Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile jest pomp paliwa w PASSAT B3 2.0 16V

rapaxgm 01 Cze 2009 11:27 3616 4
  • #1 01 Cze 2009 11:27
    rapaxgm
    Poziom 2  

Witam
    Auto traciło moc, nierówna praca silnika, gasło, słychać było głośne buczenie zewnętrznej pompy paliwowej.
    Wg mechanika padła mi ta właśnie pompa paliwa, znajdująca się przed prawym tylnym kołem. Wymieniłem w/w na używkę, problem ten sam nie jechał.
    Sprawdziłem przewody paliwowe, filtr, itd. w końcu kupiłem nową pompę paliwową. Po wymianie zaczął jeździć, ale wciąż słychać co pare sekund dziwny odgłos - przypomina zasysanie płynu z powietrzem.

Zajrzałem do zbiornika paliwa. Jest tam kolejna pompa paliwowa, mniejsza
    Przypuszczam ze jej rola polega na wypychaniu paliwa ze zbiornika, wspomaganiu tej zewnętrznej? ale nie mam pewności?

PS
    W książce "Sam naprawiam Passat 1988-96" wyd 2002 Nie ma nawet sladu po tej pompie wewnatrz zbiornika

• Pomocny post
    #2 01 Cze 2009 15:50
    igorek83
    Poziom 24  

podłącz na krotko pompę w zbiorniku i słuchaj efektu

• #3 03 Cze 2009 21:06
    rapaxgm
    Poziom 2  

Witam ponownie
    Pompa w zbiorniku martwa:)
    Cały układ paliwowy działa samochód chodzi pompa pracuje, pomimo odłączenia przewodu zasilania paliwa i powrotu paliwa wyprowadzonych wprost ze (korka z czujnikiem poziomu paliwa) zbiornika paliwa .
    Jest jeszcze jeden przewód poprowadzony obok- może jakiś awaryjny?
    Wymieniłem pompe wewnątrz, teraz wydaje sie działć właściwa zewnętrzna pompa znacznie ciszej bez zgrzytów.

Teraz pytanie czy to dziwadło to robota fachowców z VW i pomysleli o awaryjnym przebiegu paliwa, a może jakiś wynalazek zaradnego niemca któremu łatwiej było dodac sobie przewód paliwowy?????????????

PS
    pompa "właściwa" ponieważ tylko ona jest na schematach

• #5 04 Cze 2009 07:23
    rapaxgm
    Poziom 2  

Wiem :)
    W Vectrze B mam jedną, kiedyś w Asconie miałem tez jedną
    A w Passacie są dwie, jedna "wyciąga" paliwo ze zbiornika a druga "wpycha" paliwo we wtryskiwacze.

W każdym razie, w tym wypadku nierówna praca silnika,tracenie mocy dziwne odgłosy z pompy paliwa - miały przyczynę w odpowiednim braku ciśnienia w układzie paliwowym
    Może się to kiedyś komuś przyda.
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme