Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Golf IV instalacja gazowa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Golf IV instalacja gazowa
Autor
Wiadomość
amoralez
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gliwice

Post#1 Post autora tematu 29 Maj 2009 01:12   

Golf IV instalacja gazowa

Witam, wpisalem w wyszukiwarce golf IV instalacja gazowa, gaz, sekwencyjny i nie znalazło nic, takze jeśli to juz było to przepraszam i prosze o link. W swoim golfie IV chce załozyc na dniach instalacje gazową sekwencyjną. Jakie są minusy ? bo plusy to chyba tylko oszczedność. Słyszałem, ze bede musiał bardziej dbać o silnik - olej świece itd - OK. Chciał bym poznać krytyczne jak i zwykłe minusy instalacji gazu. Wiele osób sie krzywi słysząc o niej ... ja od kiedy zakupiłem samochód także sie krzywiłem, ale gdy moj sąsiad mówi, ze na podróż w okolice gór (mojego domku letniskowego) wydał około 40 zł ... a ja w 2 strony płace 120 za benzyne czułem sie wydutkany przez obecne ceny paliwa. Zawsze byłem świecie przekonany, ze gaz niszczy silnik - wielu znajomych jeździ na gazie od kiedy mają samochody a są to czasy rzędu 3-5 lat i ani razu z powodu instalacji gazowej nie mieli auta na serwisie. Co wredniejsi gdy usłyszeli, że chce gaz montować powiedzieli " trza było sobie kupić seicento a nie golfa IV". Nie mam pojęcia, co ma konfort jazdy, ogólny wygląd itd wspólnego z ekonomicznością pojazdu. Bardzo prosze o obiektywne komentarze ... bo wogole nie rozumiem ludzi, ktorzy odradzają od tak poprostu... prosze o konkretne opinie, najlepiej osób, ktore posiadają je w takim pojeździe lub zbliżonym aby polecać lub narzekać. Dodam, że moj samochód jest pieszczony cały czas i wsio chodzi jak w zegarku. Z racji tego - boje sie gazu - choc nie wiem czy słusznie. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Maj 2009 01:12   

Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#2 29 Maj 2009 20:13pomocny post - solucja   

Re: Golf IV instalacja gazowa

Zalety: Jezdzisz o polowe taniej nisz na PB

Wady: butla zajmuje miejsce w bagazniku, koniecznosc wymiany filtrow gazu co jakis czas (koszt niewielki), przy przegladzie troche drozej

Lpg to bardzo fajna sprawa pod warunkiem ze jest zamontowana i wyregulowana prawidlowo. Nie dziwie sie wcale ludziom ktorzy narzekaja na lpg, bo jak instalator nie ma pojecia o tym jak to zamontowac i wyregulowac to pozniej sa tylko niepotrzebne nerwy.

Osobiscie mialem dwa auta z lpg, pierwsze to vento z instalacja 2 generacji, gdy je kupilem to z gazem byla tragedia ale w dwa dni ja doprowadzilem do porzadku i porzadnie wyregulowalem (na gazie chodzil lepiej niz na PB). O istnieniu benzyny praktycznie zapomnialem a 100 km robilem za 15zl. Samochod sprawowal sie rewelacyjnie, ale po 1,5 roku go sprzedalem bo nadszedl czas zeby cos lepszego kupic

Drugie auto to omega B z sekwencyjna instalacja gazowa. Podobnie jak wyzej tez nie bylo problemow,

Osobiscie jestem za instalacjami 2 generacji (ograniczenie - plastikowe kolektory ssace) bo sa bardzo proste, tansze i prawie nie ma w nich sie co zepsuc, tylko PORZADNA regulacja wymaga troche czasu a instalatorzy z reguly go nie maja wiec robia ja szybko i rzadko kiedy taka instalacja pracuje w 100% prawidlowo (czuc spadek mocy na lpg wzgledem PB). Z instalacjami 4 generacji jest duzo lepiej

Obecnie mam mercedesa bez gazu i szlag mnie trafia jak zajezdzam na stacje i tankuje benzyne. Nie dosc ze pali 10l/100km to jeszcze benzyna coraz drozsza. Najgorsza jest swiadomosc ze ponad 50% ceny paliwa to podatki, akcyzy i inne oplaty za ktore zyja darmozjady w rzadzie

Myslalem o zalozeniu lpg ale kolektor plastikowy wiec sekwencja musi byc (chyba ze zmiana kolektora na metalowy ale to znowu rzezbienie), jednak zdecydowalem sie auto sprzedac bo 1800cm3 i manualna skrzynia to nie to co bym chcial wiec w lpg inwestowac mi sie nie oplaca

Co do moich doswiadczen z dieslami to jezdzilem sprinterem 2,9td i przy spokojnej jezdzie palil 10l, kolegi peugeot 307 okolo 8l pali a jest to 2,0hdi 90KM, ostatnio innego znajomego spotkalem- mercedes w203, 2,2cdi - pytam ile pali, mowi ze 10l/100km, patrze do srodka a na desce pokazuje 15.8ltr/100km, pytam jeszcze raz to zmienil zdanie ze wiecej jak 20l to on nie pali.
Wniosek z tego taki ze albo ludzie klamia i podaja dane z katalogu albo jezdza autami jak emeryci i wtedy taki diesel moze i spali te 5ltr/100km. Jeszcze jedno, omega B 2,5tds - spalanie troche ponad 10ltr/100km (dane z netu), moja dawna omega 2,5v6automat spalanie lpg od 14l/100km - ale to na trasie do 25l/100km ale to caly czas gaz w podlodze na miescie.

Zaleta diesli jes jeszcze to ze ON jest przewaznie tanszy od PB, i druga sprawa ze ON czesto da sie kupic "na lewo" po nizszej cenie, a benzyny ani gazu juz nie

co do "Co wredniejsi gdy usłyszeli, że chce gaz montować powiedzieli " trza było sobie kupić seicento a nie golfa IV" - jak dla mnie takie gadanie to debilizm, bo niby co to jest ten golf 4 ? ani to zaden unikatowy ani wyjatkowy samochod, zwykly dupowoz dla ludu ale niektorzy traktuja go jakby to bylo lambo albo ferrari.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Maj 2009 20:13pomocny post - solucja   

Powrót do góry

amoralez
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gliwice

Post#3 Post autora tematu 29 Maj 2009 23:22   

Re: Golf IV instalacja gazowa

Na taką odpowiedz liczyłem :) Bardzo dziekuję za wszystkie informacje. Teraz jeszcze kwestia tego, gdzie w Gliwicach lub okolicach mi to zrobią dobrze :/. Ewentualnie mozesz polecić kogoś w śląskim ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Golf IV instalacja gazowa
Strona 1 z 1