X

Aktualne mapy radarowe opadów.

balonika3 12 Jun 2009 10:51
  • #1 12 Jun 2009 10:51
    balonika3
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Witam. Czy ktoś zna strony z mapami radarowymi polski i europy, ale w miarę aktualne. Te, które znalazłem w google są sprzed paru godzin. Wiem, że nie będą to mapy LIVE, ale trzy czy cztery godziny po fakcie czyni taką mapę bezużyteczną. Pozdrawiam.
  • #2 12 Jun 2009 11:43
    kaczmarj
    Level 23  
  • #3 12 Jun 2009 11:57
    Quarz
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    balonika3 wrote:
    Witam. Czy ktoś zna strony z mapami radarowymi polski i europy, ale w miarę aktualne. Te, które znalazłem w google są sprzed paru godzin. Wiem, że nie będą to mapy LIVE, ale trzy czy cztery godziny po fakcie czyni taką mapę bezużyteczną. Pozdrawiam.
    poszukaj sobie i zainstaluj darmowy program: Pogoda 1.61.0.0 a będziesz mieć rzeczony mapy radarowe (i nie tylko to) "na wyciągnięcie ręki", zobacz:
    I tu aktualna mapa opadów z radarów:
    Zdjęcie drugie zrobione aparatem, ponieważ - przy aktywniej mapie - nie udało mi się zrobić zrzutu z ekranu.

Pozdrawiam
  • #4 12 Jun 2009 13:13
    balonika3
    Level 36  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kol. kaczmarj -> jest aktualna mapa. ale nie obejmuje Polski (centralne Niemcy),
    Kol. Quarz -> fajny programik. Niestety mapa z IMGW, również sprzed kilku godzin.
    Może jeszcze ktoś coś. Dzięki. Pozdro.
  • #5 12 Jun 2009 13:38
    Quarz
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    balonika3 wrote:
    [ ... ]
    Kol. Quarz -> fajny programik. Niestety mapa z IMGW, również sprzed kilku godzin.
    Nieprawda, na tej mapie jest podawany czas uniwersalny - GMT - a więc do obowiązującego aktualnie w Polsce czasu trzeba dodać dwie godziny.
    Te mapy nigdy nie są starsze jak jedna godzina ... :idea: :D
  • #6 12 Jun 2009 14:00
    balonika3
    Level 36  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zgadza się, moja gafa. A czy jest taka mapa obejmująca nieco większy obszar? Mieszkam na pd.- zach. i przy wietrze zachodnim jak dzisiaj nie widać co do nas nadciąga. A jak wiadomo przez godzinę chmury potrafią przegnać i 200km.
  • #7 12 Jun 2009 14:26
    Quarz
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    balonika3 wrote:
    Zgadza się, moja gafa. A czy jest taka mapa obejmująca nieco większy obszar? Mieszkam na pd.- zach. i przy wietrze zachodnim jak dzisiaj nie widać co do nas nadciąga. A jak wiadomo przez godzinę chmury potrafią przegnać i 200km.
    Tu masz 'fotkę' całej mapy z radarów opadowych:
    Aktualne mapy radarowe opadów. więcej nie widać,
    ale dostępne również, m. in., zdjęcia satelitarne:

Aktualne mapy radarowe opadów. i nie tylko to ... :idea: :D ... i te dwa wstawione zdjęcia powinny tu uaktualniać się - podążając za zmianami na serwerze z których je tu zlinkowałem... :shocked!:
  • #8 12 Jun 2009 14:54
    balonika3
    Level 36  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Dzięki. Pozdrawiam.
  • #9 12 Jun 2009 15:23
    Quarz
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    balonika3 wrote:
    Dzięki. Pozdrawiam.
    Proszę i również pozdrawiam