X

Zdalny pulpit - potrzebuję szybko informacji!

04 Jun 2009 17:06 VEVerona
  • #1 04 Jun 2009 17:06
    Verona
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Witam. Wiem że to temat powszechny, ale wszędzie gdzie o tym pisze to nie znajduję potrzebnych informacji, a to pilne.
    Muszę pomóc osobie posiadającą xp home (chyba), na laptopie asus z internetem blueconnect (niewiadomej szybkości). Jest to mój brat, i muszę coś mu ustawić, sprawdzić, czyli tak jakbym był na tym kompie. Jeżeli to nie możliwe, to wystarczy mi same widzenie stanu pulpitu. Mogę taki program napisać, ale nie mam czasu.

Ja łączę się przez Neostradę i router pentagram'a. Posiadam widnows xp PROFFESIONAL czyli nie taki jak na lapku Problem w tym że muszę mieć proste kroki, które ma wykonać mój brat lub mama (bardzo słaba obsługa komputera), czyli muszę przez telefon wytłumaczyć co ma włączyć, i nie może to być skomplikowane. Czy usługa wbudowana w windows jest dobra, i prosta w obsłudze? Może jakiś program, najlepiej prosty serwer dla lapka żeby wystarczyło włączyć, a ja klient z wszystkimi opcjami?

Podkreślam że obsługa musi być prosta. Więc jak to najlepiej rozwiązać?

Proszę o szybką pomoc :(
  • #2 04 Jun 2009 17:09
    vampire86
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Jak musisz to zrobić szybko i sprawnie to daj sobie spokój ze zdalnym pulpitem. Szczególnie, że jak napisałeś, po drugiej stronie nie ma nikogo kto choć trochę lepiej radzi sobie z komputerem.

Rozwiązaniem dla Ciebie jest program CrossLoop. Osobiście używam od dawna - http://www.crossloop.com/ .
  • #3 04 Jun 2009 17:11
    546476
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Witam,

To proste, potrzebujesz 2 programów :)
    Jeden to Wirtualna Sieć LAN, drugi to pulpit zdalny... :)

Pobierz programy Hamachi i VNC np. na stronie www.ftpsys.ath.cx to znajdziesz, ale możesz też w Google zobaczyć :)

Pozdrawiam... :)
  • #4 04 Jun 2009 17:12
    Matuzalem
    Level 43  
  • #5 04 Jun 2009 17:38
    Verona
    Level 23  
    Topic author Helpful post? (0)
    Widzę że jest trochę grzebania :/ Dziękuję za odpowiedzi, ale w kilka minut napisałem program wysyłający screen. Na razie to wystarczy :) Mam nadzieje ze zadziała na tym laptopie, z nowym łączem.

Pozdrawiam
  • #6 04 Jun 2009 17:40
    dkus
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    A może spróbuj TeamViewer . Wystarczy pobrać na obydwa komputery (1.8MB czyli niewiele). Można zainstalować albo tylko uruchomić. Przechwytujesz pulpit tamtego komputera nie wyrzucając pracującego tam użytkownika (on widzi co robisz). Dobre do wytłumaczenia komuś jakichś spraw. Do użytku niekomercyjnego można legalnie uzywać wersji bezpłatnej. Obydwa komputery mogą mieć prywatne adresy IP czyli mogą być na NATem.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products