X

Dell Studio 1537 - sterownik klawiszy dotykowych pod Win. XP

10 Jun 2009 01:34 MImiszazx
  • #1 10 Jun 2009 01:34
    miszazx
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam.

Mam taki problem, przeinstalowałem system z Visty na XP, wszystko mi działa oprócz tych klawiszy dotykowych, nie wiem jak je uruchomić, albo jaki sterownik zainstalować aby one zaczeły działać.
    Proszę i jak±kolwiek pomoc i góry dziękuję

Pozdrawiam
  • #2 10 Jun 2009 08:32
    marakus
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Te klawisze obsługuję prawdopodobnie tylko sterowniki della. Trzeba pogooglować, może się co¶ trafi.
  • #3 10 Jun 2009 10:40
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Temat XP na Dell Studio 1537 został już omówiony na forum. Skorzystaj z wyszukiwarki.
  • #4 15 Jun 2009 17:23
    miszazx
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam, przeszukałem forum i nadal nie znalazłem odp na mój problem,
    proszę o jakiekolwiek wskazówki, z góry dziękuję.

Pozdrawiam
  • #5 16 Jun 2009 17:44
    gasior
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Hej!

Wyglada na to, ze problemy z tymi przyciskami wystepuja nie tylko na Win XP, to jakas plaga usterek, w ktorych winny okazuje sie firmware "system hinge cover" (tak przynajmniej opisal to autor posta, ktory pomogl rozwiazac moj problem). Ponizej tlumaczenie prostej instrukcji pomagajacej pozbyc sie paru problemow z przyciskami dotykowymi dla modeli Studio 1535/1536/1537:

"... Typowe objawy to:
    - podswietlanie przyciskow wlacza sie przypadkowo
    - naped optyczny probuje kilkakrotnie wysuwac plyte, ktorej w nim nie ma
    - niektore przyciski dotykowe w ogole nie reaguja

Rozwiazanie: zrobic update firmware'u dla [system hinge cover]

Nalezy sciagnac i nagrac na dysk CD obraz pliku FM7_X0D.ISO - stworzy to bootowalny dysk, ktory automatycznie uaktualni firmware. Mozna uzyc np oprogramowania Nero lub Roxio.

UWAGA!! Upewnij sie, ze laptop jest podlaczony pod zasilacz przed kontynuacja!

Wloz nagrana plyte do napedu, zrestartuj system, nacisnij F12 w celu wywolania menu bootowania, wskaz naped CD jako ten, z ktorego ma sie zbootowac laptop. Procedura update'u rozpocznie sie automatycznie, poczekaj do wyswietlenia komunikatu FLASH SUCCESSFUL. Wylacz system, odlacz zasilacz i baterie, poczekaj kilka sekund. Podlacz z powrotem baterie i zasilacz.

Link do pliku: http://csmicfool.com/files/FW7_X0D.ISO "

U mnie rozwiazalo to od reki problem z proba wyrzucania co chwile plyty z napedu, mimo, ze jej tam wcale nie bylo. Pomoglo tez na wlaczajacy sie samoczynnie srednio raz na godzine przycisk zwiekszania glosnosci.

Powodzenia!
  • #6 16 Jun 2009 21:42
    obcyzkosmosu
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Mi przyciski do "przewiń w prawo" nie działaj±, bo steruj± one bodaj jak±¶ dellowsk± aplikacj± pod Vist±, a ja zwyczajnie jej nie mam. Od "mute" do wysuwania płytki natomiast działaj± bez żadnych sterowników. Jedyna różnica między XP a Vist± w tym wypadku to na XP nie masz OSD, ale nawet nie próbowałem go szukać pod XP.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products