Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brak ładowarki, jak ładować Aku 9.6 V MH

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Brak ładowarki, jak ładować Aku 9.6 V MH
Autor
Wiadomość
carbon_45
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Chorzów

Post#1 Post autora tematu 10 Cze 2009 20:55   

Brak ładowarki, jak ładować Aku 9.6 V MH

Witam, zostawiłem na budowie ładowarkę do akumulatora z wkrętarki AEG ABSE 13 Electronic, i tu mam problem . Ładowarka znikła, a ja nie mam pojęcia w jaki sposób można zastąpić oryginalną ładowarkę, żeby ładować akumulator. Na baterii jest napis System Accu 2000 P 9.6 V AEG, znalazłem też na gogle, takie dane tej bateri AEG ZAEG 974 MH. Poza tymi danymi nic więcej nie wiem o tym akumulatorze.
Czy mogę liczyć na pomoc, jak rozwiązać ten problem !?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Cze 2009 20:55   

Powrót do góry

Spacewalker
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#2 10 Cze 2009 22:39   

Re: Brak ładowarki, jak ładować Aku 9.6 V MH

Mozesz kupic jaką kolwiek automatyczna ładowarke do NiMh NiCD od zakresu 7,2V. tak by miała pokrycie dla twojej bateri i przerobic na swoje potrzeby,. A najprościej to zwykły zasilacz stabilizowany, moze byc z wyjsciem 12v i wydajnościa ok 500mAh czyli padu 1/4C i ładowanie takiej bateri masz przez ok 3h, ale niestety bez kontroli nałądowania i musisz raczej pamietac kiedy odłaczyc, co nie oznacza ze bateria osiagneła swój próg naładowania.. Wiekszego pradu nie polecam. Moze byc mniejszy wtedy odpowiednio dłuzej będziesz ładował. jak juz cos bardziej ambitniejszego to polecam
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic768755.html
i ogólnie poelcam przeszukac tu
http://www.google.pl/cse?cx=partner-pub-7469814510701486%3A6ic3r-p6bpf&ie=ISO-8859-2&q=prosta+%B3adowarka+nicd
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Brak ładowarki, jak ładować Aku 9.6 V MH
Strona 1 z 1