Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

konfiguracja TP-LINK TL-WR340G

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci internetowe Początkujący -> konfiguracja TP-LINK TL-WR340G
Autor
Wiadomość
kuab91
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 28 Maj 2009 12:56   

konfiguracja TP-LINK TL-WR340G

Witam
Kupiłem ruter TP-LINK TL-WR340G i mam problem z konfiguracją. Posiadam internet kablowy i stałe ip. Gdy podpinam inny komputer to blokuje mi się internet gdyż mój dostawca internetu blokuje inne ip. Moje pytanie jest następujące jak mam skonfigurować ruter aby wymuśić na nim adres ip lub ustawić go tak żeby się nie zmieniał.

Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 12:56   

Powrót do góry

kris_neofonik.pl
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Jabłonna

Post#2 28 Maj 2009 13:03   

Re: konfiguracja TP-LINK TL-WR340G

Nie jest istotne jaki Masz router. Po podłączeniu go do sieci providera trzeba wejść na jego stronę administracyjną (stronę prvidera a nie routera) i zmienić MAC sprzętu podłączonego do sieci. Wtedy wygeneruje się nowy IP dla tego routera (lub można zostawić poprzednie). Konfigurujemy router na nowe IP i OK.
Najprawdopodobniej żeby router ruszył w pierwszej chwili trzeba go ustawić na IP dynamiczne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 13:03   

Powrót do góry

al777
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: okolice Strzyżowa

Post#3 28 Maj 2009 13:04   

A nie jest przypadkiem tak, że twój usługodawca rozpoznaje użytkownika po adresie MAC karty sieciowej ? Bo to właśnie jest najczęstsza praktyka. Jeśli tak, poszukaj w urządzeniu opcji "Mac Address Clone" (na pewno jest) i wpisz taki adres MAC jaki odczytałeś z karty, którą masz w komputerze.
[edit]
Kolega wyżej pisze szybciej ode mnie :D .
Oczywiście tak też można.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2009 13:04   

Powrót do góry

kuab91
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 Post autora tematu 28 Maj 2009 15:07   

a czy jak skonfiguruje ruter na stati ip (czy jakoś tak :P) to ip rutera nie będzie się zmieniało ??
Powrót do góry

pawelek78
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Siedlce

Post#5 28 Maj 2009 21:55   

W WANie rutera musisz ustawić automatyczny DHCp wtedy dostaniesz adres z serwera jak wpiszesz na urządzenie MAC karty sieciowej kompa (jak wyżej napisali koledzy) oczywiście musisz tez ustawić na ruterku automatyczny DNS i wtedy każdemu komputerowi zostanie przydzielony lokalny adres IP z zakresu jaki sobie ustawisz.
Powrót do góry

mm2006
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kraków

Post#6 29 Maj 2009 00:07   

pawelek78 napisał:
W WANie rutera musisz ustawić automatyczny DHCp

Nie koniecznie, może akurat jego dostawca nie ma DHCP i w umowie są napisane statyczne dane dla sieci jakie należy wprowadzić ręcznie na routerze w zakładce "WAN". Zdarza się, musisz zobaczyć jak miałeś ustawione wcześniej w komputerze, no i tak jak już napisano, MAC z komputera musi być sklonowany na router.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci internetowe Początkujący -> konfiguracja TP-LINK TL-WR340G
Strona 1 z 1