Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Diody LED, FLUX, SMD - ogólna charakterystyka.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Optoelektronika -> Diody LED, FLUX, SMD - ogólna charakterystyka.
Autor
Wiadomość
bulbulatrix
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 26 Maj 2009 22:12   

LED Vs FLUX Vs SMD

Witam!
od jakiegos czasu pojawiaja sie diody nowego rodzaju. Czy mozna prosic o informacje czym zasadniczo roznia sie umieszczone w temacie diody?

Z gory wielkie dzieki!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Maj 2009 22:12   

Powrót do góry

bishop
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kraków

Post#2 26 Maj 2009 22:32pomocny post - solucja   

Re: LED Vs FLUX Vs SMD

Wszystkie diody które wymieniłeś są diodami LED. Różnią się tylko mocą, oraz obudową. Zwykłe diody led najczęściej spotykamy w rozmiarach 3,5,8,10,22 mm. FLuxy to diody o wyższej mocy 1W i 3W, są w różnych obudowach, a niektóre potrzebują radiatorów. Diody LED smd służą do montażu powierzchniowego i najczęściej służą do sygnalizacji. Są w rozmiarach 0603, 0805 i 1206.

Led fi3

Led FLUX

LED SMD
Powrót do góry

bulbulatrix
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 27 Maj 2009 12:02   

Dzieki za informacje,
bardzo rozjasnilo ;) mi to temat diody

Mam zamiar zastosowac je w samochodzie. Zarowno jako pozycyjne oraz tylne.
Nie jako bajerek tuningowy a jako rozwiazanie problemu slabo widocznych swaitel - juz 3 razy we mnie zaparkowano ;(

Ktore z nich charakteryzuja sie najsilniejszym swiatlem (pomijajac kwestie skupienia oraz barwy) tak by mozna je smialo zastosowac do oswietlenia zewnetrznego?

Dodatkowo - dla ulatwienia - znalazlem jeszcze 4 rodzaj - SMT i HP (high power?)

Pozdrawiam!
Powrót do góry

LuckyDj
Specjalista - oświetlenie sceniczne

Miasto: DKL

Post#4 27 Maj 2009 12:56pomocny post - solucja   

Diody Flux nie są diodami o mocy 1W, czy 3W.
Są to diody o prądzie 20mA.
Wydaje mi się, że najlepiej nadaja sie na tylne światła, mają szeroki kąt świecenia ok 100*.

Te 1W i 3W to diody PowerLED (luxeon itp)
Powrót do góry

bishop
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kraków

Post#5 28 Maj 2009 17:23pomocny post - solucja   

Fakt pomyliłem się co do tych fluxów. Miałem na myśli właśnie diody HP które najczęściej są spotykane jako 1 lub 3 Watowe.

Niektóre diody flux mają kąt świecenia 120 stopni poprzez zastosowanie w nich soczewki.

SMT to surface mount technology czyli technologia montażu elementów SMD surface mount device. Dioda SMT=Dioda SMD

Pamiętaj że światła jak i żarówki w aucie muszą mieć atest. Jeżeli ktoś ci zaparkuje po raz kolejny, a zauważy że masz ledowe Home Made to może próbować zrzucić winę na ciebie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 17:23pomocny post - solucja   

Powrót do góry

bulbulatrix
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 28 Maj 2009 23:09   

Zatem HP/PowerLed - jak je tam zwal - w wydaniu 3W sa najmocniejszymi diodami obecnie dostepnymi?

Z tego co sie zorientowalem to wygladem przypominaja one SMD i maja tez dosc dobry kat.

Jesli chodzi o sprawy prawne:
99% "gotowych" produktow dostepnych na allegro czy tez w autosklepach niestety nie spelnia wymogow, lub poprostu sie o nie nie ubiega.
Moim rozwiazaniem jest umieszczenie LEDow jako dodatkowych zrodel swiatla, obok tradycyjnych W5W itp. Ksztalt i konstrukcja klosza w pelni na to pozwala i nawet nie wyglada to dziwnie.
Za cos takiego raczej nie wsadza ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 23:09   

Powrót do góry

LuckyDj

Post#7 28 Maj 2009 23:11pomocny post - solucja   

Zawsze możesz sobie zrobić zupełnie osobny wyłącznik do całego obajerzenia LED i w razie "W" go wyłączać...

Gdzieś tam w czeluściach mojego Segate Barracuda 40GB :P 7200RPM mam cały schemat bajerów na LED łącznie z wymiarami reflektorów do Golf II, kierunkowskazy stroboskopowe itp bajery w razie czego (policji) cały ten AgroTuning wyłączany jest jednym przełącznikiem. Kierunki przechodzą ze strobo w normalny tryb, znikają wszystkie świecące bajery (niebieskie LEDy itp) i wszystko nagle staje się zgodnie z prawem ;)
Powrót do góry

bulbulatrix
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 Post autora tematu 28 Maj 2009 23:28   

WOW

Prawie jak Aston Martin V12 Vanquish Bond`a :)
przyznam ze jesli by sie ta baracuda zetknela jakims cudem z kontrolerem to chetnie cos zapodam do swojego "potwora"

Pozdro!
Powrót do góry

LuckyDj

Post#9 28 Maj 2009 23:50   

Nie obiecuję że znajdę (kilka formatów C już było) ale jak znajdę to na pewno zamieszczę ;)
Z resztą to wcale nie jest takie trudne do odtworzenia.

Pisz tylko co chcesz osiągnąć, a my zajmiemy się resztą.
Powrót do góry

panda86
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Racibórz

Post#10 14 Cze 2009 23:02   

Witam, taki mały odkop :P

Mianowicie.. zastanawiałem się juz kilkakrotnie nad przeróbką tylnych świateł do mojego samochodu, można kupić lampy LED'owe.. ale mi się one nie specjalnie podobają..

Problem tylko mam taki:

Które z ww. diod będą odpowiednie.. - żeby świeciły co najmniej tak samo mocno jak żarówka w standardzie.. oczywiście może świecić bardziej ;)
czy jeżeli lampy byłyby przyciemnione na czerwono można jakoś uzyskać kolor kierunkowskazu (pomarańczowy :P ) czy zawsze światło będzie zmieniało barwę? - przyciemnienie za pomocą folii....

to chyba tyle jeżeli chodzi o moje pytania.. jak coś mi się przypomni to dopisze ;) z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry

scrabit
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Ruda Śląska

Post#11 25 Lip 2009 13:39   

Witam,

Odgrzebie temat :-)
Mam zamiar kupić kilka żarówek LED. Do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, do oświetlenia wnętrza samochodu (bagażnik i podsufitka). Miałem już upatrzone HYPER POWER Led ale ktoś ze znajomych stwierdził że Led SMD są mocniejsze (dają więcej światła), trwalsze, oraz mają większy kąt świecenia... Jak to w końcu jest? Które polecacie SMD czy HP? Proszę o pomoc
Powrót do góry

cmsydney
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 03 Sty 2010 22:49   

Rowniez odswieze temat. Jak wyglada sprawa koloru bialych ledow w kazdej technologii. Chce zalozyc jako pozycyjne z przodu (W5W). Problem w tym, ze mialem nastepujace SMD HIGH POWER LED, Zasilanie: 12V, pobór mocy 1 W:
Oczywiscie pomijam fakt, ze pobor mocy jest oszukany (48mA przy 12V co daje 0,6W) ale swiatlo jest dosc mocno niebieskie co widac na ponizszym zdjeciu:
Te ponizej to biale ledy do jazdy dziennej i postojowki wlasnie powinny dawac takie swiatlo by policja sie nie doczepila. Dodatkowo roznica jest mocno widoczna nawet przy hid'ach chyba 5300K.
Czy ta ich niebieskawosc wynika z pradu? Im wiekszy prad tym kolor bardziej wpada w niebieski? Czy ktos moze polecic jakies ledy, ktorych swiatlo bedzie bardzo zblizone do prawdziwego bialego lub tego w hidach 5300K?
Moze cos z tych?

1. walcowe, mam je w podswietleniu tablicy rejestracyjnej, troche niebieskim zalatuje ale nie az tak bardzo, jednak na pozycje z przodu sa zbyt slabe

2. 4 ledowe, ale na zdjeciu rowniez widac niebieski, sa rowniez 6 czy 7 ledowe
[img]http://photos05.allegroimg.pl/photos/oryginal/865/81/95/865819572[/img]

3. klasyczne okragle

4. 4 smd

5. flux + 4 boczne

6. 6 diod smd

Jakies inne?
Powrót do góry

rybatb3
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Ostrów Mazowiecka

Post#13 11 Lut 2010 14:21   

Witam,

moim zdaniem nie masz się co przejmować o biało-niebieskie postojówki policja jak zobaczy te twoje halogeny z hidami to za to zabierze ci dowód.

Jeżeli chcesz typowo białe to poszukaj na alledrogo kolor świecenia biały-zimny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lut 2010 14:21   

Powrót do góry

cmsydney
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 04 Mar 2010 13:54   

O jakich halogenach mowisz? Hidy mam fabryczne, ledy do jazdy dziennej maja homologacje.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Optoelektronika -> Diody LED, FLUX, SMD - ogólna charakterystyka.
Strona 1 z 1