Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

woda cieknie do srodka

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> woda cieknie do srodka
Autor
Wiadomość
jarasuk
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 28 Maj 2009 08:37   

woda cieknie do srodka

witam wszystkich wczesniej pisalem o problemie z moim audi a4 2002 2.0 benzyna mam problem typu spod pasazera panelu pod schowkiem cieknie woda udalo mi sie wyciagnac caly schowek i panele i zauwazylem ze jest tam wentylator ogrzewania w plastikowej obudowie a nadole w tej wlasnie obudowie znajduje sie maly kanalik i z niego cieknie...nie mam pojecia jak i dlaczego tam sie dostaje woda czy ktos z was mial taki problem moze???

z gory dziekuje i pozdrawiam ......jarek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 08:37   

Powrót do góry

Fafik82
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Płońsk

Post#2 28 Maj 2009 14:06   

Re: woda cieknie do srodka

Nie wiem jak tam w Audi jest dokładnie, ale coś jak w VW powinno być podobnie a tu tak się zdarza jak się źle założy filtr przeciwpyłkowy a właściwie podszybie (albo jego fragment) po jego wymianie. Podszybie jest ukształtowane tak żeby zasłonić tę "dziurę" gdzie jest filtr i żeby woda tak spływała, aby nie leciała na filtr no a dalej jak u Ciebie do wentylatora. Więc jeśli miałeś robione coś ostatnio przy podszybiu albo wymieniany filtr to warto sprawdzić prawidłowość montażu. Mogą również być zatkane kanały odprowadzające wodę z podszybia np.: liśćmi z drzew wtedy woda się tam zbiera a jej poziom np:(po deszczu) może się tak podnieść, że będzie się wlewać do środka przez obudowę filtra czy wentylatora.
Powrót do góry

jarasuk
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 28 Maj 2009 15:45   

dzieki za odpowiedz wyglada na to ze to wlasnie jest to bo jest tam ten filter i oslona byla luzna wielke dzieki pozdrawiam.....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 15:45   

Powrót do góry

jarasuk
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 28 Maj 2009 21:47   

Witam ponownie. Udalo mi sie wyciagnac wentylator i sprawdzic ten filter ale tam wszytsko wyglada dobrze. Pojezdzilem troche bez wentylatora i po kilku minutach w obudowie od wentylatora pokazala sie woda.Niemam pojecia skad sie tam wziela sprawdzilem wszystko a na koniec zauwazylem ze przy podszybiu tam gdzie jest zainstalowany taki plastik (chyba do odprowadzania wody)wieksza jego czesc jest kompletnie oberwana i odchodzi od szyby. Czy to moze miec jaki wplyw?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 21:47   

Powrót do góry

Fafik82
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Płońsk

Post#5 29 Maj 2009 13:48   

Może to być przyczyną. A jak jechałeś to padał deszcz czy nie? Jeśli padało to rzeczywiście przez te pęknięcia może wpadać woda. Jeśli nie to powodem samoczynnego zbierania się wody może być jeszcze zatkany odpływ skroplonej pary wodnej z obudowy nawiewów, zjawisko to ma miejsce i jest intensywne szczególnie podczas korzystania z klimatyzacji, (jeśli jest). Przewód odprowadzający jest zwykle umiejscowiony pod samochodem w okolicy przegrody czołowej lub wychodzi w dolnej jej części. Jeśli masz klimę to musisz go znaleźć i jeśli jest zapchany udrożnić najlepiej sprężonym powietrzem albo innym sposobem.
Jeszcze jedna przyczyna przychodzi mi do głowy i to chyba ostatnie, co się może zdarzyć -to odklejenie przedniej szyby, ale myślę, że wtedy to woda płynęłaby wszędzie pod dywaniki i mokra była by cała tapicerka.
Powrót do góry

jarasuk
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 29 Maj 2009 13:52   

wlasnie chodzi o to ze deszcz nie padal a klima jest w nim wiec postaram sie posprawdzac to wszystko co napisales lacznie z tym podszybiem postaram sie je jakos podkleic sam nie wiem a wtedy napisze dziwne jest to ze to jest w srodku tej obudowy od wetylatora a tam naprawde nie mam pojecia jak ta woda sie dostaje....
ale ok spawdze to wszystko co napisales i dam znac ok....
jeszcze raz dzieki
Powrót do góry

jarasuk
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 31 Maj 2009 08:21   

a wiec rozebralem wszysto i okazalo sie ze ktos juz sie tym bawil wczescniej i zle zlozyl klapke od nawiewu ktora zablokowala kanal od klimy..a cala woda zbierala sie kanalach od ogrzewania w sumie wylalismy ponad 2.5l wody...
wiec jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc twoj post byl bardzo pomocny pozdrawiam ......
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2009 08:21   

Powrót do góry

kivas86
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Kraków

Post#8 08 Sie 2010 01:13   

Witam, proszę o dokładniejsze opisanie rozwiązania problemu, ponieważ dotyczy mnie to samo (gdzie ta klapka od nawiewu która tamowała kanał klimy) , pozdrawiam
Powrót do góry

krzysiek735
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 22 Sie 2010 03:51   

Witam
Dołączam się do prośby kolegi kivas86 ponieważ mnie również dotyczy ten sam problem.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> woda cieknie do srodka
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.06 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony