Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mata do tańczenia na USB nierozpoznana przez system Windows

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Mata do tańczenia na USB nierozpoznana przez system Windows
Autor
Wiadomość
kuba_pwr
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 07 Cze 2009 23:47   

Mata do tańczenia na USB nierozpoznana przez system Windows

Wiem, że temat ten był poruszany już wielokrotnie jednak mimo wielu "roboczogodzin" nie udało mi się rozwiązać mojego problemu.
Przez dłuższy czas mata do tańczenia (która jest widziana przez windows jako joystick) działała tak jak powinna, jednak po oddaniu komputera do serwisu odmówiła posłuszeństwa.
W serwisie wymieniona była płyta główna. Na początku wydawało mi się, że problem wiąże się z upgradem biosu jednak nawet po downgradzie nic sie nie zmienilo... Mata do tańczenia jest w pełni sprawna (działa na innym komputerze), wszystkie porty USB przy innych urządzeniach działają prawidłowo. Wtyczka maty jest dobra. W biosie nie ma żadnych dostępnych opcji związanych z USB.
Windows nie rozpoznaje urządzenia (w menadżeże jest jako nieznane urządzenie-bez znaku zapytania). Wszelkie odinstalowywanie portów, restart komputera, odłączanie od prądu też nie pomaga :( . Probowałem nawet kopiować pliki sterownika z innego komputera jednak to także nic nie zmieniło. Miedzy czasie przywracałem system windows (do czasu w którym działała mata do tańczenia) - także to nic nie dało, problem jest ciągle ten sam.

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? Oprócz formatu :)

Mój laptopa lenovo n200, system windows xp, bios 68ET37WW

Tytuł zmieniłem, przeniosłem do odpowiedniego działu.
mat_ed

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Cze 2009 23:47   

Powrót do góry

organista
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Nowe Skalmierzyce

Post#2 08 Cze 2009 08:20   

Re: Mata do tańczenia na USB nierozpoznana przez system Wind

Musiałeś coś namieszać w sterownikach, albo w rejestrze coś się porąbało. Spróbuj odinstalować wszelkie oprogramowanie i sterowniki związane z matą, ściągnij sobie jakiś "naprawiacz" rejestru, np. RegCleaner lub podobny, który ma funkcję naprawiania rejestru, jego skanowania itp. Po tym zrestartuj system i spróbuj zainstalować sterowniki do tej maty, tak jak to robiłeś na innych kompach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2009 08:20   

Powrót do góry

kuba_pwr
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 08 Cze 2009 13:02   

Niestety nic to nie dało :( Trzema różnymi programami naprawiałem rejestry i dalej jest ten sam problem.
A co do instalacji maty- powinna się ona sama zainstalować bez dodatkowych sterowników jako joystick. Może mam w takim razie problem ze sterownikami portu gier?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2009 13:02   

Powrót do góry

fajny
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Konin

Post#4 08 Cze 2009 14:04   

Czy matę podłączasz pod wbudowany czytnik kart, w którym jest też USB, czy z tyłu komputera bezpośrednio do płyty głównej. Jeśli do czytnika to zainstaluj do niego odpowiednie sterowniki (zazwyczaj dołączone do czytnika), a jeśli podłączasz to tak jak opisałem w wcześniej (z tyłu do komputera) to zainstaluj sterowniki dołączone przeze mnie w pliku. Jeśli to nie podziała to zainstaluj sterowniki do płyty głównej.

EDIT: Czy nie działa tylko jeden port, czy wszystkie dostępne w komputerze? Czy próbowałeś włożyć do USB np. pendriva? Jeżeli tak, to czy działał on jak się należy?

Załączniki:
Powrót do góry

kuba_pwr
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 08 Cze 2009 14:48   

Sterowniki które mi wysłałeś już wcześniej próbowałem instalować, niestety także teraz nic nie zadziałało :(
Co do podłączenia maty to właśnie w tym jest cała zagadka- wszystkie porty USB działają dla każdego innego urządzenia. Ale wszystkie porty nie działają także w przypadku maty :( , bez względu na to czy są bezpośrednio przy płycie głównej czy też z drugiej strony.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> Mata do tańczenia na USB nierozpoznana przez system Windows
Strona 1 z 1