i Piroteca300/1 i wszystkie dadzą rade el 3 i 4 ale z 5 raczej nie

• #24 07 Wrz 2010 12:51
    simplypainting
    Poziom 1  

spawarka jest teraz sprzedawana bez wtyczki z informacją że nie nadaje się do zastosowań domowych (prąd maxymalny przy włączeniu zasilania 22A powoduje wywalenie B16) W tych spawarkach powinno być gniazdo stosowane do sieci trójfazowej, poza tym nie podobają mi się grubości przekrojów przewodów są za cienkie)

• #25 13 Wrz 2010 17:01
    nn13
    Poziom 1  

Witam, mam pytanie:
    jak sobie poradzić z dość hałaśliwą pracą spawarki?
    Pozdrawiam

• #26 13 Wrz 2010 18:02
    komatssu
    Poziom 27  

Jedyne co może hałasować w tej spawarce to wentylator - musisz go wymienić.

• #27 18 Wrz 2010 17:48
    brumik
    Poziom 11  

Czy ta spawarka nadaje się do użytku domowego bo różnie ludzie piszą?Chodzi mi aby bezpieczników B16 nie wywalało.Czy mógł by ktoś się wypowiedzieć co ją używał w warunkach ,, domowych''.

• #28 18 Wrz 2010 18:56
    komatssu
    Poziom 27  

Jak będziesz spawał prądem max. około 150-160A to nie będzie wywalała B16. Przy włączaniu bezpiecznik na pewno nie zadziała, bo spawara ma softstart.

• #29 18 Wrz 2010 20:24
    brumik
    Poziom 11  

Komatssu poradż mi jeszcze proszę to może lepiej kupić taka NUTOOL NTW160INV
    tutaj tej granicy 160A nie przekroczę.Co myślisz o tym?

• #30 01 Kwi 2011 10:31
    wlatca_komaruf
    Poziom 12  

lechoo napisał:

Oczywiście nie ma co przesadzać - 3..4m to rozsądna długość.

Mam Dedrę 200A, zmieniłem przewody na 5m masa i 6m elektroda. Czy to "zabije" moją inwertorówkę?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty