X

Ile jest pomp paliwa w PASSAT B3 2.0 16V

01 Jun 2009 11:27 RArapaxgm
  • #1 01 Jun 2009 11:27
    rapaxgm
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Auto traciło moc, nierówna praca silnika, gasło, słychać było głośne buczenie zewnętrznej pompy paliwowej.
    Wg mechanika padła mi ta właśnie pompa paliwa, znajdująca się przed prawym tylnym kołem. Wymieniłem w/w na używkę, problem ten sam nie jechał.
    Sprawdziłem przewody paliwowe, filtr, itd. w końcu kupiłem nową pompę paliwową. Po wymianie zaczął jeździć, ale wciąż słychać co pare sekund dziwny odgłos - przypomina zasysanie płynu z powietrzem.

Zajrzałem do zbiornika paliwa. Jest tam kolejna pompa paliwowa, mniejsza
    Przypuszczam ze jej rola polega na wypychaniu paliwa ze zbiornika, wspomaganiu tej zewnętrznej? ale nie mam pewności?

PS
    W książce "Sam naprawiam Passat 1988-96" wyd 2002 Nie ma nawet sladu po tej pompie wewnatrz zbiornika
  • Helpful post
    #2 01 Jun 2009 15:50
    igorek83
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    podłącz na krotko pompę w zbiorniku i słuchaj efektu
  • #3 03 Jun 2009 21:06
    rapaxgm
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam ponownie
    Pompa w zbiorniku martwa:)
    Cały układ paliwowy działa samochód chodzi pompa pracuje, pomimo odłączenia przewodu zasilania paliwa i powrotu paliwa wyprowadzonych wprost ze (korka z czujnikiem poziomu paliwa) zbiornika paliwa .
    Jest jeszcze jeden przewód poprowadzony obok- może jakiś awaryjny?
    Wymieniłem pompe wewnątrz, teraz wydaje sie działć właściwa zewnętrzna pompa znacznie ciszej bez zgrzytów.

Teraz pytanie czy to dziwadło to robota fachowców z VW i pomysleli o awaryjnym przebiegu paliwa, a może jakiś wynalazek zaradnego niemca któremu łatwiej było dodac sobie przewód paliwowy?????????????

PS
    pompa "właściwa" ponieważ tylko ona jest na schematach
  • #4 03 Jun 2009 21:20
    ociz
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Nowsze mają tylko 1 pompę w zbiorniku, twój widocznie jest z tych starszych i ma 2.
  • #5 04 Jun 2009 07:23
    rapaxgm
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wiem :)
    W Vectrze B mam jedną, kiedyś w Asconie miałem tez jedną
    A w Passacie są dwie, jedna "wyciąga" paliwo ze zbiornika a druga "wpycha" paliwo we wtryskiwacze.

W każdym razie, w tym wypadku nierówna praca silnika,tracenie mocy dziwne odgłosy z pompy paliwa - miały przyczynę w odpowiednim braku ciśnienia w układzie paliwowym
    Może się to kiedyś komuś przyda.
    Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products