Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer na alphardzie PS12

igraszek05 28 Maj 2009 15:22 3804 12
  • subwoofer na alphardzie PS12

Witam chciałbym pokazać suba estradowego na głośniku alphard niestety mam 13 lat i na coś lepszego mnie nie stać ,pewnie ktos zaraz powie że mogłem dozbierać i kupić stxy ale nie chciało mi sie czekać więc wybralem alpharda slyszalem ze to dosc dobry głośnik i trzyma charke ale moc troche zawyżona :) .
    Subwoofer robiłem 3 dni , jest zrobiony ze sklejki 2cm i wzmocniony dwoma poprzeczkami.
    srodek wytłumiony gąbką tylko tylna i trochę boczne ścianki bo to jest BR i nie wygłuszalem mocno . :) bass reflex zrobiony z 2 rurek o średnicy 5cm strojone na 50Hz obudowa 50 litrów litraż i strojenie w WinIdn
    Teraz odsłuch , a więc tak bass jest troche łupiący w pokoju ale po wyjęciu suba na dwór robi sie taki fajnie kopiacy :P po dodaniu troszke srednich tonów koleżanka ślyszała muze jakieś morze 600m dalej dosc wyraznie .
    kosztorys:
    -głośnik z przesyłka 120zł
    -farba 16zł
    -kable 16m jakieś 20zł
    -silikon 7zł
    -kleje szpachle ,wkrety itp 18zl
    Razem jakieś 181 Zł
    Mieszkam na wsi więc gdybym miał dostęp do obi to byłby obity kocem :)
    teraz fotki , sory za jakość ale robione kamerką internetowa więc nie ma fot z miejsca pracy :D . sory że tak mało zdjęć ;/

poruwnanie do stx 42 300 :D

Fajne!
  • #2 28 Maj 2009 16:30
    Mitur23
    Poziom 23  

Witam głośnik jak się domyślam każdy zaraz zjedzie..
    to jest głośnik do nadstawek
    po za tym jakiekolwiek obliczanie obudowy do tego głosnika w winsd mija się z celem Alphard podaje złe dane
    Estetyki nie będę oceniac bo samo za siebie mówi
    Szkoda tylko twoich pieniędzy...

• #3 28 Maj 2009 17:24
    igraszek05
    Poziom 14  

czemu nigdzie niebyło napisane że jest do nadstawek :/ gdybym wiedział nie robilbym na nim :(

• #4 28 Maj 2009 17:47
    gófer
    Poziom 34  

A było gdzieś napisane że do subwoofera? Poza tym wykonanie paczek takie sobie, i tunele b-r mają za małą średnice.

• #5 28 Maj 2009 20:06
    igraszek05
    Poziom 14  

tak wiem że takie sobie ale jak zdobede kase to obije kocem . No nie wiem czy tunele za małe nic nie świszczy

• #6 28 Maj 2009 20:14
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Bo to głośnik do nadstawek i się nie wychyla prawie pewnie. Było drugiego STX zrobić a nie takie coś.

• #7 28 Maj 2009 21:51
    virtuoz
    Poziom 12  

jak masz 13 lat to masz jeszcze dużo czasu na popracowanie nad ortografią, składnią oraz słownictwem, osobiście nie wiem co to jest 'charka', nowa odmiana truskawek?

nie wiem, czy jest morze które się nazywa 600m, poszukam;]

• #8 29 Maj 2009 07:12
    igraszek05
    Poziom 14  

Charka charakterystyka :} 600m to odległość nie morze :] raczej nie slyszałem basow estradowych ale ten głośnik daje tego basu troche nawet wiecej niz troche :] a co polecacie do takiej obudowy bo tego mógłbym wyjąc dokupic drugiego jakies drivery i miec nadstawki .Tylko co do tej szkrzyni by wlazło??
    Wpodobnej cenie oczywiscie.

• #9 29 Maj 2009 10:18
    SzokalML
    Poziom 36  

Jakie dozbierać i kupić STX? STX 27-450 / 32-450 kosztuje 117 zł więc musiałbyś dozbierać ledwie parę złotych na wysyłkę...

głośnik do nadstawek, wobec czego masz dużo mniej basu niż byś mógł. No ale cóż, twój wybór.

Tekst "nigdzie nie było napisane, że do nadstawek" mnie rozwalił :D

Kable 16 m???

Nie wpuszczona przednia ścianka, brak grilla.

• #10 29 Maj 2009 17:28
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

igraszek05 napisał:

Teraz odsłuch , a więc tak bass jest troche łupiący w pokoju ale po wyjęciu suba na dwór robi sie taki fajnie kopiacy :P po dodaniu troszke srednich tonów koleżanka ślyszała muze jakieś morze 600m dalej dosc wyraznie.

EAW nie ma tutaj startu :twisted:

A tak na serio to słabiutkio, już mogłeś poszukać jakiejś używki z allegro. Ale + dla ciebie, że masz 13 lat i już próbujesz ;).

• #11 29 Maj 2009 18:49
    gófer
    Poziom 34  

igraszek05 napisał:
    No nie wiem czy tunele za małe nic nie świszczy

Nic nie świszczy bo masz nie obcięte średnie tony (wnioskuje to z opisu) i one po prostu zagłuszają świszczenie. Poza tym mnie chodziło nie o świszczenie bo głośnik ma w sumie mały Xmax ale o to że aby tunel b-r mógł wydajnie pracować musi mieć odpowiednio dużą powierzchnie w stosunku do SD głośnika (pewna wariacja na ten temat to dobrze znane Tp118 od PolAudio).

• #12 30 Maj 2009 12:21
    igraszek05
    Poziom 14  

po sciszeniu całkowitym srednich i wysokich i pozostawieniu 60hz i 150 tez nie świszczy . morze masz racje co do tego że dać powinienem większe no ale jak mówisz głośnik ma małe xmax więc wiekszych nie bede stosowal jak nie ma swistow . a co do SzokalML to ten głośnik chyba do domu jest ??

• #13 30 Maj 2009 16:40
    gófer
    Poziom 34  

Daj na niego filtr LPF 80hz 12db/okt. i zapodaj moc znamionową a mogę se rękę uciąć że będą świszczeć.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme