Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

audi a4 98 diody w liczniku

mirek26 07 Cze 2009 21:32
  • #1 07 Cze 2009 21:32
    mirek26
    Poziom 10  

witam wszystkich. Może ktoś wie jakie są diody w liczniku a konkretnie kontrolka poduszki. Nie piszcie tylko, że jest tam żarówka bo nieprawda. Jest jakaś kwadratowa dioda wlutowana w płytkę. potrzebne mi dane tej diody, i kolor chyba jest to smd 3528 ale nie jestem pewny. może także jakiś link jak do niej się dostać (rozłożyć licznik na części pierwsze) bo nie mam pojęcia jak się zabrać do tego. Kontrolka nie świeci a wag nie pokazuje żadnych błędów. dzięki za wszelkie sugestie:cry:

• #2 07 Cze 2009 22:56
    szarak
    Poziom 17  

Nie jest kwadratowa tylko prostokątna pozdr.

• #3 08 Cze 2009 06:21
    mirek26
    Poziom 10  

ok tylko ile v i czy nazwa prowidłowa

• #4 08 Cze 2009 13:46
    alum07
    Poziom 14  

dzień dobry
    powiem szczerze że raczej rzadko ulega uszkodzeniu w desce dioda od poduszek , a pozostałe elementy działają prawidłowo-sprawdziłbym sam uklad poduszek , zasilanie , masa,połączenie pomiędzy sterownikiem a kostką diagnostyczną-po zatym byłbym ostrożny przy grzebaniu w układzie poduszek

• #5 08 Cze 2009 14:19
    tzok
    Moderator Samochody

Napięcie diody elektroluminescencyjnej zależy od jej koloru, zawsze jest zasilana przez rezystor ograniczający prąd. Dowolna LED zgodnego koloru powinna działać (uwaga na polaryzację!). Pomijam wynalazki typu LED 12V - tam rezystor jest "zintegrowany" z diodą...

• #6 08 Cze 2009 18:21
    mirek26
    Poziom 10  

dzięku wszystkim za odpowiedzi usterka usunięta udało się bez wymiany diody. Jakiś idiota całą diodę zalał jakimś klejem i przerwał ściężkę. Po oczyszczeniu diody i zreperowaniu ścieżki wszystko działa ok. jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem Pozdrawiam wszystkich.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty