Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

kolektor ssący Opel astra H 1,6 ilnik 16XEP

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> kolektor ssący Opel astra H 1,6 ilnik 16XEP
Autor
Wiadomość
max2117
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 08 Cze 2009 19:42   

kolektor ssący Opel astra H 1,6 ilnik 16XEP

Witam
Mam taki problem z którym się nie mogę uporać a mianowicie w moim oplu astra 1,6 - 2006 rok nagminie wyskakuje błąd numer D 1113 i według opisu oznacza on za niskie napiecie portu dezaktywacji . Usterka ta w jakis tam sposób byla usuwana i nadal się pojawia a grozi mi wymiana kolektora ssacego który kosztuje ok 3 tys. zł .Mam takie pytanie czy ktoś miał podobny problem i jak go można rozwiązać czy wchodzi w rachubę wymiana kolektora używanego czy raczej nie polecacie tego robić .Prosze o porady jak rozwiązać powyższy problem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2009 19:42   

Powrót do góry

sebosk
Poziom 1
Poziom 1

Post#2 11 Sie 2009 15:34   

Re: kolektor ssący Opel astra H 1,6 ilnik 16XEP

Cóż,
dopadł mnie ten sam problem przy tym samym silniku i tym samym roczniku mojej Astry. Czy udało Ci się znaleźć jakieś rozwiązanie, inne niż serwis za 3 tyś. ??
Pozdr.
Powrót do góry

WITEK1952
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#3 11 Sie 2009 20:31   

Witam serdecznie. Problem dotyczy twinportu. Tam w kolektorze dolotowym są dwa kanały. Jeden ma przepustnicę mającej na celu zawirowanie mieszanki by silnik chodził poprawnie na uboższej. Miałem przypadek, że w samochodzie bez tego urzadzenia wyskaiwał ten błąd. Temat poruszałem na forum Opla. Z tego co mi podpowiedzieli to mapa była nie od tego modelu. Zanim bym wymienił kolektor sprawdził bym działanie tej przepustnicy. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sie 2009 20:31   

Powrót do góry

sixwalker
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Bielsko-Biała

Post#4 04 Mar 2010 10:58   

witam

Miałem ten sam problem w Astrze. Niekoniecznie trzeba wymieniać kolektor ssący. W moim przypadku wystarczyło wyczyścic siłownik, który steruje tymi klapkami od kolektora ssącego. koszstowało mnie to 80zł, a nie 2000zl, jak powiedzieli w ASO
Powrót do góry

tombalt
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: gliwice

Post#5 09 Lis 2010 21:20   

Witam,
teraz mnie dopadł ten problem
mam astrę H 1.6 XEP, twiinport 105 kucy.
rocznik 2006 przebieg 24000, samochód służy głównie do poruszania się po mieście\

gdzie znajdę ten siłownik do wyczyszczenia? czy jest on widoczny bezpośrednio po otwarciu maski czy też trzeba zdemontować jakaś osłonę?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lis 2010 21:20   

Powrót do góry

sixwalker
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Bielsko-Biała

Post#6 12 Lis 2010 09:07   

Nic nie trzeba demontować, ręką można sięgnąć po lewej stronie od dołu kolektora, natomiast jak check zaświeci sie tylko czasami, to lepiej z tym nic nie grzebać, póki sie całkiem nie posypie. Na allegro ta część kiedyś była za 150zł - z demontażu, jako podzespół do kolektora.
Powrót do góry

tombalt
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: gliwice

Post#7 12 Lis 2010 09:17   

dla pewności - jest tam poprzeczka żebrowana przylegająca do kolektora ssącego oraz taka rurka.
jedno i drugie jest połączone z (jak się domyślam) siłownikiem.
czym mam poruszać aby rozruszać klapki? tym wężykiem czy tą zebrowana poprzeczką?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> kolektor ssący Opel astra H 1,6 ilnik 16XEP
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.062 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony