Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor doradźcie co wybrać 32 cale

nodan 02 Cze 2009 22:20 3737 13
  • #1 02 Cze 2009 22:20
    nodan
    Poziom 9  

Witam

Poczytałem trochę postów na tym forum i mam obecnie mętlik w głowie, może mi go rozjaśnicie.

Napiszę czego poszukuję:

- przekątna obrazu 32 cale
    - Full HD - bo będzie NTV za kilka miechów śmigać jak skończy mi się Polsat cyfrowy
    -Mpeg 4
    - Możliwość podłączenia z komputerem za pomocą ethernetu lub Wirelessu - chodzi mi głownie o oglądanie filmów. Słyszałem gdzieś o tv, który mogę podłączyć do routera i będę mógł z jego poziomu przeglądać mój udostępniony dysk i załączać np filmy

- LCD lub Plazma

Jakie modele możecie mi polecić. Myślę ze budżet to jakieś 2500-2800zł.

Czy to prawda ze przy 32 calach miedzy FullHD , a HDready nie ma żadnej różnicy

• #2 02 Cze 2009 22:36
    lancetnik6
    Poziom 9  

Cytat:
    Czy to prawda ze przy 32 calach miedzy FullHD , a HDready nie ma żadnej różnicy

Prawda. Mało tego. Przy oglądaniu programów HD jakimi dysponuje n-ka nie widzę sensu kupowania fullhd.
    Kupowanie telewizorów o rozdzielczości 1080i czy 1080p ma sens tylko wówczas gdy na tymże telewizorze będziesz oglądał programy o tej właśnie rozdzielczości. Inaczej to jakbyś sobie kupił o kilka rozmiarów za duże buty.

• #3 02 Cze 2009 22:38
    nodan
    Poziom 9  

może na przyszłość :)

• #4 02 Cze 2009 22:46
    lancetnik6
    Poziom 9  

nodan napisał:

Na tą przyszłośc to jeszcze zdążysz kupić w między czasie ze 2 telewizory bo ten napewno tych czasów nie dożyje :)

• #5 02 Cze 2009 23:31
    nodan
    Poziom 9  

No dobrze powiedzny HD Ready

• #6 02 Cze 2009 23:36
    lancetnik6
    Poziom 9  

Jak ja bym kupował coś z obecnych wynalazków tzn byłbym już do tego zmuszony, to tylko plazma.

Dodano po 2 [minuty]:

niestety najmniejsze 37cali

• #7 03 Cze 2009 08:24
    nodan
    Poziom 9  

CZekam na propozycje konkretnych modeli TV

• #8 03 Cze 2009 08:56
    Martin_urs
    Poziom 9  

daewoo robi 32cale plazme i gra fajnie - 32f1 albo 32h1 nie pamiętam dokładnie. Generalnie, fajne tv robią w dobrych cenach.

• #9 03 Cze 2009 09:01
    Lelouch
    Poziom 11  

lancetnik6 napisał:
    nodan napisał:

Na tą przyszłośc to jeszcze zdążysz kupić w między czasie ze 2 telewizory bo ten napewno tych czasów nie dożyje :)

nie zgodzę się z tym, ponieważ sygnał fullhd będzie dostępny już niedługo, poza tym jeśli chce korzystać z komputera do oglądania filmów, to już ma taki sygnał dostępny. Poza tym przez spadające ceny sprzętów RTV same odtwarzacze BD tak tanieją, że kupienie w tej chwili takiej zabawki to już prawie groszowe sprawy.

lancetnik6 napisał:
    Jak ja bym kupował coś z obecnych wynalazków tzn byłbym już do tego zmuszony, to tylko plazma.
    niestety najmniejsze 37cali

Jeśli do nki lub kompa, to dużo lepiej LCD. Do stacjonarnej telewizji w tej chwili plazma jest lepsza, ale przy nowszych technologiach LCD, już chyba tylko do analogu.

Ja polecę:

Samsung LE32B650
    Sharp LC-32DH77E
    LG 32LH7000
    Sony KDL-32V5500

I jeśli miałbym być szczery to rozważałbym swój wybór przede wszystkim między Samsungiem a Sony Bravia.

• #10 03 Cze 2009 13:53
    santamantamara
    Poziom 9  

Lelouch napisał:
    lancetnik6 napisał:
    nodan napisał:

nie zgodzę się z tym, ponieważ sygnał fullhd będzie dostępny już niedługo

A może kolega coś przybliżyć co znaczy niedługo. Bo DVB-t też już mnie mamią od kilku już lat. Już będzie niedługo a tu guzik.
    Powiem ci kolego jedno Fuulhd nie będzie jeszcze długo i to z różnych technicznych i oszczędnościowych przyczyn. A nawet jak będzie to tak skompresowane że będzie z tego zysku tyle co w pysku. Do komputera i owszem, ale w temacie nic nie pisał. W LCd między full a hd rzeczywiście różnice w cenie się zacierają, ale nie wyprodukowali jeszcze takiego LCD coby dorównał jakością obrazu dobrej plazmie. Plazmy 1080p też są produkowane, z tym że różnica w cenie jest duża i nie warto przepłacać bo przy n-ce nie będzie żadnej różnicy.A jeśli ktoś widzi jakieś różnice to jest ....ocenzurowano_

• #11 03 Cze 2009 14:50
    Lelouch
    Poziom 11  

Jeśli nie czytasz to nie widzisz, kolega pisał o podłączeniu TV do komputera. Niedługo oznacza maksymalnie rok. A jak nie wierzysz, to się zdziwisz, jak zobaczysz, jaką niespodziankę nka szykuje. Ładnie opisane, nie ma LCD, które by dobrej plazmie dorównywało... szkoda, że nie dodałeś, że takie plazmy 37 calowe koło 6tyś kosztują. Za LCD o takich samych parametrach dasz 2,5-3tyś. Więc nie widzę sensu, chyba, że śpi się na pieniądzach. A jak miałbym wykozaczyć tyle kasy, to już bym LEDa kupił, bo do niego w chwili obecnej nie znajdziesz porównania w plazmach do 10k. Jedyną widoczną różnicą na korzyść plazmy jest telewizja analogowa. Przez wszystkie szumy i niewyraźną czerń, LCDki sobie z tym kiepsko radzą, plazma ma tu plus, ale w pozostałych aspektach na chwilę obecna nie opłaca się kupować plazm.

• #12 03 Cze 2009 18:14
    nodan
    Poziom 9  

Mysle , ze wlasnie wybiore miedzy samsungiem, a sony. Znacie moze gdzies stronke gdzie moze jest jakis test porownawczy tych obu tv? Sony chyba daje 5 lat gwarancji....

• #13 03 Cze 2009 22:50
    santamantamara
    Poziom 9  

Cytat:
    jak miałbym wykozaczyć tyle kasy, to już bym LEDa kupił, bo do niego w chwili obecnej nie znajdziesz porównania w plazmach do 10k.

Lamerstwo się tu szerzy. Dzieciaku nie opowiadaj bajek. Co ma podświetlanie do tego; czy będzie na świetlówkach czy Ledach, co to ma do podstawowych wad telewizorów LCD?? One nadal pozostaną, kąty widzenia, jakośc czerni, to się nie zmieni. Po co te konfabulacje, chcesz zabłysnąć?

• #14 03 Cze 2009 23:17
    mirex
    Poziom 43  

Czy koledzy nodan i Lelouch mają problemy z rozumieniem pisanego i muszą sobie całe poprzedzające wypowiedzi cytować?
    Pousuwałem toto a wy się zastanówcie nad sobą! To nie jakiś blog dzieci neo!
    Temat zamykam bo te dyskusje są naprawdę bez sensu.
    Kup sobie człowieku co Ci się podoba i tylko sobie będziesz pluł w gębę - a nie forumowiczom, bo Ci "doradzili".

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme