Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 13 Cze 2009 16:59
    ziomalbpl
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z przełącznikiem lusterek (jojstik) który występuje w samochodach passat 98-, golf IV, lub bora. Problem polega na tym iż nie działa mi nowy przełącznik i nie jestem pewien czy instalacja w kostce którą się podpina do przełącznika jest dobrze zrobiona. Prośba moja polega na tym, iż potrzebowałbym schemat lub rozpisaną kolejność kabli która oryginalnie idzie w kostce. Interesuje mnie tylko kostka. Z góry wszystkim dziękuję. Pozdrawiam

• #2 13 Cze 2009 20:29
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Kurcze, nikt nie będzie miał schematu samej kostki, za to są schematy instalacji do Twojego auta na Elektrodzie i tam wyszukaj sobie sterowanie lusterek. Proste!

• #3 13 Cze 2009 22:40
    ziomalbpl
    Poziom 8  

Niestety już przeglądałem te schematy o których mówisz ale nie było tam tego co mi jest potrzebne. Ktoś u mnie w aucie wziął i pomieszał samo okablowanie przy kostce, a dojście metodą prób i błędów nie jest proste bo ta kostka ma 10 pinów:| więc jeżeli byłby ktoś tak dobry i u siebie mógł zobaczyć tą kostkę i zrobić zdjęcie lub ją opisać to będę naprawdę wdzięczny. Pozdrawiam

• #4 14 Cze 2009 03:30
    Bart86ca.
    Poziom 16  

Jesli podasz mi dokladniej co to za silnik ,czy to GLX,GLS .Poniewaz sprawdzlem w programie i passat ma inna instalacje jak i rowniez bora czy golf .wiec musze wiedziec: kolor podswietlania niebieski czy zielony ,czy ma pogrzewane lusterka ,i czy maja funkcje samo sciemniania? i dobrze bedzie jak mi podasz jakie masz kolory kabli bo nie moge znalesc nic na 10 kabli ??to moze wtedy cos pomge.pozdrawiam

• #5 14 Cze 2009 08:25
    ziomalbpl
    Poziom 8  

Dokładnie jest to passat z silnikiem 1,9 tdi AFN z 99 roku. Przełącznik ma czerwone podświetlenie (ale chyba kolor nie jest istotny), wyposażony jest w podgrzewane lusterka. Kostka jest 10-cio pinowa ale kabli mam tylko 8. Kable są w kolorach: brązowy, żółto-czarny, czerwono-brązowy, biało- niebieski, biało-czarny, zielony, niebiesko-szary, czarno-brązowy. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 15 Cze 2009 01:07
    Bart86ca.
    Poziom 16  

jedynie gdzie udalo mi sie cos znalesc to na autodacie moze cos Ci pomoze ten schemat Passat 98-, Golf IV - schemat kostki przełącznika lusterek

• #7 15 Cze 2009 16:26
    ziomalbpl
    Poziom 8  

W sumie może mi to za wiele nie pomóc gdyż nie ma tu wszystkich kabli. Są tylko 4 rozrysowane czyli podejrzewam że jest to podłączenie do przełącznika płaskiego (talerzyk). Spróbuję i jak wyjdzie to dam znać. Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam

• Pomocny post
    #8 15 Cze 2009 21:16
    Usunięty
  • #9 15 Cze 2009 23:36
    ziomalbpl
    Poziom 8  

To nie lenistwo tylko nieumiejętność czytania dokładnie schematów. Dzięki bardzo za schemat. Jestem bardzo wdzięczny. Wielki pozytyw dla Ciebie. Pozdrawiam

• #10 15 Cze 2009 23:46
    Usunięty
  • #11 16 Cze 2009 04:12
    Bart86ca.
    Poziom 16  

Zastanawia mnie ten schemat.Bo prawde mowiac nadal kolory sie nie zgadzaj z podanymi przez ziomalbpl. Nie wiem gdzie tkwi problem czy w schemacie czy w opisie kolorow przez kolege.pozdrawiam

• #12 16 Cze 2009 10:08
    Usunięty
  • #13 16 Cze 2009 21:28
    ziomalbpl
    Poziom 8  

Koledzy okazuje się że to nie jest takie proste z tym moim przełącznikiem. Kolory kabli podałem dobrze, ale co najważniejsze pochodzą one z audi a6. Wygląda na to że ktoś w przeszłości zmienił sobie przełącznik płaski na przełącznik z jojstikiem i włożył kawałek instalacji od audi. Pozostaje mi już chyba kombinacja kabli. Dzięki wszystkim za posty. Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty